CNN Prima News cyklisté

cyklisté

Výpis příspěvků ke štítku „cyklisté“

Dva Poláci si to namířili po D1 pěšky do Brna. Poberte je, volal překvapený řidič policistům

20. listopadu 2022 08:56

Řidiče na dálnicích občas překvapí ledacos. Chodce nebo cyklisty v provozu ale člověk obvykle nečeká. Přesto v Česku k takovým případům dochází. Naposledy museli policisté řešit dva polsky mluvící turisty. Ti se pěšky po dálnici D1 vypravili do Brna. Výjimkou nejsou ani cyklisté, kteří si dálnici pletou s cyklostezkou.

Cyklisté na Šumavě surově napadli řidiče kamionu, který odvážel dřevo. Hledá je policie

30. června 2022 16:02

Dva cyklisté tento týden napadli na Šumavě řidiče kamionu, který z lesa odvážel vytěžené kůrovcové dřevo. Údajně jim vadilo, že se musí na lesní cestě nákladnímu vozu vyhnout, informovala ve čtvrtek mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. S agresivitou se lesníci setkávají zejména v turistických oblastech. Incidentem se jako přestupkem zabývá policie, pátrá po totožnosti cyklistů, potvrdila policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Havlíček vysvětlí, jak chápat nové nařízení ohledně cyklistů

29. září 2021 18:16

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zákon o jedenapůlmetrovém odstupu řidičů při předjíždění cyklistů se před volbami stává tématem, o kterém se politici dohadují i po jeho schválení. Ministr dopravy Karel Havlíček se dnes k novému nařízení vyjádřil zdrženlivě. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

18. září 2021 21:32

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.