CNN Prima News učiliště

učiliště

Výpis příspěvků ke štítku „učiliště“

Gymnázia? Kdepak. Velký zájem je o řemeslníky. Firmy by nám utrhaly ruce, hlásí učiliště

Zatímco gymnázia a střední obchodní školy jsou beznadějně plné, poměrně dost volných míst je v oborech, které mezi studenty očividně nejsou tolik atraktivní, například zedník nebo tesař. Poptávka po šikovných řemeslnících se neustále zvyšuje. Spolupracujeme se zhruba 150 firmami, které by nám utrhaly ruce za každého řemeslníka, uvedl ředitel jednoho z olomouckých odborných učilišť.

Gazdík o českém školství: Nemůžeme vychovávat sebevědomé pitomce, co vše hledají na Googlu

Méně biflování a více kritického myšlení či schopnosti dávat věci do souvislostí. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS představil, jak by měla vypadat revize rámcových vzdělávacích programů, kterou aktuálně jeho rezort připravuje. Důraz by měl být kladen například na výuku IT, mediální výchovu či finanční gramotnost.

Byl to dobrák, všem pomáhal. Kantor ho potápěl, říká děda žáka, který měl zabít učitele

Čtvrteční tragická událost, která se odehrála na odborném učilišti v Praze 4, obrátila život naruby mnoha lidem. Jedním z nich je i 74letý Miroslav, dědeček studenta, který měl mačetou zavraždit svého učitele. O svém vnukovi mluví jako o hodném hochovi. Obává se také toho, že se nedožije chvíle, kdy chlapce propustí z vězení. S dědečkem studenta mluvila redakce Blesku.

Bití, klečení v koutě, kružítko ve stehně aneb Vzpomínky padesátníků na násilí učitelů

Tělesné tresty školou povinných dětí byly v minulém režimu spíš pravidlem než výjimkou. Dokazují to výpovědi padesátníků a starších, které jsme oslovili před počátkem nového školního roku. „Naše učitelka tomu říkala točo papučo. Vzala do ruky cvičební obuv – takzvanou jarmilku –⁠ a provinilce tou gumovou botou začala mlátit,“ vzpomíná historik a učitel Vladimír Kovář na „výchovné“ metody v Základní škole v Chrjukinově ulici v Ostravě.