CNN Prima News Jiří Padevět

Jiří Padevět

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Padevět“

Putin je fuj, křičeli v průvodu. Tisíce lidí si na Letné připomněly výročí války na Ukrajině

25. února 2023 18:30

Tisíce lidí si v sobotu v podvečer průvodem z pražské Letné k ukrajinskému velvyslanectví připomněly první výročí ruského vpádu na Ukrajinu. Po úvodních projevech řečníků na Letné a videomappingu na budovu ministerstva vnitra šli lidé k ruskému velvyslanectví, kde na připomínku obětí války zapichovali do země ukrajinské vlaječky a zapalovali svíčky. Dál pak pokračovali k ukrajinské ambasádě, kde akci zakončí koncert. Na pódium tam zhruba po 19:10 zavítal na několik minut i zvolený prezident Petr Pavel. Akci nazvanou Vidíme jasně, co je třeba udělat pořádají spolek Milion chvilek, Paměť národa, ukrajinské velvyslanectví či iniciativa Dárek pro Putina.

Vondráček si uřízl pořádnou ostudu. Pavlovi se omluvil, od lidí to ale schytal

28. listopadu 2022 13:34

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Radek Vondráček se nechal napálit. Na svém twitterovém účtu totiž sdílel fotografii kandidáta na prezidenta Petra Pavla spolu s dvěma lidmi, kteří mají na triku hlavu prezidenta Ruska Vladimira Putina. Sám Pavel však příspěvek okomentoval tím, že jde o fotomontáž. Uživatelé po zveřejnění příspěvku na nic nečekali a z Vondráčka si kvůli jeho přehmatu utahují. Jako odpověď mu například posílají podobně upravené fotografie s obrázkem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše místo Putina. Vondráček po kritice příspěvek smazal a Pavlovi se omluvil.

Padevět: Pražské povstání ukázalo, že nejsme národ zbabělců

8. května 2021 06:50

Pražské povstání v květnu 1945 proti německým nacistickým okupantům ukázalo, že Češi nejsou národem zbabělců, prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové spisovatel Jiří Padevět. Společně s historikem Petrem Kourou popsal kritické dny a okamžiky jednoho z nejdůležitějších momentů v českých dějinách.

Padevět: Pocit, že jsme se během nacistické okupace nebránili, zlomil národu páteř

16. března 2021 23:11

Přestože lidé v březnu 1939 neměli klást nacistickým okupantům odpor, objevilo se podle historika Jiřího Plachého několik případů, kdy přesto bojovali. Podle spisovatele a nakladatele Jiřího Padevěta se ale pocit, že jsme se nebránili, nese s národem dosud. Možná nám to dokonce zlomilo národní páteř, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS.

Padevět: Proč se nebojíme Slováků, kteří byli s nacisty? Strach z Němců živí extrémisté

31. ledna 2021 07:23

Jizvy ve vzájemných vztazích má v moderní historii většina států střední Evropy, nejen Česká republika a Německo. Určitě je třeba o nich mluvit, zkoumat je, ale nepoužívat jako politickou munici. Myslí si to badatel, spisovatel a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět. „Fascinuje mě, že lidé, kteří varují před Německem, zároveň neříkají, že si musíme dávat pozor na Rusko, Maďarsko, nebo Polsko, se kterými také máme špatné historické zkušenosti,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Ve Sněmovně potkáte komerčního fašistu nebo fanynku Ortelu, říká Jiří Padevět

12. září 2020 16:48

Na sociálních sítích vtipně glosuje bizarní postavičky české politické scény a jejich zvolání do veřejného prostoru. Zabývá se temnými stránkami naší nedávné historie a upozorňuje, že ve společnosti stále přežívá podhoubí, z něhož by mohlo znovu vzejít něco nepěkného. A rozhodl se, že už nechce být jen glosátorem dění, nýbrž tím, kdo směřování České republiky může ovlivnit. „Pokud budu někam kandidovat, bude to zcela jistě za STAN, jehož jsem registrovaným příznivcem,“ říká badatel a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět.

Není rozdíl nosit na tričku Hitlera nebo Stalina, řekl ilustrátor Štěpán Mareš

12. června 2020 20:50

Nakladatelství Naše vojsko čelilo na konci letošního května trestnímu oznámení kvůli údajné propagaci nacismu. Šlo o prodej kalendářů pro rok 2021 s tvářemi bývalých nacistických vůdců. O tom, jak jsou v České republice dané či naopak nejasné meze svobody názoru a propagace ideologií, hovořili hosté pořadu Silný hlas Markéty Fialové – spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět a ilustrátor časopisu Reflex Štěpán Mareš.