CNN Prima News Irena Storová

Irena Storová

Výpis příspěvků ke štítku „Irena Storová“

Bolest kloubů, alergie či nepravidelná menstruace. Na co si stěžují lidé po očkování?

6. ledna 2022 07:11

Někteří lidé po očkování vakcínou proti nemoci COVID-19 trpí dlouhodobějšími nežádoucími účinky. Mezi ně patří podle praktických lékařů oslovených reportéry CNN Prima NEWS třeba problémy s klouby, ztráta imunity nebo nepravidelný menstruační cyklus. Podle celkových statistik jsou ale takové účinky zcela výjimečné a vakcína by měla být v naprosté většině případů bezpečná.

Přeočkování po pěti měsících místo šesti už od prosince, oznámil Babiš. Koho se to týká?

21. listopadu 2021 17:49

Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to v neděli řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku, zatím dostalo zhruba 621 000 lidí.

Očkování se bude evidovat elektronicky. Vojtěch představil nový systém

10. listopadu 2021 19:30

Od příštího roku začne platit elektronický záznam o očkování. Na tiskové konferenci ve středu o tom informoval šéf resortu Adam Vojtěch (ANO). Pacientům eOčkování přinese nejen přehled o vakcínách, které dostali, systém jim také připomene, že se blíží termín další dávky. Platit bude v rámci existujícího systému eRecept. Používat eOčkování bude povinné.

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

21. září 2021 19:42

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Počet nežádoucích účinků po očkování roste. SÚKL jich eviduje už přes 6,5 tisíce

15. července 2021 10:17

Počet hlášení nežádoucích účinků po očkování na covid eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem 6 582. Za poslední týden tak přibylo 277 nových hlášení. Šéfka SÚKL Irena Storová už dříve prozradila, že počty nežádoucích účinků prý nejsou nijak dramatické. Lidé si nejčastěji stěžují na horečky, třesavku nebo zimnici.

Děti bych proti covidu očkovat nechala. Není důvod se bát, říká šéfka SÚKL Storová

10. července 2021 05:13

Děti starší 12 let bych nechala očkovat, není důvod se bát. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Mluvila i o svých pocitech po tvrdé kritice od Miloše Zemana. Prezident prohlásil, že Storová může za tisíce mrtvých, protože odmítala vakcínu Sputnik bez evropské registrace.