CNN Prima News Generace 20

Generace 20

Výpis příspěvků ke štítku „Generace 20“

Česko stoupá v žebříčku nejšťastnějších států světa. Mladí ale výsledky zpochybňují

14. května 2023 11:12

Česká republika je prý 18. nejšťastnější zemí na světě. Oproti minulým letům v žebříčku stoupla. Ne každý se tak ale skutečně může cítit. Některým studentům například vadí nedosažitelné ceny bydlení nebo systém školství. Míru štěstí jednotlivých států za minulý rok měřila skupina vědců pod záštitou OSN.

Peníze vládnou fotbalu. Seriál FIFA: Pod povrchem ukazuje odvrácenou stránku MS

1. ledna 2023 11:53

Korupce se stala neodmyslitelnou součástí fotbalu. Autoři dokumentární minisérie FIFA: Pod povrchem se rozhodli odhalit nemilou pravdu o světové fotbalové asociaci (FIFA). Čtyřdílná série provádí diváka fungováním organizace od 70. let 20. století až po současnost a ukazuje temnou stránku zákulisních bojů o moc ve fotbale. Novinka byla navíc relevantní v kontextu katarského mistrovství, jehož konání provázela řada pochybností.

Restaurace vyhlašují boj plýtvání. Díky slevám před zavíračkou mohou lidé značně ušetřit

1. ledna 2023 08:31

Vzhledem k enormnímu plýtvání jídlem se některé restaurace rozhodly nabídnout svůj sortiment před zavírací dobou se slevou. Evropané totiž v průměru vyhodí 96 kilogramů potravin za rok, uvádí průzkum Organizace pro výživu a zemědělství. Zvýhodněná nabídka navíc může Čechům pomoci ušetřit stovky korun měsíčně.

O chudobě mladé generace se nemluví. Trh práce je k ní často nemilosrdný

25. prosince 2022 15:11

Ekonomickou situaci mladých výrazně ovlivnila pandemie covidu, válka na Ukrajině i současná energetická krize. Řadě dvacátníků u nás hrozí chudoba. Částečný podíl na jejich situaci má i trh práce, který k nim bývá nemilosrdný. Mladým ubližuje i fakt, že ze středních škol nemají žádné základní vzdělání ohledně pracovních podmínek.

Ostrov z kostí nebo město duchů. Cíle temného turismu bývají spojené s tragickou událostí

30. srpna 2022 00:22

Ukrajinské město Pripjať opuštěné po výbuchu jednoho z reaktorů jaderné elektrárny Černobyl nebo třeba italský ostrov Poveglia, jenž sloužil jako karanténní oblast během morové rány. Obě místa spadají do takzvaného „dark turismu“. Tento pojem vznikl v polovině devadesátých let a označuje cestování na místa spojená s nehodami a smrtí.

Roztroušená skleróza je strašákem dvacátníků. Příznaky mohou být nenápadné

13. února 2022 10:52

Drobné zabrnění ruky, dvojité vidění nebo ztráta rovnováhy jsou projevy, které mohou signalizovat roztroušenou sklerózu. Týká se především lidí ve věku dvacet až třicet let, ale může se projevit i v pozdějších letech života. Díky zlepšující se diagnostice se dá nemoc zachytit včas. A jako u většiny chorob platí, že čím dříve se na ni přijde, tím lépe se dá léčit.