CNN Prima News Transparency International

Transparency International

Výpis příspěvků ke štítku „Transparency International“

Jurečka mi nabídl za rezignaci „držhubné“, tvrdí Najmon. Případem se začala zabývat policie

23. března 2023 09:02

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) měl nabídnout bývalému řediteli Úřadu práce Viktoru Najmonovi „odstupné“ za to, že v tichosti odejde. Dokazuje to nahrávka, kterou zveřejnil web iDnes. Tu pořídil Najmon, kterého z funkce nakonec odvolal sám šéf resortu. Jurečka se zatím k záznamu nevyjádřil. Policie ČR na Twitteru potvrdila, že se případem zabývá.

Cesty do Dubaje a luxusní byty. Děti ruských prominentů si ani za války nežijí špatně

19. března 2023 17:35

Ruský podnikatel a Putinův spojenec Vladimir Gruzdev stihl před začátkem války přepsat londýnský apartmán na svou osmiletou dceru. Ta se tak formálně stala majitelkou nemovitosti za desítky milionů korun. Informoval o tom americký web The Insider. Jiné děti ruských hodnostářů zase jezdí na drahé zahraniční dovolené, zatímco utajovaná dcera prezidenta Vladimira Putina zůstává v ústraní.

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

25. ledna 2022 06:37

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

17. ledna 2022 11:29

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Mynář opět pod drobnohledem. Kvůli dotacím na sportovní ubytovnu ho vyšetřuje NSA

28. září 2021 09:44

Hradního kancléře Vratislava Mynáře vyšetřuje Národní sportovní agentura (NSA). Důvodem je dotace ve výši 26 milionů korun, kterou před více než deseti lety získalo Mynářovo občanské sdružení Chřibák na výstavbu sportovní ubytovny. Podnět podala nevládní organizace Transparency International, jež zároveň kritizuje zbytečné průtahy, informoval web iRozhlas.cz.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

22. září 2021 19:18

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Agrofert se stará o maily hnutí ANO. Standardní obchodní vztah, hájí se Babišova strana

31. srpna 2021 08:50

Více než 600 e-mailových schránek vládního hnutí ANO, včetně jeho vedení, provozuje holding Agrofert, uvedl server iROZHLAS.cz. Elektronická pošta hnutí podle jeho zjištění běží ve stejné síti jako desítky dalších e-mailových serverů firem z holdingu, tedy například Prechezy, Penamu, Dezy nebo Fatry. Předseda hnutí a premiér Andrej Babiš holding v roce 2017 vložil do svých svěřenských fondů a tvrdí, že s firmou už nemá nic společného. Mluvčí ANO Martin Vodička uvedl, že hnutí za službu Agrofertu platí.

Polčák k majetkovému přiznání politiků: Vláda ignorovala soud. Nacher viní opozici

10. srpna 2021 21:48

Schyluje se k tomu, že se uzavře veřejnosti tzv. centrální registr oznámení, ve kterém politici přiznávají své majetky. Vláda totiž dosud nepřišla s návrhem, jak jej zachovat poté, co Ústavní soud loni zrušil část zákona o střetu zájmů, která umožňuje veřejnosti v registru dohledat informace o majetku politiků. Europoslanec Stanislav Polčák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že vláda Ústavní soud ignorovala a občany si bere jako rukojmí. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) naopak viní opozici.