reklama
CNN Prima News soudkyně

soudkyně

Výpis příspěvků ke štítku „soudkyně“

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

30. března 2021 18:58

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.

Šimáčková: Česká justice má skvělé ženy. Oslovme je, ať kandidují na soudkyně

11. ledna 2021 19:28

Česká ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková je vážnou adeptkou stát se soudkyní Evropského tribunálu ve Štrasburku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že si myslí, že je na tuto pozici dobře připravena. Nejedná se však o její profesní sen. „Mám pocit, že mám kompletní zkušenost jak s rozhodováním o lidských právech, tak s jednotlivými osudy lidí, kteří mají problémy v soudním systému,“ uvedla.

Úspěch Trumpa před volbami. Senát schválil jeho kandidátku do nejvyššího soudu

27. října 2020 07:35

Americký senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Smrt soudkyně Nejvyššího soudu USA Ginsburgové může přinést Trumpovi vítězství

19. září 2020 06:20

Ve věku 87 let v pátek zemřela liberální a feministicky smýšlející soudkyně amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Podle prohlášení soudu podlehla komplikacím spojeným s rakovinou slinivky břišní a poslední chvíle prožila doma se svojí rodinou. Její smrt jen 45 dní před volbami přinese tvrdý boj, ve kterém se republikáni pokusí zesnulou nahradit kandidátem z předvybraného listu prezidenta Donalda Trumpa. Pokud by se to povedlo, republikáni by získali skálopevnou většinu v Nejvyšším soudu. Environmentální otázky, legalita potratů, zdravotní pojištění i otázky financování voleb by tak možná i několik desítek let zůstaly v rukou konzervativců.

reklama