reklama
CNN Prima News státní dluh

státní dluh

Výpis příspěvků ke štítku „státní dluh“

Některé domácnosti čeká smrtící koktejl, říká k současné ekonomické situaci Nerudová

26. října 2021 17:52

Některé domácnosti budou pít smrtící koktejl, okomentovala současnou ekonomickou situaci rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle ní byla dosavadní státní pomoc zčásti neefektivní a budoucí vláda se nachází v nezáviděníhodné situaci. O Nerudové se také často hovoří jako o možné kandidátce na prezidentku.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Spolu podle Kovandy vyhrála díky strachu ze státního dluhu

11. října 2021 18:31

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Státní kasa je nejzadluženější v historii České republiky. Vítězná koalice Spolu v programu slíbila, že veřejné finance ozdraví. A to je jeden z důvodů, proč podle ekonoma Lukáše Kovandy vyhrála volby. Lidé podle něj totiž mají strach z dopadu státního dluhu na děti a vnoučata. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

KOMENTÁŘ: Jak nás Schillerová chtěla dál bezstarostně zadlužovat, ale ČNB jí to zatrhla

20. září 2021 07:24

Česká národní banka učinila začátkem srpna možná nejdůležitější rozhodnutí za několik posledních let. Nenechala se totiž ovlivnit orodováním ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) za zachování nezvykle nízkých úrokových sazeb. Šéfka státní kasy se přiznala, že 5. srpna zavítala na měnověpolitické zasedání bankovní rady, kterou dle svých slov varovala před razantním zvyšováním úrokové sazby.

Nevěřte, že zadlužujeme příští generace, tvrdí Babiš. Opozice ho kritizuje

30. května 2021 19:30

Premiér Andrej Babiš tvrdí, že jeho vláda nezadlužuje příští generace. Vysvětluje to výhledem české ekonomiky a také tím, že od svého nástupu do politiky až do koronavirové pandemie snižoval státní dluh. Opoziční strany ovšem dlouhodobě poukazují na pravý opak. Stát v Babišově područí podle opozičních politiků různými kroky mnohdy jen přidělal problémy do budoucna.

Sledujte Nový den s Alenou Schillerovou: Bude Agrofert vracet peníze z dotací?

3. května 2021 07:58

Státní dluh roste a trend se ani v příštích letech nezastaví. Ať po podzimních volbách bude vládnout kdokoliv, bude řešit, jak zase naplnit státní kasu. Způsoby jsou různé, ale všechny znamenají, že platit budou občané. Svůj plán má i současná ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která ho v minulém týdnu představila prezidentu Miloši Zemanovi.

Česko vykázalo závratný státní dluh. Každý občan dluží zhruba 191 tisíc korun

12. února 2021 16:55

Státní dluh loni stoupl o 410 miliard korun na rekordní 2,05 bilionu korun. V pátek o tom informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh zhruba 191 tisíc korun. Za nárůstem státního dluhu v roce 2020 je zejména emise státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí rekordního schodku loňského státního rozpočtu.

Máme nejlepší finance v Evropě, veřejné rozpočty ještě lepší, zdůrazňuje Babiš

22. listopadu 2020 20:26

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce dojednat s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), aby horní komora Parlamentu vypustila z daňového balíčku růst slevy na poplatníka. Vystrčilovi kvůli tomu napsal dopis, jak uvedl v neděli na videu zveřejněném na sociálních sítích. Stejné přání jako premiér v sobotu vyjádřila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Babiš odmítl, že by snížení sazby daně z příjmu na 15 procent znamenalo rozvrat veřejných financí v ČR, jak tvrdí někteří odborníci, opoziční politici či vládní ČSSD.

Státní dluh přesáhl dva biliony korun. Každý Čech tak dluží 194 tisíc

16. října 2020 14:35

Státní dluh České republiky stoupl za tři čtvrtletí o 431,7 miliardy korun na 2,07 bilionu korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů s cílem zajistit krytí letošního schodku státního rozpočtu, který Sněmovna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila ze 40 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak nyní hypoteticky připadá dluh zhruba 194 000 korun. Ve srovnání s koncem června státní dluh klesl o 85 miliard korun.

reklama