Živě
Sledujte ŽIVĚ Partii s novým prezidentem: Petr Pavel prozradí, co chce změnit

WHO

Výpis příspěvků ke štítku „WHO“

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

V africké zemi se poprvé objevil smrtící virus marburg. Vyhýbejte se netopýrům, radí úřady

17. července 2022 23:18
Aktualizováno

V africkém státě Ghana poprvé v historii zaznamenali nákazu nebezpečným virem marburg, který se často přirovnává k ebole. Na nemoc tam už zemřeli dva lidé. Úřady radí občanům v zemi, aby se vyhýbali jeskyním, kde mohou přebývat netopýři. Právě z těchto zvířat se totiž může marburg na člověka přenést. Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila v Ghaně epidemii.

Více než dvě pohlaví neexistují, kritizují odborníci příručku WHO a varují před problémy

12. července 2022 23:32

Představitelé Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedli, že modernizují svou příručku „pro gender mainstreaming“ z roku 2011. Pokyny, které používají zdravotníci po celém světě, se aktualizují na základě „nových vědeckých poznatků a koncepčního pokroku“ v oblasti genderu, zdraví a rozvoje. WHO v dokumentu píše, že pohlaví už se neomezuje jen na muže nebo ženu. Někteří odborníci ale rozhodnutí kritizují.

Opičí neštovice se dramaticky šíří Evropou. Čísla začala vzrušovat WHO, varoval Prymula

7. července 2022 11:32

Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) na začátku července vyzvala evropské státy k naléhavému a koordinovanému postupu proti opičím neštovicím. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS ubezpečil českou veřejnost, že se onemocnění šíří především na základě sexuálního styku dvou mužů a týká se hlavně Německa, Španělska a Velké Británie.

Opičí neštovice se šíří nečekaně rychle. Přibydou nové případy, varují britští vědci

22. května 2022 12:45

Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA, napsal britský list The Guardian. Počet případů překvapuje lékaře, kteří nevědí, proč se tento virus, dosud obvyklejší v Africe, nyní šíří na Západ. Americký prezident Joe Biden v neděli řekl, že by opičí neštovice měly znepokojovat každého.

Kokainoví intelektuálové zralí na psychiatra, komentoval Zelenského poradce požadavky Ruska

20. května 2022 20:31

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak navrhl Světové zdravotnické organizaci (WHO) uspořádat kolektivní psychiatrické vyšetření diplomatů ruského ministerstva zahraničí. Reagoval tak na slova ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova, který WHO vyzval, aby přesvědčila Ukrajinu, že se nemá bránit „speciální vojenské operaci“, kterou Rusové provádí na jejich území.