Spor o reklamní zeď v Zábřehu vrcholí. Město ji chce odstranit, na místě je bagr

Redakce CNN Prima NEWS nedávno diváky informovala o reklamní stěně, která u jedné ze zábřežských nákupních zón vyrostla prakticky na přechodu pro chodce. Vedení města žádá její odstranění, s tím ale investor nesouhlasí. Přesto se nyní do pylonu u chodníku zakousl bagr.

Jako pěst na oko – tak mluví obyvatelé města Zábřeh o nové reklamní zdi, která vyrostla v těsné blízkosti jednoho z místních přechodů pro chodce, což se u místních nesetkalo s pochopením.

Podobný názor má i vedení města. Stavební úřad zjistil, že zeď vyrostla v rozporu se stavebním povolením a žádá její odstranění. Na vyjádření nebo žádost o dodatečné povolení má investor čas už jen do 12. června.

Černá stavba?

V úterý ale v těsné blízkosti sloupu začali kopat dělníci. Co přesně provádí, říct nechtěli. Zástupci radnice pak přijeli situaci osobně zkontrolovat. Zjistili, že vedle stávajícího pylonu hloubí stavbaři novou díru.

„Pokud má být stavba posunuta v souladu se stavebním povolením, tak je potřeba stavbu posunout víc. Tak, jak je to nyní vykopáno, tomu neodpovídá,“ říká vedoucí Stavebního úřadu Zábřeh Vlastimil Hloh.

„Jsme přesvědčeni o tom, že projektová dokumentace nebyla úplně správně zpracovaná a pokud by pylon byl posunutý na místo, na které má stavební povolení, tak by samozřejmě zasahoval do průjezdného profilu vozovky,“ komentuje starosta města Zábřeh František John.

Naproti tomu investor má zcela jiný pohled na věc. „Podle našeho názoru je to určitě v souladu s předpisy prováděné práce. Věřím tomu, že pán ze stavebního odboru ví, jaké jsou jeho pravomoci a bude podle toho činit,“ říká zástupce investora stavby.

Zcela jasno má vedení města. „Připravujeme finance, abychom měli na odstranění černé stavby,“ dodal starosta. Ty se prý ale zcela jistě vrátí případným prodejem reklamní zdi do šrotu.

Tagy:
reklama CNN Prima NEWS Olomoucký kraj radnice investor Zábřeh stavební povolení stěna František John reklamní plocha

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:32

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

22:29

Podle společného vyšetřování agentur Associated Press a PBS provozovalo Rusko operaci, při níž pomocí zfalšovaných dokumentů ukradlo ukrajinské obilí v hodnotě nejméně 530 milionů dolarů

22:00

Běsnění tanku v Mariupolu či hromada šrotu v Buči. Ikonické snímky ruské invaze

21:44

Ruská porážka v Lymanu mění ruský informační prostor

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

Ukrajinským ozbrojeným silám se v posledních týdnech velmi daří. Povedla se jim překvapivá protiofenziva na severovýchodě země, Rusy vytlačují i na jiných místech. Objevuje se však nová hrozba. Blíží se zima a Ukrajina musí počítat s tím, že nedokáže zajistit potřebné teplo pro všechny. Na mnoha místech tak místní vlády vyzývají obyvatele, aby se připravili na zimu, jak jen to jde. Nákup teplého oblečení se hojně doporučuje i v hlavním městě Kyjevě. Podstatně horší situace však panuje v obcích, které byly válkou více poškozené. V současnosti se v nich lidé zvládnou zahřát jen u otevřeného ohně.

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Domácí zpravodajství

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.