WHO

Výpis příspěvků ke štítku „WHO“

Ruská invaze v číslech: Stovky tisíc mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 155 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy.

Strašlivá bilance ruské invaze: Škody za biliony, hromady mrtvých dětí i zmizelá města

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a tři čtvrtě na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 151 miliard dolarů (3,38 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, a to včetně dětí.

Záhadný vir, který řádí mezi školáky? Nic nového, má to logické vysvětlení, tvrdí Čína

Žádné neobvyklé ani nové patogeny neregistrujeme, oznámili čínští představitelé prostřednictvím Světové zdravotnické organizace (WHO). Zdravotníci po celém světě totiž s obavou sledují nárůst počtu nakažených pacientů záhadným virem, který způsobuje zápal plic zvláště mezi školáky. Peking však připisuje tuto neblahou situaci na vrub zrušení proticovidových opatření. Organizace tyto údaje zveřejnila, aby byla transparentnější a zabránila spekulacím. Čínská média již dříve informovala o přetížení nemocnic, k němuž dochází v posledních dnech, píše web BBC.

Ruská invaze v číslech: Tisíce mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a půl na Ukrajině provedli. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 150 miliard dolarů (3,35 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů či o podezřeních z ruského páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Nová varianta koronaviru EG.5 se šíří už i v Evropě. Podle expertů může představovat riziko

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu klasifikovala variantu koronaviru EG.5 jako „rizikovou“. Jde o typ, který se rychle šíří například ve Spojených státech, kde se jeho výskyt odhaduje zhruba v 17 procentech zaznamenaných případů. Zaznamenán byl i v řadě jiných zemí, mimo jiné v Číně nebo Japonsku, ale také v řadě evropských států.

Krvavé běsnění Rusů v číslech: Stovky zabitých dětí, škody za biliony a města v troskách

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které okupanti za poslední rok a čtvrt na Ukrajině provedli. Tamní generální prokuratura nashromáždila už přes 92 tisíc vážných podezření. Ruská armáda vedle zabíjení civilistů způsobila výrazné škody na infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce 147,5 miliardy dolarů (3,25 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích dětí, znásilněních či podezřeních z páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Konec celosvětové pandemie koronaviru. WHO odvolala zdravotní stav nouze

Celosvětová pandemie COVID-19 už není zdravotním stavem nouze s mezinárodním dosahem, oznámila v pátek Světová zdravotnická organizace (WHO). Svůj nejvyšší stupeň pohotovosti WHO vyhlásila 30. ledna 2020. Konkrétní dopady známení nemá, protože každá země si o ochranných opatřeních rozhoduje sama, poznamenala agentura DPA. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že covid podle odhadu zabil ve světe nejméně 20 milionů lidí. Oficiální statistika organizace uvádí zhruba třikrát nižší počet.

Boj o moc v Súdánu: Počet mrtvých roste. Nemocnice nestíhají ošetřovat zraněné, chybí krev

Boje v Súdánu si podle Světové zdravotnické organizace (WHO) od čtvrtka vyžádaly přes 83 životů a více než 1126 zraněných. Komplikují navíc přístup ke zdravotní péči. WHO to uvedla v tiskové zprávě. Agentura Reuters dnes informovala dokonce o 97 mrtvých od soboty. V africké zemi se 45 miliony obyvatel spolu o moc soupeří armáda a polovojenské Jednotky rychlé podpory (RSF), které od soboty bojují mimo jiné o nadvládu nad klíčovými místy v metropoli Chartúmu.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.