CNN Prima News šlechta

šlechta

Výpis příspěvků ke štítku „šlechta“

Průmyslový palác v Praze byl původně postaven na pár měsíců, slouží už ale 130 let

23. října 2022 08:17

Sjezdový, Národopisný anebo Ústřední. I těmito názvy byl v průběhu své existence nazýván Průmyslový palác – dominanta pražského Výstaviště. Stavbu tenkrát financovaly významné šlechtické rody a podílelo se na ní 450 dělníků. Postavili ji za rekordních 10 měsíců. A i když se původně jednalo o budovu dočasnou, v Holešovicích se vyjímá už přes 130 let.

Bude se vracet stamilionové jmění? Zámek v Rájci nad Svitavou chtějí zpět Salmové

1. března 2021 21:19

Příslušníci šlechtického rodu Salmů se znovu domáhají svých restitučních nároků před Ústavním soudem České republiky. Pomocí nového expertního posudku se snaží doložit, že Hugo Salm nikdy nepozbyl československé státní občanství, a tak mají nárok na vrácení majetku zabaveného na základě Benešových dekretů. Jde mimo jiné o zámek v Rájci nad Svitavou a šest tisíc hektarů pozemků v jeho okolí.

Blob je už passé. Národní knihovna ale potřebuje novou budovu, tvrdí její nový šéf

28. února 2021 15:19

Národní knihovna potřebuje novou budovu, jelikož prostory pražského Klementina už nebudou stačit, na scénu se ale už zřejmě nevrátí projekt architekta Jana Kaplického nazývaný Blob. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to potvrdil Tomáš Foltýn, který byl před nedávnem vybrán jako nový ředitel Národní knihovny. Ujmout funkce by se měl v květnu letošního roku.

Šéf monarchistů: Nestýská se nám po princeznách, král by společnost dokázal spojit

9. ledna 2021 06:50

Své 60. narozeniny v pondělí oslaví dědic císařů Rakousko-Uherska Karel Habsbursko-Lotrinský. Bývalý rakouský politik a podnikatel, který je současnou hlavou habsburského rodu, mohl být českým králem, pokud by se historie vyvíjela jinak. Podle předsedy monarchistické strany Koruny České, Radima Špačka, by byl Karel Habsbursko-Lotrinský velmi důstojným panovníkem českých zemí. Šéf českých monarchistů v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále popsal, proč je podle něj monarchie lepší oproti republice.

Polní nemocnice v Letňanech je téměř dokončená. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá

25. října 2020 13:11
Aktualizováno

Do záložní nemocnice v pražských Letňanech dorazila většina z 500 lůžek. Podle ředitele Agentury vojenského zdravotnictví Ladislava Šlechty má být dokončena a plně funkční od neděle. Armáda i hasiči zveřejnili videa z prostorů nemocnice. V pátek vláda také rozhodla o nákupu dalších dvou tisíc lůžek, která budou uložena ve skladech.