reklama
CNN Prima News spalničky

spalničky

Výpis příspěvků ke štítku „spalničky“

Vědecké objevy v obrazech: virus spalniček, voda na Plutu a další...

27. června 2020 10:00

Věda může lidstvo zachránit i vyhubit. Stála za objevem penicilinu i atomové bomby. Je velkým dobrodružstvím malých pokroků. V laboratořích i terénu denně přibývají drobné poznatky, které mohou vyústit ve fenomenální objevy. Každý týden vám představíme ty nejzajímavější objevy na vědeckém poli, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

V Kongu bylo potvrzeno nové ohnisko eboly. Dosud zemřelo pět osob

2. června 2020 17:48

Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila nové ohnisko viru ebola v Konžské demokratické republice. Země od poloviny května eviduje šest případů nákazy, z nichž pět již bylo smrtelných. Bojuje navíc se závěrečnou fází předchozího ohniska eboly, potýká se s koronavirem a největším výskytem spalniček na světě, informoval web CNN.

OSN: Pandemie narušila vakcinace, ohroženo je 80 milionů dětí

22. května 2020 22:11

Pandemie nemoci COVID-19 v desítkách zemí světa narušuje imunizaci proti chorobám, jako jsou záškrt nebo spalničky, což by mohlo ohrozit zdraví zhruba 80 milionů dětí ve věku do jednoho roku. Toto varování v pátek ve společné zprávě prezentovaly Světová zdravotnická organizace (WHO), Dětský fond OSN (UNICEF) a mezinárodní skupiny prosazující větší dostupnost vakcín.

reklama