Velký návrat Nedvěda k fotbalu? Grande Paolo může překvapivě zamířit i do Česka
zákrok
Výpis příspěvků ke štítku „zákrok“
Dala mu kus sebe, aby mohl žít. Rodina ročního chlapce se setkala se ženou, která ho zachránila
Brzy poté, co se malý Sonny narodil, mu byla diagnostikována atrézie žlučových cest a potřeboval transplantaci. Díky Sandy Flashové dnes roční usměvavý chlapec žije a může dělat vše, co jeho vrstevníci. Naprostá cizinka, která se s rodinou Sonnyho nikdy dříve nepotkala, se totiž rozhodla zapsat jako žijící dárkyně orgánů a chlapci prostřednictvím transplantace darovala kus jater. Dojemný příběh a shledání obou rodin nyní zveřejnila Clevelandská klinika.
Jste jako auto bez brzd, vyslechla si Alena kvůli mutaci BRCA. Riziko rakoviny lze však snížit
Jen v České republice zemřou ročně na rakovinu prsu dvě tisícovky žen. Zatímco v běžné zdravé populaci je riziko rozvoje rakoviny prsu přibližně devět procent, v případě mutace BRCA genů se jedná až o 88 procent. Existují však preventivní operace, které mohou toto riziko výrazně snížit. Když se o tom, že jsou nositelkami mutace, sestry Alena a Kateřina dozvěděly, neváhaly. Obě preventivní zákroky podstoupily. O co se přesně jedná? Nejen na to odpovídá nezisková organizace Loono.
Když si žena daruje možnost stát se matkou: Zmražení vajíček láká, pro koho je pojistkou?
Za čtvrt století se průměrný věk prvorodiček posunul o pět let na současných třicet. Mladé ženy s mateřstvím nespěchají, mnohé z nich chtějí mít život pod kontrolou a rodinu zakládat až ve chvíli, kdy miminko přivedou do zajištěného a bezpečného zázemí. Ovšem věk je z hlediska reprodukčního zdraví neúprosně limitující. Právě z toho důvodu roste zájem o zamrazení pohlavních buněk, tedy spermií a vajíček. Tento proces se nazývá social freezing. Například klinika GENNET zaznamenala meziroční nárůst o 138 procent. V čem celý proces spočívá?
Piha krásy mě odlišovala, vzpomíná Michala. Po letech přišel šok, proměnila se v melanom
Zhruba čtyřicet let nosila Michala z obce nedaleko Říčan u Prahy mateřské znaménko na tváři jako pihu krásy. Bylo něčím, co ji odlišovalo od druhých. Když ji však přátelé, kteří ji vídají jen několikrát do roka, upozornili, že se znaménko změnilo, neváhala a objednala se k lékařce. Následné vyšetření u specialistů odhalilo, že jde o zhoubný nádor – melanom. „Vůbec by mě nenapadlo, že něco tak obyčejného jako znaménko, které nebolí a mám ho celý život, by mohlo způsobit něco tak nebezpečného,“ svěřila se dnes již po úspěšném odstranění melanomu.
Vyšetření střeva Margita odkládala kvůli studu. Zhoršení stavu nakonec odhalilo nádor
Ačkoliv paní Margitu, dnes 50letou ženu, trápily problémy s únikem moči od roku 2015, odbornou pomoc vyhledala až o čtyři roky později. Důvodem bylo výrazné zhoršení potíží, k nimž se připojilo časté nutkání na stolici. Veškerý stud šel proto stranou, načež vyšetření odhalilo, že má paní Margita v konečníku zhoubný nádor. Navzdory chemoterapii, ozařování a operaci však problémy s únikem moči nevymizely, k potížím se navíc přidal únik stolice. Do hry proto vstoupila „poslední možnost“: takzvaná sakrální neuromodulace. Díky ní nastalo rapidní zlepšení ve všech oblastech.
Ficova ochranka odvedla perfektní práci, zdůraznil expert. Na rozhodování měla pouhé vteřiny
Zákrok ochranky při středečním útoku na slovenského premiéra Roberta Fica hodnotí bezpečnostní expert Zdeněk Charvát pozitivně. Podle jeho slov si je třeba uvědomit, že nyní máme na vyhodnocení postupu bodyguardů při útoku hodiny, zatímco oni měli na rozhodování pouhé vteřiny.
Vše kolem tragické záměny na Bulovce: Jak k ní došlo, kdo pochybil a lze čekat trest?
Případ, který se stal v pražské Fakultní nemocnici Bulovka v pondělí 25. března, otřásl nejen zdravotnickým prostředím. V důsledku záměny pacientek měla zdravá žena potratit. Otázek, které se kauzy týkají, začalo rychle přibývat. Odborníci pro CNN Prima NEWS popsali, kde mohly vzniknout chyby, o jaké se jedná, čemu dotčený personál čelí a jaké odškodné by pacientka mohla získat.
CNN: K ovládání počítače mu stačí myšlenka. Pacient s ALS testuje revoluční implantát
Vyslechnout si diagnózu amyotrofická laterální skleróza, neboli ALS, představuje sdělení na úrovni rozsudku smrti. Pacientovi nemoc napadne nervové buňky v mozku a míše, postupem času ztrácí schopnost svalového pohybu. Nejen, že se dotyčný přestává hýbat, ALS ho postupně připraví o možnost mluvit, jíst a dýchat. Revoluci ve zkvalitnění zbývajícího života může přinést mozkový implantát, kdy pacientovi stačí jediné – pomyslet na to, co chce, a počítač jeho příkaz vykoná. Redakce CNN s jedním z pouhých deseti pacientů, kteří revoluční implantát testují, natočila exkluzivní reportáž.
Čtvrtý rok Josefa Laufera v umělém spánku: Zprávy z okolí věštily definitivní konec
Až do svých 80 let hýřil herec a zpěvák Josef Laufer vitalitou a vystupoval po celém Česku. Před čtyřmi lety však během plánované operace srdeční chlopně prodělal srdeční zástavu, po níž ho lékaři uvedli do umělého spánku – a už se nikdy neprobral. Podle kolegů se jeho stav v posledních měsících před smrtí nijak nelepšil.
Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup
Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.
Daru Rolins mělo rozhořčit uniklé video před plastikou. Mohla jsem ušetřit za lifting, řekla
Na sociální síti Instagram se objevilo video s Darou Rolins, které mělo zůstat skryto před světem. Italský chirurg Michele Pascali sdílel příspěvek, v němž ukazuje, jak tvář zpěvačky vypadala před operací. Rolins ze zveřejnění videa zřejmě nadšená nebyla, na svém profilu už o něm ale vtipkuje.
Drsný zákrok kvůli banalitě: Řidiče vytáhla z auta zásahovka, ve voze seděla tříletá dcera
Tvrdý zásah policie zažil na vlastní kůži český řidič ve slovenské Žilině. V době, kdy ho členové zásahové jednotky tahali z auta a mířili na něj pistolemi, brečela ve voze jeho tříletá dcera. Důvodem zadržení přitom mělo být lehké odření zaparkovaného auta a následný odjezd z místa nehody, přičemž on sám tuto verzi odmítá. Uklidnit plačící dítě mu policisté umožnili až po čtvrt hodině, poté mu sundali pouta a beze slova odjeli. Řidič považuje zásah za neadekvátní a hodlá se obrátit na inspekci ministerstva vnitra. Reakci zadrženého přinesl web Žilinak.sk.