reklama
CNN Prima News chůze

chůze

Výpis příspěvků ke štítku „chůze“

Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Britský princ Charles podle médií usiluje o usmíření svých synů, princů Williama a Harryho. Dokládat to má i gesto, kterým Charles na pohřbu svého otce poslal pryč limuzíny. Ty přitom byly připravené odvézt královskou rodinu zpět na hrad Windsor. Nezbývala tak jiná možnost než jít pěšky, což zapříčinilo, že Harry a William kráčeli společně a mohli si promluvit.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

Lékař: Lidé s postcovidem mají deprese, někteří nepřežijí. Po nemoci je nutné chodit

Někteří pacienti s postcovidovým syndromem nepřežijí, jiní budou mít trvalé následky, upozornil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS přednosta Pneumologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové Vladimír Koblížek. Podle něj se u nich objevují deprese, panické ataky nebo úzkosti. Nejlepší rehabilitací po prodělání nemoci COVID-19 je chůze, zdůraznil.

Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zaujímá Česká republika sedmé místo v žebříčku nejobéznějších zemí v Evropě. Do roku 2030 by měla obezitou trpět více než polovina evropské populace. Obézní lidé přitom násobně častěji trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou, kardiovaskulárními komplikacemi, infarkty či mozkovými příhodami a jsou také rizikovou skupinou onemocnění COVID-19.

reklama