Sledujte ŽIVĚ debatu Drahoše se Schillerovou. Jaký názor mají na novou Fialovu vládu?

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opouští nemocnici a v pátek jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Budou vyjednávání o nové vládě hladká? A co budoucí kabinet České republice přinese? I na toto téma promluví v pořadu Zprávy PLUS ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a senátor Jiří Drahoš (za STAN). Debatu sledujte od 9:30 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Fiala už má seznam ministrů, který vznikl na základě jednání o koaliční vládě. Už teď je jasné, že jedno jméno prezidentovi vadí. Zřejmě půjde o exposlance Jana Lipavského (Piráti), který je kandidátem na ministra zahraničí.

„Nebude to žádná personální averze, protože jsem toho člověka nikdy neviděl. Ale budu mít své důvody, které Petru Fialovi řeknu, a přes to nejede vlak,“ nechal se slyšet Zeman, který hodlá tohoto člena vlády vetovat.

Nominaci jiného kandidáta na místo toho, ke kterému má Zeman výhrady, však Fiala odmítl. Seznam členů vlády považuje za kvalitní. Prezident by se měl časem se všemi kandidáty na ministry sejít. Jaké personální složení by budoucí kabinet mohl mít, ukáží už nejbližší dny.

I na toto téma v pořadu Zprávy plus pohovoří dosluhující ministryně financí Alena Schillerová a senátor Jiří Drahoš. Debatu můžete sledovat od 9:30 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy: