CNN Prima News Ivan Bartoš (Piráti)

Ivan Bartoš (Piráti)

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Bartoš (Piráti)“

Bartoš: Mluvit o rouškách jako o hadru na hubě je mimo. Zpřísnění je na místě

Zpřísnění nařízení o ochraně úst a nosu je na místě, pokud vláda dokáže ochranné prostředky distribuovat potřebným. Uvedl to předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Pokud zde máme agresivnější virus, tak je opatření zcela zásadní. Nošení respirátorů může být náročné v nějakém povolání, ale určitě se to dá vyřešit. Respirátory v obchodech, MHD či úřadech představují ohleduplnost vůči našim spoluobčanům. Hovořit o tom jako o hadru přes hubu je mimo,“ prohlásil.

Vondráček k daňovému balíčku: Prezident vyšel vstříc, svolat schůzi poslanců nelze

Poslanci si vysvětlují dopis prezidenta Miloše Zemana předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO) ohledně daňového balíčku různorodě. Část tvrdí, že prezidentovo počínání lze chápat jako veto, další poslanci, že nikoliv. Několik členů dolní komory Parlamentu žádá o mimořádnou schůzi. Tu však Vondráček svolávat nehodlá. On sám totiž považuje prezidentova slova za jasně srozumitelná. Šéf ČSSD Jan Hamáček ovšem oznámil, že bude se stranami, které mají na daňový balíček negativní názor, jednat o dalším postupu.

Zraky upřené na Olomouc. Spolupráci STAN a Pirátů ovlivní i výsledek krajských voleb

O tom, zda spolu půjdou opoziční Piráti a Starostové a nezávislí (STAN) společně do sněmovních voleb, může do značné míry rozhodnout i úspěch, nebo naopak neúspěch krajské koalice obou stran v Olomouckém kraji v podzimních volbách. Lídři tamní kandidátky jsou si toho dobře vědomi. Jak vlastně olomoucká koalice vznikala a co z ní plyne pro případné spojení sil pro volby do Sněmovny?

Opoziční námluvy: Piráti hlasovali v anketě o koalici se STAN. A drtivě ji odmítli

Ve světě politických námluv mezi opozičními stranami jde o to, kdo s kým by mohl zkusit společně oslovit voliče ve sněmovních volbách. Na diskuzním internetovém fóru Pirátů se v této souvislosti objevila zajímavá anketa s názvem „Podpořili byste vznik volební koalice se STANem do sněmovních voleb 2021?“ Sice hlasovala jen malá část Pirátů, ale možnost koalice s opozičním partnerem drtivě odmítli.

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář pro CNN Prima NEWS uvedl, že by uvítal, kdyby opozice vytvořila společnou stínovou vládu. Ta by dle něj oponovala vládě ANO a ČSSD s podporou KSČM. Už dříve spolek vyzval, aby demokratická opozice spolupracovala, a přeje si její vítězství v příštích volbách. CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o návrhu na stínovou vládu myslí předsedové opozičních stran.

Sáhnout si na platy? Není důvod, pracujeme víc než kdy jindy, tvrdí poslanci

Někteří lidé jsou kvůli koronaviru doma a pobírají ošetřovné ve výši 60 procent platu, jiní zaměstnanci dostávají 80 procent platu, další přišli o odměny. Redakce CNN Prima News oslovila poslance s dotazem, jestli nepřemýšlí o tom, že by si v rámci solidarity odhlasovali zkrácení platů například na 60 procent. Část zákonodárců k tomu nevidí důvod, prý pracují mnohem víc než kdy jindy.

Komentář Filipa Nachtmanna: Pandemie neviditelnosti

Opozice jsou politické strany a jejich představitelé, kteří se nepodílejí na vládě. Plní důležitou úlohu kontroly a kritiky vlády, funguje jako nabídka alternativ k vládní politice a je připravena vládu v případě potřeby nahradit. Tolik alespoň krátce heslo na Wikipedii.

Opozice chce od vlády jasný plán pro prodloužení nouzového stavu

Před jednáním Poslanecké sněmovny, která má rozhodnout o prodloužení nouzového stavu, není zdaleka jasné, zda je opozice podpoří. Vyplývá to z nedělního pořadu televize Prima Partie. Předsedové dvou největších opozičních stran Petr Fiala (ODS) a Ivan Bartoš (Piráti) se shodli, že vláda musí nejdříve sdělit, jaký má v boji s pandemií nového typu koronaviru plán a kdy bude jednotlivá omezení a nařízení uvolňovat. Pak teprve bude možné delší nouzový stav odsouhlasit. Zástupci obou stran se také v Partii shodli, že vláda postupuje v krizi chaoticky.