CNN Prima News spalničky

spalničky

Výpis příspěvků ke štítku „spalničky“

Epidemioložka: Ukrajinci nejsou dostatečně očkovaní, vzniknou lokální ohniska nákazy

21. března 2022 06:54

Kvůli ruské agresi míří do České republiky desítky tisíc ukrajinských uprchlíků. V současné době jich dorazilo přes 270 tisíc a každým dnem přibývají další. Lidé si ale stále častěji kladou otázku, jak je to s očkováním na Ukrajině? Máme se obávat zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19, ale také dalších nemocí, které byly u nás díky povinnému očkování téměř vymýcené? CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o tom myslí odborníci.

Covid posílil očkovací konspirace: Bohaté národy více věří nesmyslům kolem vakcín

6. září 2020 06:21

„Očkování způsobuje autismus. Politici podléhají farmaceutické lobby, a proto vlády platí firmám miliardy dolarů za předražené vakcíny, které škodí lidskému zdraví. Bill Gates prosazuje očkování, aby mohl dětem implantovat mikročipy, jimiž by ovládal jejich vývoj.“ To jsou jen některé příklady vědecky nepodložených domněnek a hoaxů, které se mohutně šíří v souvislosti s tématem koronavirové pandemie a debatou o očkování. Tyto dezinformace přitom ani zdaleka nejsou specifikem jen v ekonomicky zaostalých zemích, jak by možná mnozí předpokládali.

Vědecké objevy v obrazech: virus spalniček, voda na Plutu a další...

27. června 2020 10:00

Věda může lidstvo zachránit i vyhubit. Stála za objevem penicilinu i atomové bomby. Je velkým dobrodružstvím malých pokroků. V laboratořích i terénu denně přibývají drobné poznatky, které mohou vyústit ve fenomenální objevy. Každý týden vám představíme ty nejzajímavější objevy na vědeckém poli, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

V Kongu bylo potvrzeno nové ohnisko eboly. Dosud zemřelo pět osob

2. června 2020 17:48

Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila nové ohnisko viru ebola v Konžské demokratické republice. Země od poloviny května eviduje šest případů nákazy, z nichž pět již bylo smrtelných. Bojuje navíc se závěrečnou fází předchozího ohniska eboly, potýká se s koronavirem a největším výskytem spalniček na světě, informoval web CNN.

OSN: Pandemie narušila vakcinace, ohroženo je 80 milionů dětí

22. května 2020 22:11

Pandemie nemoci COVID-19 v desítkách zemí světa narušuje imunizaci proti chorobám, jako jsou záškrt nebo spalničky, což by mohlo ohrozit zdraví zhruba 80 milionů dětí ve věku do jednoho roku. Toto varování v pátek ve společné zprávě prezentovaly Světová zdravotnická organizace (WHO), Dětský fond OSN (UNICEF) a mezinárodní skupiny prosazující větší dostupnost vakcín.