Žilková prozradila mzdu Stropnického. Jak vysoké výživné bude platit Kordule?

Mediálně ostře sledovaný rozvod mezi Veronikou Žilkovou a Martinem Stropnickým se zasekl na zásadní věci –⁠ výživném pro jejich sedmnáctiletou dceru Kordulu. Kolik by měl exmanžel podle herečky platit?

Manželství Veroniky Žilkové a Martina Stropnického se rozpadlo loni v lednu po osmnácti letech. Herečka uvedla, že jí konec vztahu Stropnický oznámil stroze v mailu, v němž napsal, že už ji nemiluje a omlouvá se jí. Od té doby mezi nimi probíhá rozvodová válka. Zatímco současný velvyslanec ČR v Izraeli se k němu veřejně nevyjadřuje, Žilková je poměrně otevřená.

„Jak jsem se u soudu o výživné naší dcery dozvěděla, do té doby to pro mě bylo utajené, jeho příjem je 480 tisíc korun měsíčně,“ prozradila Žilková. Kromě platu velvyslance má Stropnický další peníze z překladatelské činnosti a rovněž z tantiém, které mu chodí za uměleckou činnost, především za filmy a seriály.

ČTĚTE TAKÉ: Bolestná zpráva pro fanoušky Bruce Willise. Herec trpí demencí, rodina přesto cítí úlevu

Kolik bude platit na jejich dceru Kordulu, však stále není jasné. „Rozvod je pozastaven, protože neproběhl soud o výši výživného. A nevím, proč se manžel nechce domluvit. Z mé strany tam nejsou žádné požadavky, je to normálně vypočítané z výše platu a z toho, že otec má ze zákona dorovnat životní úroveň dítěte podle té své. S Kordulkou se rok neviděli, a jak jsme se z televize dozvěděly, manžel dostane další velvyslanectví, takže se situace další čtyři roky asi nezmění. Kordulce bude v září osmnáct, takže od září už si soudy povede sama,“ přiblížila Žilková deníku Blesk.

A jak to má herečka s údajnou novou láskou, hudebníkem Josefem Holomáčem?  „Nežiju novou etapu s novým partnerem. Mám velmi dobrého kamaráda, kterého znám půl roku a dostal nálepku partner. Chodíme spolu do společnosti, byla jsem s ním na dovolené, ale žádného oficiálního partnera nemám, protože jsem vdaná. A zároveň se mnou nikdo nebydlí, protože ráda bydlím se svými dětmi,“ uvedla herečka.

Tagy: