CNN Prima News invalidní vozík

invalidní vozík

Výpis příspěvků ke štítku „invalidní vozík“

Začalo to zakopáváním, teď je Ondra na vozíku. I přes zákeřnou nemoc aktivně sportuje

7. září 2022 11:13

Začalo to zakopáváním a častějším padáním. Lékaři si nejprve mysleli, že je Ondra Kaas (21 let) tupozraký. Problém byl ale jiný. V sedmi letech mu byla diagnostikovaná nevyléčitelná genetická nemoc zvaná svalová dystrofie Duchenne. Onemocnění postupně upoutalo Ondru na invalidní vozík. Přesto žije dál velmi aktivně a letos dokonce vyhrál Evropské paralympijské hry mládeže v boccie. Nejen jeho příběh si připomínáme na Mezinárodní den svalové dystrofie Duchenne, který připadá na 7. září.

Skok do neznámé vody může skončit nevratným poraněním míchy. Na co si dát pozor?

4. srpna 2022 13:32

Lékaři každoročně upozorňují na nebezpeční skoků do neznámých vod. V loňském roce bylo v České republice evidováno jedenáct případů, kdy po skoku do vody došlo k poškození míchy v oblasti krční páteře. Většinou jde o mladé lidi, kteří mají život před sebou a mohou skončit na invalidním vozíku. CNN Prima NEWS oslovila primáře Spinální jednotky FN Motol Jiřího Kříže, který mimo jiné popsal, k jakým úrazům při letních radovánkách nejčastěji dochází.

Nerozvážný skok upoutal Jana na invalidní vozík. Rodina dělá vše pro to, aby se vrátil domů

25. července 2022 12:17

Nerozvážný skok do mělké vody změnil Janu Hemzáčkovi ze Starého Plzence život. Ten je i 14 měsíců po osudném incidentu stále v péči lékařů v Kladrubech. Po poranění páteře zůstane doživotně odkázaný na invalidní vozík. Aby se mohl vrátit domů, sháněla rodina finance na přestavbu nemovitosti a plošinu pro bezbariérový přístup.

Ztráta pohybu a dechové obtíže. Spinální svalová atrofie upoutala Marii na vozík

19. června 2022 13:31

Život Marie Škorpíkové (30) z Vysočiny ovlivnilo genetické onemocnění, které jí lékaři diagnostikovali v devíti měsících. Spinální svalová atrofie (SMA) ji upoutala na invalidní vozík. Přestože jí kvůli nemoci dělají běžné činnosti velké potíže a sama se o sebe nepostará, snaží se žít naplno a netrápit se. Byla by ráda, kdyby léčba zabrala natolik, aby se mohla osamostatnit a najít si práci, která ji bude bavit.

Jediný pohyb, který Honzovi zůstal, je pohyb očí. S onemocněním ALS bojuje už čtyři roky

16. června 2022 06:58

Do života Markéty (47) a Honzy (46) Anýžových vstoupila před čtyřmi lety krutá nemoc. Honzovi diagnostikovali vážné nervosvalové onemocnění a pro rodiče, kteří vychovávají dvě dospívající děti, to byla rána z čistého nebe. Honzův stav se stále zhoršuje, v současné době už jeho tělo nefunguje a dokáže ovládat pouze oči, i když jeho mysl jinak nedoznala úhony. Manželka Markéta svěřila CNN Prima NEWS velmi emotivní příběh o tom, jak nemoc postupně připravila jejího manžela o veškerý pohyb i samostatnost.

Zemřela Nela Moravcová, po amputaci nohy údajně podlehla sepsi. Byla obětí znásilnění

25. dubna 2022 20:06

Nela Moravcová, která si před lety prošla brutálním znásilněním sousedem, zemřela. Podle vyjádření na jejím účtu na sociální síti se tak stalo minulý pátek. Web eXtra.cz uvedl, že údajnou příčinou úmrtí měla být celková sepse organismu. Mladá žena se o svém traumatu nebála otevřeně hovořit – například v rozhovoru v pořadu Interview na CNN Prima NEWS loni v srpnu.

Hasiče z Kladna děsivá nehoda upoutala na vozík. Chce se ale vrátit zpět k práci

15. dubna 2022 06:03

Osm let pomáhal lidem jako středočeský hasič, pak jeho práci i celý život převrátil naruby pád z okna. I díky podpoře tisíců lidí se vzchopil a přesto, že je upoutaný na invalidní vozík, touží pokračovat ve své práci. Pokud se mu to podaří, bude Radek Chmelař vůbec prvním handikepovaným hasičem v Česku. Proti němu ale stojí služební zákon.

Pomoz si sám, vzkázal agresivní řidič vozíčkáři v Praze. Pak napadl i školačky

23. února 2022 16:31

Série sprostých nadávek i několik kopanců. Takto vyústila hádka mezi řidičem pražského autobusu a vozíčkářem. Invalida potřeboval pomoc s vystoupením z MHD, řidič mu ale odmítl sundat plošinu. Za muže se postavily školačky, které si agresivního řidiče začaly natáčet. Ten po nich vystartoval, podle dívek uštědřil několik kopanců i vozíčkáři. Případem se zabývá dopravce.