reklama
CNN Prima News Vojtěch Thon

Vojtěch Thon

Výpis příspěvků ke štítku „Vojtěch Thon“

Naočkujme první dávkou potřebné a do deseti týdnů můžeme rozvolňovat, vyzývá imunolog

4. února 2021 22:46

„Máme nová vědecká data, která ukazují, že druhá dávka vakcíny může být podána později a první dávka chrání proti onemocnění COVID-19 sama o sobě,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS imunolog Vojtěch Thon. Podle něj je tak potřeba podat dávku asi 700 tisícům občanů, kteří jsou ke koronaviru náchylní. Během osmi až deseti týdnů pak bude Česko z nejhoršího venku a bude se moci začít rozvolňovat.

Britská mutace koronaviru se potvrdila v Česku. Pravděpodobně je nakažlivější

16. ledna 2021 11:55

V Česku se potvrdil výskyt takzvané britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená varianta. S odkazem na vedoucí Národní referenční laboratoře Helenu Jiřincovou a imunologa Zdeňka Hela to v sobotu uvedl web Deník N. Počet zachycených případů zatím není známý. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) informace nechtěl komentovat.

Britská mutace covidu je nakažlivější. K panice ale není důvod, říká český imunolog

22. prosince 2020 08:17

Velká Británie je kvůli nové mutaci koronaviru, která je nebezpečná především kvůli vysoké míře nakažlivosti, de facto odříznutá od Evropy. Chaos zavládl na letištích, dálnicích, v přístavech i obchodech. Český imunolog Vojtěch Thon, který byl hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizi CNN Prima NEWS, upozorňuje, že virus se chová normálně, jen je infekčnější. K panice prý není důvod.

Vakcinoložka: Očkování na covid by mělo být dobrovolné, může tomu pomoci i kampaň

10. listopadu 2020 22:29

Americko-německá společnost Pfizer světu oznámila, že vakcína proti nemoci COVID-19, kterou vyvíjí, má až 90procentní úspěšnost. Bude však mezi Čechy o vakcínu zájem? A budou čeští lékaři připraveni vakcínu distribuovat? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli imunolog Vojtěch Thon s místopředsedkyní České vakcinologické společnosti Hanou Cabrnochovou.

Vytvoří se kolektivní imunita, ale musíme překonat aktuální krizi, uvedl imunolog

5. listopadu 2020 16:16

U nákazy COVID-19 funguje paměťová odpověď, mohla by se tak vytvářet kolektivní imunita. Člověk bude mít protilátky, kterými bude chráněný a infekci nebude přenášet dál. Tak budou chránění i lidé kolem něj, uvedl imunolog z výzkumného centra RECETOX při Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity Vojtěch Thon. Thon zmínil studii, která zkoumá, zda a jak dlouho jsou lidé svým imunitním systémem chráněni proti koronaviru.

reklama