Metnar: Vyšší daně kvůli moderní armádě? Výkřiky Dvořáka jsou humorné, ale aspoň přestal lhát
slimák
Výpis příspěvků ke štítku „slimák“
KOMENTÁŘ: Premiérova smůla aneb Jak Petra Fialu pokousal slimák
Benjamin Franklin prý kdysi řekl, že když má někdo smůlu, pokouše ho i slimák. Tento citát celkem přesně vystihuje fakt, že jakmile se vám jednou přestane dařit, táhne se to s vámi dlouho jako žvýkačka na botě. Ať se sebevíc snažíte, všechno je špatně, vše se míjí účinkem. Ve stejné situaci je už drahnou dobu i premiér a předseda ODS Petr Fiala. Je jedno, co dělá nebo říká. Nic z toho nefunguje buď vůbec, nebo přesně naopak, než bylo zamýšleno. Pomyslných kousanců od slimáka přibývá. A zdaleka to ještě není konec.
Počty zraněných mláďat kvůli zahradním úpravám narůstají
Počty přijatých zvířat v národních sítích záchranných stanic každý den narůstají. Jedním z aktuálních důvodů poranění zvířat je nepozornost při sečení, ořezávání keřů a stromů. Stanice evidují 137 případů v souvislosti s těmito důvody. Na problém upozornil v tiskové zprávě Český svaz ochránců přírody, který stanice koordinuje. Vyzývají, aby lidé v nynějším období mláďat zasahovali do zeleně co nejméně.
VIDEO: Podívejte se na precizní práci party invazivních slimáků. Takhle pracují celou noc
Vlhké a deštivé počasí těmto slizkým škůdcům svědčí, před suchými a parnými dny se schovávají v zemi. Na zahradě zničí veškerou úrodu i květiny, a to už během jediné noci. Invazivní druhy u nás navíc nemají přirozené nepřátele. Existuje tedy vůbec možnost, jak nad nimi vyhrát? Ano, existuje! A my vám prozradíme, jak na to.
Nebezpečné je pro ně i zahrádkáření: Jak ježkům pomáhat a neškodit
V České republice nemáme přesná čísla, která by nám ukázala stav ježčí populace. Že je ale stále nižší a nižší, to víme. Ježci potřebují hlavně dostatek potravy, který závisí převážně na hmyzu a možnostech zimních úkrytů. Úbytek těchto velmi užitečných živočichů má na svědomí převážně lidská činnost. Ježky ohrožuje především ztráta přirozeného prostředí, fragmentace krajiny, intenzivní zemědělství a také automobilová doprava.
Teplá zima, ještě teplejší jaro...
Teplá zima, ještě teplejší jaro...Kdo z toho má největší radost? Slimáci. A už vyrážejí, zatím pomaloučku, ale jak je letos vše trochu předčasné, tak se i nápor slimáků dá čekat podstatně dříve.
Vzácný pestrobarevný tvor překvapil potápěče. Tohle jsem ještě neviděl, popsal udivený muž
Další důkaz bohatosti mořského světa pořídil jeden amatérský britský potápěč. Ve vodách poblíž jihozápadního pobřeží Anglie vyfotil vzácného a zajímavě zbarveného mořského „slimáka“ měřícího pouhé dva centimetry.
Pozor na nenápadného „modrého draka“. Jedovatý slimák zaskočil manželský pár
Na nepříliš známého obyvatele moře narazil manželský pár na pobřeží u amerického státu Texas. V Mexickém zálivu spatřili pozoruhodného tvora, kterého museli identifikovat až s pomocí uživatelů sociálních sítí. S odstupem se dozvěděli, že v rukách drželi jedovatého mořského slimáka.
Slimáci znovu parazitují úrodu zahrádkářů. Fungují proti nim vaječné skořápky i sůl
Noční můrou zahrádkářů jsou okousané saláty, kedlubny či jahody. Jedná se o věčný boj se slimáky. Letos jich je v Česku dost. Každý teď zkouší, co umí, aby svou úrodu před těmito škůdci zachránil.
Nejčastější škůdci a choroby rostlin v zahradě
Škůdci a choroby nám v zahradě umějí pěkně zkomplikovat život. Nejen, že oslabují rostliny, které při silném napadení mohou až uhynout, ale mnohokrát dochází i k přenosu některých škůdců a chorob z jednoho druhu rostliny na jiný. Přínášíme přehled těch nejčastějších, které napadají rostliny na zahradě nejvíce.
Opice ze sopky nebo obrněný slimák. Vědci loni popsali stovky nových druhů zvířat
Pandemie koronaviru zasáhla i do života vědců. Přes všechny restrikce a opatření se v minulém roce povedlo pracovníkům přírodovědného muzea v Londýně pojmenovat 503 nových živočišných druhů. Mezi nimi například opice na pokraji vyhynutí nebo obrněného slimáka, informoval web stanice CNN.
Nejsou tak roztomilí jako koaly, ale v ekosystému hrají důležitou roli. Obří slimáci v Austrálii žijí i navzdory požárům
Vědci se obávali, že obří růžoví slimáci na svazích hory Mount Kaputar v Novém Jižním Walesu požáry nepřežijí. Jenže slimáci mají silný kořínek a jen tak nějaký požár je neohrozí.
DÍL 14.: Některé jedy na slimáky zabíjejí i ostatní zvířata
Používáte na svých zahradách jedy na slimáky? A víte, že tím můžete zabít i mnoho jiných zvířat? Třeba ježky. Ti nám přitom v boji se slimáky pomáhají. Bohužel na to ale doplácejí. V těchto jedech se totiž nachází látky, které jsou nebezpečné nejen pro slimáky a ježky, ale třeba i kočky nebo psy. Může se klidně stát, že otráveného slimáka sní i váš mazlíček.