Zadržování moči může vážně ohrozit zdraví. Kdy si dát pozor a proč jít „na malou“ po sexu?
Tedros Adhanom Ghebreyesus
Výpis příspěvků ke štítku „Tedros Adhanom Ghebreyesus“
Vše, co byste měli vědět o nemoci mpox. WHO vydala nejvyšší stupeň varování, hrozí epidemie
Jaké jsou příznaky onemocnění mpox, kvůli jehož šíření v Africe Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu vyhlásila nejvyšší stupeň varování? A hrozí další pandemie podobná té covidové? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila souhrn toho nejdůležitějšího, co byste měli vědět o nemoci dříve známé jako opičí neštovice.
V Pásmu Gazy umře dítě každých deset minut, tvrdí šéf WHO. Bezpečno není nikde
Každých deset minut přijde v Pásmu Gazy o život v průměru jedno dítě, uvedl šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Nikde v této oblasti, kde na území menším než Praha žije 2,3 milionu Palestinců, podle něj není bezpečno. Tedros to řekl v pátek Radě bezpečnosti OSN.
Varianty covidu, kterými aktuálně trpí nejvíce lidí. Na jaké příznaky si dát pozor?
S podzimem přichází také vlna respiračních onemocnění koronavirem. Mezi nejrozšířenější covidové varianty momentálně patří kmeny HV.1 a JN.1. Častý je ale i výskyt mutace EG.5, která je označovaná jako eris, nebo také BA.2.86, tedy pirola. Podívejte se, jak se nejčastěji projevují.
Světu může hrozit další pandemie, varuje WHO. Experty děsí savci nakažení ptačí chřipkou
Sledujte bedlivě případy ptačí chřipky u savců, vyzývá generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO). V posledních týdnech totiž výrazně vzrostly obavy, že by se virus mohl rozšířit na lidi poté, co byl v Británii zjištěn jeho výskyt u vyder a lišek.
Omikron vytvořil krakena, nová varianta se rychle šíří světem. Co všechno o ní víme?
Světem se šíří omikronová subvarianta XBB.1.5, pro kterou se v některých zemích vžil neoficiální název kraken. Podle dostupných informací jde o doposud nejrychleji se šířící variantu koronaviru. Vědci ale uklidňují, podle nich to automaticky neznamená, že patogen bude nebezpečnější. Kraken se šíří hlavně v USA.
Hostomský o vzniku koronaviru: Nastal velký ideový posun, pacienta ale původ nezajímá
Co stojí za vznikem covidové pandemie, stále není jasné. Na stole leží dvě obecné teorie: buď virus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, nebo vznikl přírodní cestou. Biochemik Zdeněk Hostomský v pořadu K věci na CNN Prima NEWS naznačil, že z lékařského hlediska není vyřešení této otázky příliš podstatné.
Koronavirus unikl po katastrofické nehodě z wuchanské laboratoře. Měl to prozradit šéf WHO
Ačkoli navenek Tedros Adhanom Ghebreyesus, hlava Světové zdravotnické organizace, neformuloval žádnou konkrétní hypotézu o původu koronaviru, v ústraní prý imunolog mluví docela jasně. Vysoko postavenému evropskému politikovi měl šéf WHO sdělit, že koronavirus nejspíše unikl po nehodě z čínské laboratoře.
Rasistické opičí neštovice? WHO chce nemoc přejmenovat, vědci už navrhli nový název
Světová zdravotnická organizace (WHO) chce dát opičím neštovicím nový název. Podle agentury DPA to v úterý večer oznámil mluvčí WHO. Poukázal na dlouhodobé snahy nepojmenovávat nadále nemoci po zvířatech nebo regionech, aby se tak předešlo jakékoli možné diskriminaci nebo stigmatizaci.
Někteří jsou si rovnější než jiní, kritizuje šéf WHO pozornost Ukrajině a naznačil rasismus
Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ve středu kritizoval, že svět nevěnuje stejnou pozornost všem ozbrojeným konfliktům a krizím. Naznačil přitom, že pozornost věnovaná Ukrajině ukazuje na rasovou předpojatost. Například krizi v jeho domovské Etiopii prý není věnována obdobná pozornost možná proto, že trpícími nejsou běloši.
Spása jménem omikron? Část odborníků volá po rozvolnění. Ještě není konec, varuje WHO
Zatímco někteří čeští odborníci se nebrání razantnímu uvolnění opatření proti šíření koronaviru, šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus varuje před uspěchaným optimismem. Podle něj aktuálně nejrozšířenější varianta omikron neznamená konec pandemie.
Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem
Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.
Po omikronu přijdou další nebezpečné varianty. Nemusí být méně smrtící, varují vědci
Po omikronu mohou přijít další nebezpečné varianty viru, varují někteří zahraniční vědci. Podle nich nové mutace vůbec nemusí být méně nebezpečné nebo méně smrtící, píše agentura AP. Řada českých odborníků přitom v poslední době prohlašuje, že covid bude časem brán jako normální respirační nemoc.