reklama

Korupce v českém fotbalu se musí řešit odspodu, na krajích, říká Rudolf Řepka

Legendární čeští fotbalisté volají po očištění českého fotbalu. Založili hnutí Fotbalová revoluce. Vladimír Šmicer, Jan Koller, Milan Baroš a mnoho dalších tak reagují na kauzu bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Funkcionář a člen iniciativy Rudolf Řepka, který byl hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizi CNN Prima NEWS, poznamenal, že čištění českého fotbalu musí začít odspodu, a to na krajských a okresních úrovních.

reklama

Od zatčení Romana Berbra a dalších dvou desítek lidí obviněných z ovlivňování výsledků 2. a 3. nejvyšší fotbalové ligy uplynul měsíc. Vedení FAČR po vypuknutí kauzy strčilo hlavu do písku. Proto se seskupení pod názvem Fotbalová revoluce rozhodlo jednat. Samotná FAČR se zájmům hnutí nebrání.

„Snažíme se pomoci očistit český fotbal od morálního bahna, které je tady zaseto 30 let a všichni ho už berou jako normální věc. Teď máme šanci toto prostředí změnit,“ vysvětloval Vladimír Šmicer. Prioritou hnutí je pročistit český fotbal odspodu, tedy od okresních a krajských úrovní. I když se to na první pohled nezdá, právě předsedové z okresů a krajů mají ve výsledku silné pravomoci.

„Amatérské kluby, kterých je zhruba 3 500, si neuvědomují, že předsedové či členové výkonných výborů je pak dále reprezentují na valné hromadě kraje či FAČR. Valná hromada Fotbalové asociace, čili 202 delegátů, má obrovské úkoly, jako je například schvalování rozpočtu,“ řekl bývalý generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, který svoji pozici v asociaci dobrovolně opustil v roce 2018.

Revoluci podporují také Bosák, Vetchý či Novotný

„Vzhledem k problémům, které se staly, je tu teď obrovská možnost fotbal změnit. Vyměnit předsedu nebo jiné členy výkonného výboru nestačí. Je potřeba vše vzít úplně odspodu. Tím změníme fotbalové hodnoty a prostředí. Taková cesta vede právě přes kraje a okresy,“ vysvětlil Řepka. Podle něj bude fotbal zdravý nahoře jedině tehdy, když bude zdravý i dole.

Mezi podporovatele hnutí zdaleka nepatří jen známí čeští fotbalisté a funkcionáři. Iniciativu podporuje například sportovní komentátor Jaromír Bosák či herci Ondřej Vetchý a David Novotný, kteří mají oba se ztvárněním filmové role fotbalisty velké zkušenosti.

Druhý jmenovaný byl také hostem pořadu, kde přiznal, že fotbal miluje. Proto mu také záleží na tom, aby se konečně věci daly do pohybu. „Mělo by se stát něco, abych nechodil na zápasy s tím, že předem vím, jak dopadnou. To se bohužel někdy stává. Systém by se měl nastavit tak, aby nikdo nepochyboval o tom, že jakýkoliv zápas probíhá férově,“ uvedl Novotný.

Názory bývalého sekretáře FAČR Řepky, že se fotbal musí měnit odspodu, přijdou Novotnému zajímavé. „Když si představím velkou chobotnici, nejdřív je třeba vyčistit prostředí, pak osekat chapadla, a teprve potom se dostanete k hlavě,“ dodal Novotný.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama