Při zemětřesení v Mexiku ze zřítila i škola plná dětí. Záchranáři vyprošťují živé i mrtvé

Při zemětřesení v Mexiku ze zřítila i škola plná dětí. Záchranáři vyprošťují živé i mrtvé

Neuplynuly ani dva týdny od zemětřesení v Mexiku, které má na svědomí stovku obětí, a země se tam otřásla znovu. Úterní zemětřesení o síle 7,1 otřáslo ulicemi, zničilo budovy a na svědomí má více jak dvě stovky obětí. Mezi mrtvými je také 22 dětí, na které se zřítila budova školy v hlavním městě.

Na den přesně 32 let od tragického zemětřesení v Mexiku z roku 1985, se zem otřásla znovu. Zemětřesení má na svém kontě již 117 obětí v Mexiku City, dalších 39 v Pueblu a 71 ve městě Morelos. Další mrtví jsou hlášeni v Guerreru na pobřeží Pacifiku.

Hlavní město Mexika pak truchlí nad ztrátou 22 dětí, které zemřely pod troskami zřícené školy. Zachránit se jich zatím podařilo nejméně 15. Enrique Rebsamenova soukromá škola byla určena pro děti od tří do čtrnácti let. Kromě žáků zemřeli také dva dospělí, dalších 30 dětí a nejméně 12 dospělých se pohřešuje. Při odstraňování sutin a zachraňování přeživších záchranáři žádali o klid, aby mohli dobře slyšet hlasy, které se zpod sutin ozývaly. Tuto informaci uvedl prezident Enrique Pena Nieta, který místo tragédie navštívil.

„Záchranáři stále dostávají další a další děti ze sutin, ale zatím nemám žádné informace o mé dceři,“ řekla se slzami v očích Adriana D´Fargo pro The Telegraph.

V Mexiku vládne chaos a strach. Zemětřesení, jehož epicentrum se nacházelo 120 kilometrů od metropole Mexico City v hloubce 51 kilometrů, je již druhým za poslední dva týdny. Lidé se děsí, co přinesou nadcházející dny. Téměř čtyři miliony lidí jsou podle energetické společnosti CFE bez elektřiny a mezinárodní letiště přerušila až do odvolání provoz. Podle agentury Reuters se po otřesech dokonce probudila i sopka Popocatépetl. Seismologové na ní zaznamenali drobnou erupci.

„Toto zemětřesení představuje pro naši zemi velmi tvrdý a bolestivý trest. Mexičané již v historii měli dost zkušeností se zemětřesením. A naučili jsme se s nepřízní osudu bojovat a stát při sobě. Jsme připraveni společně čelit této nové výzvě,“ uvedl ve svém projevu mexický prezident Enrique Pena Nieto.

Tagy: