CNN Prima News divočák

divočák

Výpis příspěvků ke štítku „divočák“

Momenty války: Hon divočáků na ruské sabotéry a krutá léčka ukrajinských partyzánů

Ruská invaze na Ukrajinu je bezpochyby nejkrvavějším konfliktem v Evropě od druhé světové války. Součástí ničivé agrese, která se naplno rozjela v únoru 2022, jsou kuriózní, až bizarní situace. CNN Prima NEWS vzhledem ke dvouletému výročí konfliktu přináší druhou sérii pořadu s názvem Momenty války. První díl nabízí podivný příběh ruských sabotérů u Černobylu i léčku ukrajinských partyzánů v Mariupolu.

Dovolená v Andalusii: Po pláži se prohánějí divočáci, tašky vyděšených turistů berou útokem

Výskyt divokých prasat na periferiích evropských měst, který se zvýšil i v souvislosti s vylidněnými ulicemi za koronavirové pandemie, dnes už tolik nepřekvapí. V jihošpanělské Andalusii se ale divočáci v posledních dnech objevují i na plážích, kde hledají jídlo v taškách turistů, kteří se tam opalují. Informovala o tom ve čtvrtek místní média.

Divočáci trápí Plzeň. Po řádění zvířat zůstaly milionové škody a fotbalistům oči pro pláč

V Plzni řeší problém s divokými prasaty, která nemají dostatek potravy v lese a na polích. Černá zvěř si proto troufá do zahrad, a dokonce i na fotbalové hřiště. Právě tam divočáci v noci na neděli za sebou zanechali škodu zhruba za tři miliony korun. Strach mají také místní lidé, kteří divoká prasata potkávají při procházkách.

Bachyně osvobodila divočáky z pasti. Je to důkaz inteligence a empatie prasat, říká expert

Prasata budou lidstvo nadále překvapovat. Takového názoru je Miroslav Rozkot z kosteleckého pracoviště Výzkumného ústavu živočišné výroby Praha. „Prasata domácí i divoká jsou velmi inteligentní živočichové. Možná chytřejší než psi,“ řekl pro CNN Prima NEWS. Podle něj je nedávný případ divoké bachyně, která z pasti osvobodila další divočáky, důkazem vysoké inteligence, empatie a sociálního cítění těchto zvířat.

Zemědělce trápí přemnožená zvěř. Normované stavy jsou příliš nízké, varují myslivci

Zemědělcům i lesníkům přibyla pořádná starost. Trápí je nájezdy přemnožené zvěře. Zatímco na polích už na divočáky nezabírá ani takzvaná pichlavá pšenice, v lesích srnky okusují mladé stromky. Lesníci se je snaží chránit nátěrem, kterému říkají repelent. Srnky přesto okusují mladé přírůstky a z celého stromku pak vzniká jakási bonsaj.