CNN Prima News Tedros Adhanom Ghebreyesus

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Výpis příspěvků ke štítku „Tedros Adhanom Ghebreyesus“

Někteří jsou si rovnější než jiní, kritizuje šéf WHO pozornost Ukrajině a naznačil rasismus

14. dubna 2022 11:27

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ve středu kritizoval, že svět nevěnuje stejnou pozornost všem ozbrojeným konfliktům a krizím. Naznačil přitom, že pozornost věnovaná Ukrajině ukazuje na rasovou předpojatost. Například krizi v jeho domovské Etiopii prý není věnována obdobná pozornost možná proto, že trpícími nejsou běloši.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

25. ledna 2022 07:14

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Omikron nás zahltí. Zrušte vánoční akce, nebo budete truchlit za mrtvé, varuje šéf WHO

21. prosince 2021 08:51

Varianta omikron takřka s jistotou zahltí celý svět, a to již velmi brzy. Tuto prognózu vydala Světová zdravotnická organizace (WHO). Její předseda Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzývá státy, aby kvůli šíření viru raději zrušili své vánoční a novoroční akce. K tomu již přistoupili například v Londýně. Před omikronem varuje i hlavní tvář USA v boji s pandemií Anthony Fauci, který Američanům doporučil, aby se připravili na nadcházející „těžké týdny až měsíce“.

Pandemie nevadí, pořadatelé odvedli maximum. WHO podporuje konání olympiády

21. července 2021 09:06

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus podpořil konání olympijských her v Tokiu navzdory pokračující pandemii koronaviru. Ředitel organizačního výboru Toširó Muto se v úterý nechal slyšet, že by hry mohly být na poslední chvíli zrušeny, pokud by rychle přibývali nakažení v olympijské bublině. Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach však tuto variantu zásadně odmítl.

Komentátor: Únik covidu z laboratoře? Číně se to vymyká z ruky, mohla zničit důkazy

9. června 2021 05:36

O původu a vzniku koronaviru SARS-CoV-2 se po celém světě diskutuje více než rok. Do popředí se nyní znovu dostává teorie o úniku z laboratoře. I e-maily amerického vědce Anthonyho Fauciho ukazují, že o manipulaci s virem nejspíš věděl. Fauci přitom od začátku popíral jakoukoliv možnost laboratorního úniku. Pokud by se ale skutečně prokázalo, že virus byl vytvořen v laboratoři, Čína by se dávno pokusila zničit veškeré důkazy. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor týdeníku Echo24 Martin Weiss.