reklama
CNN Prima News Irena Storová

Irena Storová

Výpis příspěvků ke štítku „Irena Storová“

Očkování se bude evidovat elektronicky. Vojtěch představil nový systém

10. listopadu 2021 19:30

Od příštího roku začne platit elektronický záznam o očkování. Na tiskové konferenci ve středu o tom informoval šéf resortu Adam Vojtěch (ANO). Pacientům eOčkování přinese nejen přehled o vakcínách, které dostali, systém jim také připomene, že se blíží termín další dávky. Platit bude v rámci existujícího systému eRecept. Používat eOčkování bude povinné.

Počet nežádoucích účinků po očkování roste. SÚKL jich eviduje už přes 6,5 tisíce

15. července 2021 10:17

Počet hlášení nežádoucích účinků po očkování na covid eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem 6 582. Za poslední týden tak přibylo 277 nových hlášení. Šéfka SÚKL Irena Storová už dříve prozradila, že počty nežádoucích účinků prý nejsou nijak dramatické. Lidé si nejčastěji stěžují na horečky, třesavku nebo zimnici.

Děti bych proti covidu očkovat nechala. Není důvod se bát, říká šéfka SÚKL Storová

10. července 2021 05:13

Děti starší 12 let bych nechala očkovat, není důvod se bát. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Mluvila i o svých pocitech po tvrdé kritice od Miloše Zemana. Prezident prohlásil, že Storová může za tisíce mrtvých, protože odmítala vakcínu Sputnik bez evropské registrace.

Vakcíny proti covidu budeme nejspíše i kombinovat, říká šéfka lékového ústavu

23. června 2021 18:54

Kombinování různých typů schválených vakcín proti koronaviru bude nejspíše možné, připustila Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). To může vyřešit situace, kdy bude pacient kontraindikován na druhou dávku stejného preparátu. V tuto chvíli se nadále čeká na výsledky studií, které mají potvrdit bezpečnost i účinnost takového schématu, dat není podle ní ještě dostatek.

Šéfka SÚKL: Očkování proti covidu je důležité pro děti s plicním onemocněním

28. května 2021 20:57

Očkování proti COVID-19 je důležité pro děti s onemocněním plic nebo trpící poruchou imunity, uvedla v pátek ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Reagovala tak na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která doporučila nasazení vakcíny od firem Pfizer/BioNTech u dětí od 12 do 15 let. Dosud je tato očkovací látka proti novému typu koronaviru schválená pro osoby od 16 let. V Česku by se mohla možnost očkovat děti od 12 let otevřít ke konci června, uvedla v pátek hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Nenasazujte Sputnik V bez našeho posudku, vyzývá evropská léková agentura státy EU

8. března 2021 09:50
Aktualizováno

Předsedkyně správní rady Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) Christa Wirthumerová-Hocheová v neděli vyzvala členské státy Evropské unie, aby neschvalovaly nouzové nasazení ruské vakcíny proti COVID-19 Sputnik V ve svých zemích, dokud EMA sama dostatečně neposoudí její bezpečnost a efektivitu. O dodávku Sputniku do ČR požádal Rusko český prezident Miloš Zeman, který prohlásil, že by mu pro její používání stačila certifikace českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ten však oficiální proces posouzení vakcíny zatím nezahájil. Podle ředitelky SÚKL Ireny Storové mají evropské procesy v posuzování léčiv své opodstatnění.

Do nemocnice u sv. Anny v Brně dorazilo 10 tisíc balení léku ivermektin proti covidu

2. března 2021 11:00
Aktualizováno

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 tisíc balení léku ivermektin, jehož pomocí se léčí COVID-19. Nemocnice lék už dříve vyzkoušela u 30 pacientů s koronavirem s těžším průběhem, zdravotní stav většiny se používáním ivermektinu ve spojení s další léčbou zlepšil. Podle mluvčí nemocnice Dany Lipovské se jedná také o jeho distribuci do dalších zařízení. Ivermektin je přípravek proti parazitům, používaný převážně u zvířat.

reklama