reklama

Záhadná smrt 14letého chlapce. Policisté mají výsledky pitvy, šlo o sebevraždu?

Policisté už mají v ruce výsledky pitvy zastřeleného čtrnáctiletého chlapce, který zemřel minulé úterý večer nedaleko středočeské Unhoště. Hned vedle jeho těla měla ležet střelná zbraň. Policisté ale museli prověřit, zda ho někdo připravil o život, nebo sám spáchal sebevraždu. Právě nařízená pitva měla podle dostupných informací jednoznačně prokázat, že si na život sáhl sám.

reklama

Co bylo důvodem sebevraždy, není stále jasné. Chlapec byl nalezen v lese asi 200 metrů od posledního domu v chatové oblasti v Unhošti nedaleko Kladna. Vedle něj ležela střelná zbraň. Policisté od začátku tušili, že se pravděpodobně nestal obětí vraždy. „Nic nenasvědčuje tomu, že by se na smrti podílel někdo jiný,“ sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Na místě zasahovali také záchranáři. „Mohu potvrdit, že byl na místě lékař, který konstatoval smrt. Byl dovoláván koroner, na místě již toho času šetřila policie,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Hned druhý den zavolala ředitelka do školy psychology, aby o tragické události promluvili se spolužáky. „V České republice bohužel nemáme na takové situace standardizované postupy, takže každý psycholog by měl postupovat individuálně. Je běžné, že nejbližší sociální okolí by mělo být informováno o tom, co se stalo, proč se to stalo, a každý by měl dostat radu, kdy případně vyhledat lékařskou pomoc,“ vysvětlil klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček.

Podle psychologa je důležité, aby se k takto starým adolescentům přistupovalo jako k dospělým rovným – je třeba nic nezaobalovat a říct všechno na rovinu. „Je to šílený případ, ale mohl by to být odrazový můstek k tomu, abychom s mladými mluvili, co mají dělat, když je doženou temné myšlenky, když nastane situace, kterou nezvládnou,“ dodal Ptáček.

Musí se řešit odpovědnost rodičů

Tragická událost možná otevře ještě jednu otázku. „Musíme se ptát, co by se stalo, kdyby chlapec ke zbrani přístup neměl. Je možné, že by tady stále byl, že by se mu dostalo včasné pomoci, ale možné jsou i další scénáře. Nicméně otázka rodičovské odpovědnosti se musí řešit,“ doplnil Ptáček.

Tomu, že chlapec sebral zbraň někomu blízkému, by napovídal fakt, že policisté velmi rychle našli jejího majitele. Ještě ji ale nechají podrobit expertize.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama

Domácí zpravodajství

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

reklama