reklama

WHO

Výpis příspěvků ke štítku „WHO“

Covid jako normální nemoc: Španělsko a Británie mají novou cestu. Budeme je následovat?

15. ledna 2022 15:18

Koronavirus jako normální nemoc, se kterou budeme žít? Takovou cestou se plánuje vydat Velká Británie i Španělsko. Země chtějí rozvolnit opatření a díky variantě omikron spoléhají na to, že kvůli nemoci už nebude tolik lidí umírat. I když například Rakousko nebo Německo v současné době zpřísňují, čeští experti věří, že se Česko brzy vydá podobnou strategií jako Španělsko a Británie.

Úřad varuje před příliš častým očkováním proti covidu. Lidem mohou hrozit vedlejší účinky

13. ledna 2022 23:04

Přeočkování proti koronaviru, tzv. booster, člověku sice poskytuje vyšší ochranu proti onemocnění COVID-19, pokud by k němu ale docházelo příliš často, může působit kontraproduktivně. Hrozilo by oslabení imunity a také únava lidského organismu. Uvádí to Evropská léková agentura (EMA). Úřad proto přichází s novým doporučením, jak posilující dávky aplikovat.

Silně zmutovaná varianta koronaviru dorazila do Česka. První případ je v Hradci Králové

6. ledna 2022 14:33

Fakultní nemocnice Hradec Králové zachytila jako první v ČR variantu koronaviru B.1.640. Onemocněl jí muž z Královéhradeckého kraje, potvrdil mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Varianta B.1.640 byla podle Světové zdravotnické organizace (WHO) poprvé hlášena loni v září z Konžské demokratické republiky a od listopadu je zvlášť sledována.

Smutný rekord. Svět poprvé překonal hranici milionu nakažených koronavirem za den

30. prosince 2021 18:14
Aktualizováno

Koronavirová pandemie má za sebou další nelichotivý rekord. Ve světě poprvé padla hranice milionu infikovaných za jediný den. Plyne to z propočtů agentury AFP, která vycházela z průměrného přírůstku za uplynulý týden. Celkově se od začátku pandemie nakazilo koronavirem více než 285 milionů lidí. Rekord v počtu nově nakažených zaznamenaly i Velká Británie a Itálie.

WHO vyšetřuje záhadnou nemoc. Začala se šířit po potopách, podlehlo jí téměř 100 lidí

24. prosince 2021 21:16

Světová zdravotnická organizace (WHO) zkoumá dosud neidentifikovanou nemoc, která se šíří v Jižním Súdánu. Podlehlo jí už téměř 100 lidí, úmrtí jsou podle britské veřejnoprávní televize BBC hlášena především mezi staršími osobami a dětmi do 14 let. Podle Lékařů bez hranic, kteří na místě poskytují humanitární pomoc, zřejmě přispěly k šíření záhadné nákazy nedávné potopy.

Omikron nás zahltí. Zrušte vánoční akce, nebo budete truchlit za mrtvé, varuje šéf WHO

21. prosince 2021 08:51

Varianta omikron takřka s jistotou zahltí celý svět, a to již velmi brzy. Tuto prognózu vydala Světová zdravotnická organizace (WHO). Její předseda Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzývá státy, aby kvůli šíření viru raději zrušili své vánoční a novoroční akce. K tomu již přistoupili například v Londýně. Před omikronem varuje i hlavní tvář USA v boji s pandemií Anthony Fauci, který Američanům doporučil, aby se připravili na nadcházející „těžké týdny až měsíce“.

Vakcína chrání před nákazou omikronem dvakrát méně než před deltou, tvrdí studie

15. prosince 2021 21:24

Dvě dávky vakcíny proti nové variantě koronaviru s názvem omikron poskytují 33% ochranu před nákazou. Vyplývá to z nové studie, kterou provedli vědci v Jihoafrické republice. Tam byla nová mutace objevena. Ochrana proti variantě delta se přitom podle vědců pohybovala kolem 80 %. O něco pozitivnějším závěrem nové studie je, že míra ochrany před hospitalizací klesla zhruba „jen“ o 20 %.

Objevila se nová záhadná nemoc. Zabila desítky lidí, WHO začala infekci vyšetřovat

14. prosince 2021 13:58

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyšetřuje úmrtí téměř 100 lidí, kteří v Jižním Súdánu podlehli dosud neidentifikované nemoci. Informuje o tom web BBC, podle kterého tamní ministerstvo zdravotnictví před týdnem oznámilo, že neznámá infekce řádí v oblasti zasažené nedávnými záplavami. Výsledky testů na choleru byly negativní.

reklama