reklama
CNN Prima News Irena Storová

Irena Storová

Výpis příspěvků ke štítku „Irena Storová“

Vakcíny proti covidu budeme nejspíše i kombinovat, říká šéfka lékového ústavu

Kombinování různých typů schválených vakcín proti koronaviru bude nejspíše možné, připustila Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). To může vyřešit situace, kdy bude pacient kontraindikován na druhou dávku stejného preparátu. V tuto chvíli se nadále čeká na výsledky studií, které mají potvrdit bezpečnost i účinnost takového schématu, dat není podle ní ještě dostatek.

Šéfka SÚKL: Očkování proti covidu je důležité pro děti s plicním onemocněním

Očkování proti COVID-19 je důležité pro děti s onemocněním plic nebo trpící poruchou imunity, uvedla v pátek ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Reagovala tak na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která doporučila nasazení vakcíny od firem Pfizer/BioNTech u dětí od 12 do 15 let. Dosud je tato očkovací látka proti novému typu koronaviru schválená pro osoby od 16 let. V Česku by se mohla možnost očkovat děti od 12 let otevřít ke konci června, uvedla v pátek hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Nenasazujte Sputnik V bez našeho posudku, vyzývá evropská léková agentura státy EU

Aktualizováno

Předsedkyně správní rady Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) Christa Wirthumerová-Hocheová v neděli vyzvala členské státy Evropské unie, aby neschvalovaly nouzové nasazení ruské vakcíny proti COVID-19 Sputnik V ve svých zemích, dokud EMA sama dostatečně neposoudí její bezpečnost a efektivitu. O dodávku Sputniku do ČR požádal Rusko český prezident Miloš Zeman, který prohlásil, že by mu pro její používání stačila certifikace českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ten však oficiální proces posouzení vakcíny zatím nezahájil. Podle ředitelky SÚKL Ireny Storové mají evropské procesy v posuzování léčiv své opodstatnění.

Do nemocnice u sv. Anny v Brně dorazilo 10 tisíc balení léku ivermektin proti covidu

Aktualizováno

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 tisíc balení léku ivermektin, jehož pomocí se léčí COVID-19. Nemocnice lék už dříve vyzkoušela u 30 pacientů s koronavirem s těžším průběhem, zdravotní stav většiny se používáním ivermektinu ve spojení s další léčbou zlepšil. Podle mluvčí nemocnice Dany Lipovské se jedná také o jeho distribuci do dalších zařízení. Ivermektin je přípravek proti parazitům, používaný převážně u zvířat.

Šéfka SÚKL odletěla v době lockdownu do Karibiku. Vojtěch jí vypsal prémii 100 tisíc

Šéfka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová dostala odměnu i za čas, kdy v době právě začínající pandemie odletěla na dovolenou do Karibiku. Tehdejší šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch jí totiž vypsal statisícovou prémii i za toto období, upozornil web Neovlivní. Exministr v tom ale problém nevidí, dle jeho slov odvedla Storová dobrou práci a odměnu si zasloužila.

Pošta s rouškami porušila zákon, tvrdí SÚKL. Hamáček mu hrozí trestním oznámením

Aktualizováno

Česká pošta podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) porušila při rozesílání respirátorů a roušek seniorům zákonné požadavky týkající se zdravotnických prostředků, informoval SÚKL s tím, že pošta musí do tří dnů přijmout nezbytná nápravná a preventivní opatření. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ale SÚKL neměl kompetenci k provedení kontroly. Zvažuje podání trestního oznámení na ústav kvůli šíření poplašné zprávy.

reklama