reklama
CNN Prima News Transparency International

Transparency International

Výpis příspěvků ke štítku „Transparency International“

Mynář opět pod drobnohledem. Kvůli dotacím na sportovní ubytovnu ho vyšetřuje NSA

28. září 2021 09:44

Hradního kancléře Vratislava Mynáře vyšetřuje Národní sportovní agentura (NSA). Důvodem je dotace ve výši 26 milionů korun, kterou před více než deseti lety získalo Mynářovo občanské sdružení Chřibák na výstavbu sportovní ubytovny. Podnět podala nevládní organizace Transparency International, jež zároveň kritizuje zbytečné průtahy, informoval web iRozhlas.cz.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

22. září 2021 19:18

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Polčák k majetkovému přiznání politiků: Vláda ignorovala soud. Nacher viní opozici

10. srpna 2021 21:48

Schyluje se k tomu, že se uzavře veřejnosti tzv. centrální registr oznámení, ve kterém politici přiznávají své majetky. Vláda totiž dosud nepřišla s návrhem, jak jej zachovat poté, co Ústavní soud loni zrušil část zákona o střetu zájmů, která umožňuje veřejnosti v registru dohledat informace o majetku politiků. Europoslanec Stanislav Polčák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že vláda Ústavní soud ignorovala a občany si bere jako rukojmí. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) naopak viní opozici.

Majitel dceřiné společnosti Agrofertu? Andrej Babiš, uvádí německý registr

30. dubna 2021 00:24

Německý registr skutečných vlastníků firem eviduje českého premiéra Andreje Babiše jako akcionáře a obmyšleného u společnosti SKW Stickstoffwerke Piesteritz, která je součástí koncernu Agrofert. Ve čtvrtek na to upozornila protikorupční organizace Transparency International (TI). Ještě loni v listopadu TI poukazovala na to, že Transparenzregister, jak se rejstřík jmenuje, Babiše ve vlastnických strukturách neuvádí.

Rozklad státní správy, politická korupce. Česko se zhoršuje, varuje Transparency

28. ledna 2021 07:24

Hlavní příčiny propadu Česka v indexu vnímání korupce jsou podle české pobočky organizace Transparency International (TIC) tři: ohýbání pravidel ve prospěch určitých ekonomických skupin, rozklad státní správy a případy politické korupce. Česko si v roce 2020 pohoršilo oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi mu patří 49. příčka.

Šéf Transparency: Korupce je univerzální a skrytá. V ČR postrádáme etické lídry

9. prosince 2020 15:10

Mezinárodní den boje proti korupci už 17 let připadá na 9. prosince. Česká vláda schválila v pořadí už čtvrtý akční plán boje s korupcí, kterým se zavázala k přijetí ambiciózních protikorupčních opatření na roky 2021 a 2022. Korupce je stále velké globální téma, jaké výzvy přinese následující období, přiblížil ve vysílaní pořadu Nový den na CNN Prima NEWS právník a ředitel české pobočky Transparency International (TI) Petr Leyer.

Ondráčka končí v čele Transparency International ČR. Je čas na změnu, vzkázal

20. listopadu 2020 13:13

David Ondráčka končí po 13 letech v pozici ředitele protikorupční organizace Transparency International Česká republika (TI ČR). Řízením této nevládní neziskové organizace pověřila správní rada právníka a experta na problematiku korupce Petra Leyera. TI ČR o tom v pátek informovala v tiskové zprávě a Ondráčka videem na sociálních sítích.

Senátní komise pro audity o Babišovi a o střetu zájmů chystá závěrečný verdikt

21. července 2020 18:25

Senátní komise pro vyhodnocení auditů Evropské komise týkajících se premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho střetu zájmů začne připravovat svůj závěrečný verdikt. Předseda komise Zdeněk Nytra (ODS) v úterý senátory vyzval, aby mu návrhy k závěrečné zprávě předložili do poloviny srpna letošního roku. Komise, složená ze zástupců všech senátorských klubů ve svém předběžném závěru dospěla k tomu, že Babiš je ve střetu zájmů. Ten to dlouhodobě odmítá.

reklama