CNN Prima News Ilona Hülleová

Ilona Hülleová

Výpis příspěvků ke štítku „Ilona Hülleová“

Covid je na druhé koleji. Příval ukrajinských dětí nezvládneme, varuje šéfka pediatrů

25. března 2022 05:57

Zatímco dosud byl problémem českého zdravotnictví číslo jedna covid, především pro praktické dětské lékaře přišla úplně nová výzva. A tou jsou desítky tisíc ukrajinských dětí. Předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilona Hülleová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozorňuje, že pediatři sami situaci nezvládnou a potřebují pomoc od ministerstva zdravotnictví.

Jsme na hranici svých možností. Očkování dětí před Vánoci nezvládneme, říkají lékaři

5. prosince 2021 05:28

Očkování dětí před Vánocemi nejsme schopní zvládnout, varuje předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost České republiky Ilona Hülleová. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedla, že praktici jsou už dnes zavaleni prací kvůli velkému počtu pozitivně testovaných dětí. V rozhovoru dále uvedla, proč je podle ní správné děti očkovat, a podělila se o zkušenost s tím, jak na očkování mění názor rodiče.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

2. prosince 2021 05:21

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

Rodiče o očkování dětí proti covidu: Proč jim cpát vakcínu vs. Smrt číhá i na ně

20. července 2021 05:34

Očkování dětí proti covidu budí posledních několik týdnů velké vášně ve společnosti. Zatím je vakcinace schválená pouze pro ty starší 12 let, ale schyluje se k registraci vakcíny i pro mladší ročníky. Rodiče těchto dětí se nejčastěji bojí očkování kvůli tomu, že mají málo informací. Obavy jsou i z možných následků očkování. Ačkoliv lékaři očkování tak jako u dospělých doporučují, rozpaky rodičů chápou a snaží se je naopak co nejvíce rozptýlit. Čím rodiče nejčastěji argumentují?

Ochrana dětí: Rodiče šijí lékařům roušky, ordinace šachují s prohlídkami

7. dubna 2020 11:40

Když jdete s dítětem k lékaři, očekáváte, že v ordinaci bude dodržena ochrana proti COVID-19 na té nejvyšší možné úrovni. Jenže dětští lékaři ani po měsíci nemají sami dost ochranných pomůcek. Jeden respirátor na den, nedostačující množství dezinfekce, rukavice zatím nedorazily, ochranné pláště, brýle, štíty v nedohlednu – taková je realita ve velké většině ambulancí .