CNN Prima News slimák

slimák

Výpis příspěvků ke štítku „slimák“

Počty zraněných mláďat kvůli zahradním úpravám narůstají

Počty přijatých zvířat v národních sítích záchranných stanic každý den narůstají. Jedním z aktuálních důvodů poranění zvířat je nepozornost při sečení, ořezávání keřů a stromů. Stanice evidují 137 případů v souvislosti s těmito důvody. Na problém upozornil v tiskové zprávě Český svaz ochránců přírody, který stanice koordinuje. Vyzývají, aby lidé v nynějším období mláďat zasahovali do zeleně co nejméně.

Nebezpečné je pro ně i zahrádkáření: Jak ježkům pomáhat a neškodit

V České republice nemáme přesná čísla, která by nám ukázala stav ježčí populace. Že je ale stále nižší a nižší, to víme. Ježci potřebují hlavně dostatek potravy, který závisí převážně na hmyzu a možnostech zimních úkrytů. Úbytek těchto velmi užitečných živočichů má na svědomí převážně lidská činnost. Ježky ohrožuje především ztráta přirozeného prostředí, fragmentace krajiny, intenzivní zemědělství a také automobilová doprava.

Nejčastější škůdci a choroby rostlin v zahradě

Škůdci a choroby nám v zahradě umějí pěkně zkomplikovat život. Nejen, že oslabují rostliny, které při silném napadení mohou až uhynout, ale mnohokrát dochází i k přenosu některých škůdců a chorob z jednoho druhu rostliny na jiný. Přínášíme přehled těch nejčastějších, které napadají rostliny na zahradě nejvíce.

DÍL 14.: Některé jedy na slimáky zabíjejí i ostatní zvířata

Používáte na svých zahradách jedy na slimáky? A víte, že tím můžete zabít i mnoho jiných zvířat? Třeba ježky. Ti nám přitom v boji se slimáky pomáhají. Bohužel na to ale doplácejí. V těchto jedech se totiž nachází látky, které jsou nebezpečné nejen pro slimáky a ježky, ale třeba i kočky nebo psy. Může se klidně stát, že otráveného slimáka sní i váš mazlíček.

Krutá a zbytečná smrt: Jed na slimáky si nevybírá

Během dvou květnových dní přijalo Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec tři ježky z různých míst s příznaky těžké otravy. „Byli nalezeni během dne na zahradách, měli silné křeče nebo již jen apaticky leželi, trpěli velkými bolestmi, lapali po dechu. Jejich trus měl modrozelené zbarvení. Prokazatelně se jednalo o otravy po pozření slimáků otrávených granulovanými nástrahami. Otravu ze stejných příčin jsme v minulosti zaznamenali i u kun. Zvířata nebylo možné zachránit, bylo možné jim jen zkrátit utrpení,“ uvedl jeden z pracovníků centra Archa ZOO na Facebooku.