CNN Prima News chůze

chůze

Výpis příspěvků ke štítku „chůze“

Strach o moderátora Clarksona. Tělo mi nefunguje, jak by mělo, přiznal obavy z vážné nemoci

S obavami o své zdraví se veřejnosti svěřil oblíbený moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson. V pravidelných novinových příspěvcích napsal, že ho při výletech na fotbalová utkání se synem trápí dušnost. „První půlku zápasu se snažím popadnout dech,“ popsal své zdravotní obtíže. Televizní hvězdu rovněž trápí problémy se sluchem. Při lékařské prohlídce si v souvislosti s tím vyslechl nepříznivou zprávu. Píše o tom web The Mirror.

Evropané mají jiná chodidla než Američané, barefoot obuv je třeba stále vyvíjet

Potkat ji dnes lze na každém kroku a žijí mezi námi lidé, kteří už při nákupu bot po ničem jiném nesáhnou. Řeč je o barefoot obuvi, která je podle některých názorů jednoduše trendy záležitostí. Výrobci i mnozí odborníci na pohyb lidského těla na ni ovšem nedají dopustit. Jaká je realita a jak s takzvaným bosým obouváním začít, aby nohám i majiteli přineslo úlevu? To bylo tématem dalšího dílu pořadu Interview PLUS.

Zákrok, který nemá obdoby. Motorkář Josef může chodit díky titanovému kloubu z 3D tiskárny

Ve šťastný konec, a dokonce inspiraci chirurgům po celém světě, vyústil příběh zraněného brněnského motorkáře. Nyní 49letý Josef přišel při vážné nehodě o část kotníku a hrozilo mu, že nebude chodit. Lékaři v brněnské fakultní nemocnici mu ale nechali na 3D tiskárně zhotovit titanovou náhradu kloubu, díky které již pár měsíců po operaci bez problémů chodí. Unikátní zákrok nemá v Evropě obdoby.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.