reklama
CNN Prima News evoluční biolog

evoluční biolog

Výpis příspěvků ke štítku „evoluční biolog“

Počet pacientů roste pomaleji, do lockdownu ale stejně vlítneme, soudí Flegr

24. listopadu 2021 23:47

Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče podle veřejných statistik roste o něco pomaleji, možná je to známka něčeho příznivého, soudí evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Stále to ale znamená, že v nemocnicích přibývají vážně nemocní lidé s covidem, země tak nejspíše stejně skončí v lockdownu, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Epidemiolog Jiří Beran nevěří, že by opatření prezentovaná budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS) dokázala zastavit současnou vlnu.

Flegr: Nová opatření lockdown urychlí. Cílem vlády je předat zemi v co nejhorším stavu

17. listopadu 2021 23:08

Evoluční biolog Jaroslav Flegr ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že dlouhodobým cílem dosluhující vlády je předat zemi v co nejhorším stavu. Řekl to v narážce na takzvaný bavorský model, z něhož mají opatření po 22. listopadu vycházet. „Takto rozjetou vlnu v žádném případě nezastaví. Jestli bylo cílem, abychom co nejrychleji skončili v úplném lockdownu a s přeplněnými nemocnicemi, bylo to velmi dobře zvolené,“ zdůraznil.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

25. října 2021 15:23

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

Od kolektivní imunity se vzdalujeme, tvrdí Flegr. Vojtěchovi poslal jasný vzkaz

10. září 2021 14:48

Od kolektivní imunity jsme daleko a vzdalujeme se od ní. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. „Infekce se nyní rozjíždí rychleji než ve stejné době před rokem,“ uvedl a ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO) vzkázal, že skutečné počty nakažených se výrazně liší od těch oficiálně oznamovaných.

Lidé se v respirátorech dusí. Co si myslí odborníci o jejich nošení v létě?

8. června 2021 07:12

Ačkoli vláda v pondělí zrušila povinnost nosit respirátory ve většině škol či v kancelářích, na místech s velkou koncentrací lidí jsou stále povinné. Je to nezbytné? Nestačily by například chirurgické roušky, které jsou do jisté míry prodyšnější, nebo nebylo by možné roušky a respirátory odložit úplně, jako tomu bylo loni v létě? Oslovili jsme odborníky, aby CNN Prima NEWS sdělili svůj názor.

Flegr: Dejme očkovaným velká privilegia. Přinutíme tím ostatní k vakcinaci

20. března 2021 07:15

Očkovaní lidé by měli mít velké výhody. Tímto nátlakem můžeme přinutit ostatní, aby se nechali naočkovat, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Podle něj lockdown zabírá, ale jde o to nejhorší řešení. „Má přijít ve chvíli, kdy padáme na dlažbu. Tento mezičas bychom měli využít a resuscitovat zpátky k životu hygienu, která nyní netrasuje,“ podotkl.

Sledujte ŽIVĚ Nový den: Jak rok s koronavirem hodnotí biolog Flegr a stomatolog Šmucler

28. února 2021 19:26

V pondělí 1. března to bude rok, co se Česká republika potýká s koronavirovou pandemií. V pořadu Nový den ve speciálním vysílání zhodnotí posledních 12 měsíců molekulární biolog Jaroslav Flegr nebo stomatolog Roman Šmucler. Hostem bude i krizový manažer pražské záchranné služby Ondřej Šedivka, který byl během první vlny u převozu Čechů vracejících se z Wu-chanu.

reklama