reklama
CNN Prima News chůze

chůze

Výpis příspěvků ke štítku „chůze“

Na rozštěp páteře se neumírá. Může se s ním žít naprosto normální život

31. října 2021 07:10

Rozštěp páteře neboli Spina bifida vzniká v prvních týdnech embryonálního vývoje. Je to vada páteře, při které se jeden nebo více obratlů neuzavře normálně a vznikne v nich mezera. V důsledku toho může pak být dítě mírně ochrnuté. Ne vždy to tak ale musí být. Známe příběh Nely Ďopanové, která se s diagnózou narodila a navzdory osudu chodí. A nejen to, je úspěšnou zakladatelkou projektu, který zvyšuje pohybovou gramotnost mezi Čechy.

Petra trpí roztroušenou sklerózou, stejně podporuje jiné pacienty. Nyní ale prosí o pomoc

10. srpna 2021 14:27

Zdravotní sestra Petra trpí od 21 let roztroušenou sklerózou, přesto sama pomáhá lidem. Na operačním středisku záchranné služby Středočeského kraje 36letá žena komunikuje s lidmi po telefonu. Vinou náporu pacientů a velkého vytížení v době pandemie se jí rapidně přitížilo. Nyní žádá o pomoc, aby si mohla pořídit rehabilitační pomůcky.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

5. srpna 2021 23:00

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.

Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

19. dubna 2021 22:24

Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

13. dubna 2021 14:11

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Lékař: Lidé s postcovidem mají deprese, někteří nepřežijí. Po nemoci je nutné chodit

18. března 2021 15:55

Někteří pacienti s postcovidovým syndromem nepřežijí, jiní budou mít trvalé následky, upozornil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS přednosta Pneumologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové Vladimír Koblížek. Podle něj se u nich objevují deprese, panické ataky nebo úzkosti. Nejlepší rehabilitací po prodělání nemoci COVID-19 je chůze, zdůraznil.

reklama