reklama

Téměř dokonalá loupež v Turnově: Lupiči se vyhnuli kamerám a ujeli na motorce

Téměř dokonalou loupež vyšetřují kriminalisté v Turnově. Sázkovou kancelář tam přepadli dva ozbrojení lupiči na motorce. Během bleskové akce byli důkladně maskovaní a navíc se dokázali vyhnout téměř všem kamerám.

reklama

Ze sázkové kanceláře si odvezli desítky tisíc korun. Ve čtvrtek 30. září tam přijeli okolo třetí odpoledne. Jeden z nich nejprve vstoupil dovnitř, aby zkontroloval, zda je čistý vzduch. Od obsluhy si půjčil propisku a vyšel ven. Brzy se vrátil i se svým komplicem, to už držel v ruce pistoli.

„Mířil na ženu za přepážkou střelnou zbraní a křičel, ať mu dá peníze. Ona mu ve strachu o svůj život hotovost vydala,“ popisuje Ivana Baláková, mluvčí PČR Libereckého kraje.

Jak rychle se lupiči objevili, tak rychle také zmizeli. Přípravu zřejmě nepodcenili, na příjezdu i na útěku se dokázali vyhnout téměř všem kamerám v ulicích. Jediný záběr nalezli turnovští strážníci z nedaleké Nádražní ulice, kudy oba pachatelé projížděli na červené enduro motorce krátce před svým činem.

Neobvyklé je i to, že ani v samotné sázkové kanceláři bezpečnostní kamery nebyly. Dost možná právě proto si ji lupiči vybrali. Jak se na místě přesvědčil reportér CNN Prima NEWS, teď už v provozovně kamera namířená na vchod je, pracovnice obsluhy potvrdila, že ji vedení firmy nechalo nainstalovat hned po loupežném přepadení.

Kriminalisté se zatím nemají příliš čeho chytit. Vědí jen to, že oba muži mluvili česky bez přízvuku a měli mezi sebou nápadný výškový rozdíl. Ten, který dovnitř nakráčel s pistolí, měřil sotva 160 centimetrů, zatímco jeho kumpán podle odhadu obsluhy měl skoro 190 centimetrů. Oba měli tmavé motorkářské oblečení, na hlavách helmy, přes obličej šátky, takže byly vidět jen oči.

Nejdůležitějším vodítkem je motorka, na níž přijeli. Z jediného dostupného záběru kriminalisté rozklíčovali, že by mělo jít o cestovní enduro, model Aprilia Pegaso. „Obracíme se teď především na majitele automobilů, kteří mají ve vozech palubní kamery a Turnovem projížděli ve čtvrtek 30. září okolo 15. hodiny. Na svém záznamu by mohli mít dvojici na motorce, prosíme je o poskytnutí tohoto materiálu. Obrátit se mohou na linku 158,“ říká policejní mluvčí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama