CNN Prima News zkoumání

zkoumání

Výpis příspěvků ke štítku „zkoumání“

Nová komise odborníků NASA bude zkoumat UFO. Zasednou v ní přední vědci i bývalí astronauti

25. října 2022 05:46

Při americkém Národním úřadu pro letectví a vesmír (NASA) začala působit komise odborníků, kteří prozkoumají data o neidentifikovaných létajících objektech, neboli UFO. Informovala o tom agentura Reuters. Komise bude analyzovat záznamy pořízené lidmi a subjekty z civilního a soukromého sektoru. Obdobnou komisi zřídilo i americké ministerstvo obrany. Jeho experti se budou zabývat vojenskými záznamy.

Britští vědci zkoumají skrytou mutaci omikronu. Obchází očkování a je přenosnější

21. ledna 2022 19:44

Britští vědci zkoumají koronavirovou mutaci BA.2, která je skrytou verzí původního omikronu. Podle jejich dosavadních informací má být ještě přenosnější a odolnější vůči očkování, zároveň je i hůře odhalitelná. Dosud Velká Británie eviduje zhruba 80 případů, skutečný počet však může podle odborníků atakovat tisícovku.

Očkování proti covidu ovlivňuje menstruaci, potvrdila studie. Jaké jsou časté projevy?

12. ledna 2022 08:11

Tisíce žen ve světě si stěžovaly, že očkování proti covidu ovlivnilo jejich menstruaci. Mnohé z nich, včetně několika stovek Češek, hlásí delší nebo kratší cyklus či silnější bolesti. Američtí vědci nyní dali ženám za pravdu. Podle dosud zveřejněných výsledků studie, která bude trvat celý rok, se po druhé dávce vakcíny může menstruační cyklus prodloužit až o 19 hodin. U některých žen to může trvat i déle.

Americké tajné služby zkoumají obří databázi z Wu-chanu. Pídí se po původu koronaviru

6. srpna 2021 21:43

Americké tajné služby se nadále pídí po původu koronaviru. Již delší dobu se prohrabávají obřím katalogem genetických dat a vzorků z laboratoří v čínském Wu-chanu. Lidé obeznámení s vyšetřováním se domnívají, že by informace mohly odpovědět na otázku, co nastartovalo pandemii nemoci COVID-19, uvedl na základě důvěryhodných zdrojů web CNN ve své exkluzivní reportáži. Vyšetřování ale tíží série komplikací.

Experti pojedou do čínského Wu-chanu zkoumat, odkud unikl koronavirus

16. prosince 2020 19:46

Světová zdravotnická organizace vyšle v lednu příštího roku do Číny mezinárodní tým vědců, jehož úkolem bude zjistit původ viru SARS-CoV-2. S odvoláním na mluvčího organizace o tom informovala francouzská agentura AFP. Nákaza koronavirem, který byl poprvé pozorován na konci loňského roku v čínském městě Wu-chan, se na světě prokázala u více než 73,6 milionu lidí.

Čeští vědci by měli být do budoucna schopni varovat před covidem ze splašků

22. listopadu 2020 09:19

Jako hledat jehlu v kupce sena – i k tomu by se dal přirovnat výzkum českých vědců na přítomnost koronaviru v odpadních vodách. Podle posledních výsledků však znalci dokáží z deseti tisíc kubíků (asi čtyř podolských bazénů) odpadních vod odhalit i jediného nakaženého koronavirem. Do budoucnosti by tak měli být vědci schopni ze splašků varovat před další vlnou infekce koronaviru.