CNN Prima News antidepresiva

antidepresiva

Výpis příspěvků ke štítku „antidepresiva“

Pazderková o panické atace: Antidepresiva mi zachránila život. Pomohlo i fitness bláznění

15. listopadu 2021 18:39

Známá stand-up komička Iva Pazderková se netají tím, že se od mládí potýká s úzkostlivými stavy a panickými ataky. Prošla si prý i těmi nejtěžšími fázemi, kdy člověk pomýšlí na to, že si vezme život. Dnes už se naštěstí Pazderková cítí lépe. Cestu ven našla i díky fitnessu. Uvedla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Basiková přiznala kvůli depresím myšlenky na sebevraždu: Prášky budu brát navždy

13. září 2021 16:14

S depresemi se Bára Basiková potýká od dětství. Dvakrát prý pomýšlela i na to, že si vezme život. „Ve chvíli, kdy se dostaví takový pocit, přestáváte vnímat svět kolem sebe. Nevidíte žádný záchytný bod nebo naději,“ přiznala zpěvačka v novém pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Dnes už se s depresemi úspěšně léčí. Zůstanou s ní ale zřejmě napořád.

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

18. dubna 2021 22:25

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Třikrát více lidí letos myslelo na sebevraždu. Může za to koronavirus

1. září 2020 06:44

Koronavirová pandemie a opatření, které s ní souvisí, představují obrovský nápor na naši psychiku. Odborníci upozorňují na to, že přibývá lidí s úzkostmi, depresemi i sebevražednými myšlenkami. Jen v období karantény vzrostl počet pacientů v psychiatrických ambulancích o 20 % a v porovnání s daty z epidemicky normálních let až třikrát více lidí myslelo na sebevraždu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl profesor psychiatrie Pavel Mohr.

Prožil paralyzující strach ze smrti, dnes vede spolek ArsAnima a pomáhá

14. května 2020 10:45

V České republice žije přes půl milionu lidí s neléčenou depresí nebo s některou z úzkostných poruch. Většina těchto lidí se neléčí kvůli obavám z psychiatrie a stigmatu psychiatrického pacienta nebo v důsledku chybné diagnostiky ze strany praktiků. Přitom hlavně úzkostné poruchy jsou onemocněním, které lze pomocí správně nastavené medikace a psychoterapie přinejmenším stabilizovat. I přesto dokáží silné úzkosti a deprese člověku otočit život o 180 stupňů. Své o tom ví Jeroným Janíček, který od svých 18 let trpí právě jednou z úzkostných poruch, k níž se později přidala deprese. Dnes vede spolek ArsAnima, kde spolu s dalšími pomáhá lidem se stejným onemocněním. CNN Prima NEWS pustil do soukromí svých prožitků a pocitů.