CNN Prima News ceny potravin

ceny potravin

Výpis příspěvků ke štítku „ceny potravin“

Kilo stehen za 58, čedaru za 139 a mouky za 11 Kč. V Anglii je oproti ČR dražší jen pivo

1. března 2023 07:07

Kilogram vepřového plecka za 116 Kč a kilo mrkve či brambor za 13,60 Kč. To je malý výběr z nákupu, který minulý týden na jihu Anglie uskutečnil reportér CNN Prima NEWS. V porovnání s tuzemskem jde o mimořádně příznivé ceny, z české kotliny se totiž stává země s nejdražšími potravinami v Evropě. Ve Spojeném království je dražší snad pouze pivo.

Jste jako švábi, řekla moderátorka o běloškách volících republikány. Pohádala se i s kolegyní

4. listopadu 2022 09:18

O pořádný rozruch v amerických médiích se včera postarala spolumoderátorka diskusního pořadu The View Sunny Hostinová. Během debaty o potratech přirovnala republikánské voličky bílé pleti ke hmyzu, který se chce sám zahubit. Hostinová reagovala na volební průzkum deníku Wall Street Journal (WSJ), podle něhož ženy z amerických předměstí upřednostňují v nadcházejících volbách do Kongresu republikány. Ti přitom chtějí omezovat například právo na potrat.

Ceny potravin rostou, jen vepřové zlevňuje. Živé prase stojí stejně jako v roce 1991

12. října 2021 18:44

Cenová hladina v České republice roste stále rychlejším tempem. Míra inflace v září dosáhla v meziročním vyjádření 4,9 procenta. To je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Nejvíce zdražily pohonné hmoty, skokově ale rostou i ceny potravin. V tomto ohledu je však anomálií vepřové maso. Třeba vepřová pečeně meziročně zlevnila až o 20 procent.

Hrozí celosvětový nedostatek jídla. Potraviny jsou nejdražší za poslední půlstoletí

24. září 2021 10:15

Globální cenový index potravin se dostal na nejvyšší úroveň od poloviny 70. let minulého století. Jídlo je dnes ve světě dokonce dražší než v roce 2008, kdy jeho ceny stouply v důsledku zavádění povinného přimíchávání biosložky do pohonných hmot. Ceny potravin patří mezi hlavní motory zdražování, kterému čelí ekonomiky napříč světem.

Česko zasáhne vlna zdražování. Stát musí seškrtat výdaje, varují ekonomové

19. května 2021 12:47

Češi by se měli připravit na velkou vlnu zdražování. Rostoucí ceny primárních komodit od ropy po železo totiž pravděpodobně ovlivní to, kolik lidé za nejrůznější produkty zaplatí. Dopady zdražování i pandemické krize na ekonomické segmenty mohou přijít už v druhé polovině tohoto roku, varovali ekonomové ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS. Ve hře je i zvýšení daní, dle expertů by ale stát měl radši seškrtat své výdaje.