Epidemie chřipky v Česku na vzestupu: Nejde o banální nemoc, varují lékaři. Jak se bránit?
Henry Kissinger
Výpis příspěvků ke štítku „Henry Kissinger“
Orbánova cesta do Moskvy má smysl, shodli se komentátoři. Kulidakis vzpomněl na Kissingera
Maďarský premiér Viktor Orbán se jako jediný snaží mluvit s oběma stranami rusko-ukrajinského konfliktu, ocenili politikovu návštěvu Moskvy ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis a šéfredaktor deníku To Marek Stoniš. Neshodli se tak s premiérem Petrem Fialou (ODS), který v reakci na Orbánovu cestu zdůrazňoval, že „nereprezentuje český ani evropský postoj“.
Na Blízkém východě bují nový konflikt. O co Íránu v boji proti Izraeli vlastně jde?
Na Blízkém východě se naplno rozhořel další konflikt. Tentokrát proti sobě stojí Írán a Izrael, do hry vstupují také jejich spojenci. O co vlastně Teheránu jde a čeho chce dosáhnout? O tom promluvil expert CNN Peter Bergen.
Železná lady, která provedla Izrael nejtěžší hodinou. Meirová byla „jediný chlap“ ve vládě
Od smrti Goldy Meirové uběhlo 45 let. Rázná izraelská politička sloužila dlouhé roky jako ministryně zahraničí, poté se stala premiérkou. Historicky první a dodnes jediná žena v tomto úřadě se musela vypořádat s mnichovským masakrem 1972. O rok později byl Izrael napaden arabskou koalicí a vypukla krvavá jomkipurská válka. V té židovský stát i přes počáteční zaváhání nakonec zvítězil. Meirová si za svůj nekompromisní přístup v politice vysloužila přezdívku „železná lady Izraele“. První izraelský premiér David Ben Gurion ji kdysi označil za „jediného chlapa v kabinetu“.
Odešel geniální diplomat i válečný zločinec, reaguje svět na úmrtí Henryho Kissingera
Zesnulý exministr zahraničí USA Henry Kissinger si za svůj život získal mnoho obdivovatelů, ale i kritiků. Zatímco jedni jej označují za brilantního diplomata a génia, druzí jej mají za válečného zločince. Někteří nyní dokonce smrt diplomata, který se dožil 100 let, oslavují.
Zemřel americký exministr zahraničí Kissinger. Sblížil USA s Čínou, ukončil válku ve Vietnamu
Ve věku sto let zemřel ve středu americký politik, diplomat a politolog Henry Kissinger, který byl veteránem diplomacie minulého století. Od konce 60. let působil jako bezpečnostní poradce dvou amerických prezidentů a v letech 1973 až 1977 diplomacii USA vedl. Svým pragmatickým přístupem k řešení problémů si získal řadu obdivovatelů. Pro jiné se ale naopak stal zosobněním pleticháře, který neváhal v zájmu dosažení svých cílů podporovat i diktátorské režimy. Kissinger, který v diplomacii aktivně působil i po oslavě 100. narozenin, byl i nositelem Nobelovy ceny za mír.
Neuvěřitelný Henry Kissinger. Ve sto letech vyrazil do Číny jednat o míru světových velmocí
Spojené státy a Čína musí ve svých vztazích odstranit nedorozumění a vyhnout se konfrontaci. Při pondělním jednání v Pekingu to řekl bývalý americký ministr zahraničí a respektovaný odborník na světovou diplomacii Henry Kissinger, který v květnu oslavil 100. narozeniny. Kissinger, který v 70. letech výrazně přispěl k normalizaci vztahů mezi Čínou a USA, v Pekingu jednal s čínským ministrem obrany Li Šang-fuem, jehož úřad o jednání informoval.
Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský
Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.
Návrat k národnímu státu? EU by se měla poučit z Rakouska-Uherska, míní historik
Skupina českých akademiků a myslitelů se v úterý potkala ve Strahovském klášteře v rámci setkání k obnově české státnosti, kterou uspořádala Společnost pro Svatováclavská studia. Na události byla odhalena pamětní deska, čemuž předcházely proslovy. Filozof a teolog Roman Carda hovořil o nutnosti návratu k národním státům a místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk zase mimo jiné připomněl, že v současné Ústavě chybí zmínka o státotvorném národu. Spolek zároveň usiluje o zrod Ústavu české státnosti, který by měl vzniknout ve Staré Boleslavi, kde byl zavražděn Svatý Václav.
Slavný diplomat kritizuje světové lídry: De Gaulle či Nixon by si s Putinem poradili lépe
Bývalý americký ministr Henry Kissinger kritizoval přední evropské lídry. V rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že jim chybí dlouhodobá vize. Nešetřil ale ani představitele Spojených států, ti prý nejsou pružní tak, jako tomu bylo v dobách prezidenta Richarda Nixona.
Rusové už velké zázraky neudělají. Oproti začátku války mají jen polovinu sil, tvrdí expert
Od Rusů už žádné zázraky nečekejme, jejich síla je oproti začátku války poloviční, zatímco Západ dál posiluje Ukrajinu zásilkami zbraní. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl vojenský analytik Jiří Vojáček.
Svoboda: Na Ukrajině nás čeká ještě tuhý zápas. Ani Putinův odchod by neznamenal jistotu
Podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) současná situace nenasvědčuje tomu, že by konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem měl brzy skončit. „Potřebujeme se soustředit na jednání, tlak a spojení celého Západu a problém řešit globálně,“ řekl v pořadu v 360° na CNN Prima NEWS.
Zelenskyj vytáhl mnichovskou dohodu. V kalendáři máte 1938, kritizoval slavného diplomata
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl názor některých západních politiků a komentátorů, kteří Kyjevu doporučili postoupit území okupované Ruskem výměnou za mírovou dohodu. Zelenskyj to řekl ve svém nočním videu. Srovnal to se snahami britských a francouzských politiků, kteří v roce 1938 schválili připojení části československého pohraničí k Německu v naději, že to zabrání nové válce, uvedla agentura AP.