reklama
CNN Prima News schodek

schodek

Výpis příspěvků ke štítku „schodek“

Kde na to vezmou a co zdražování? Okamura cupuje program nové vlády, koalice se brání

4. listopadu 2021 12:46

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se pustil do dokumentu, který má být stavebním kamenem programového prohlášení pravděpodobné vlády koalice Spolu a Pirátů se Starosty. Kritizuje absenci témat týkajících se covidu nebo zdražování. Politici ale namítají, že koronaviru se věnuje samostatná skupina a do finálního prohlášení je ještě hodně času.

Politici hází miliardami, ale nevědí, kolik je tam nul. To mě pobavilo, směje se ekonomka

2. září 2021 07:40

Hnutí ANO ani Občanská demokratická strana se po volbách nechystají zvyšovat daně. Státní rozpočet prý hodlají vyrovnat škrtáním na jeho výdajové straně. V pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedli jejich zástupci Jan Řehounek (ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS). Jenže hned v úvodu prokázali, že mají problémy s algebrou, když neznali správnou odpověď na poměrně jednoduchou otázku týkající se počtů.

Rozpočet skončí hůř než loni. Covid může jen za menší část schodku, tvrdí experti

4. června 2021 07:42

Přestože vláda má na letošní rok naplánovaný rozpočtový schodek ve výši 500 miliard korun, konečný výsledek bude lepší. Ekonomové totiž věří, že české hospodářství se ve druhém pololetí rozjede naplno, což se pozitivně odrazí na lepším výběru daní i odvodů na sociální pojištění. Ani tak to podle nich ale nebude stačit na snížení deficitu pod loňskou úroveň.

Schillerová na příští rok navrhuje schodek 390 miliard. Počítá s vyššími důchody

31. května 2021 19:07

Ministerstvo financí navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard korun. Návrh podle vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) po pondělním jednání vlády počítá už s dodatečným navýšením penzí o 300 korun měsíčně, které v pondělí schválil kabinet. Letos je schválen schodek 500 miliard korun a loni hospodaření státu ovlivněné dopady pandemie vykázalo deficit 367,4 miliardy korun.

Snížení dluhů nás bude bolet. Bez zvyšování daní to nepůjde, varuje ekonomka Horská

11. května 2021 10:50

Rozpočtový schodek na letošní rok mohl být klidně o 150 miliard korun nižší. Do hospodaření státu se totiž nepromítla jen koronavirová pandemie, ale především nezodpovědné snížení daní od počátku letošního roku. „Bude nutné hledat úspory, ale i nové zdroje. Daně z příjmů se budou muset vrátit tam, kde byly,“ uvedla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.

reklama