KOMENTÁŘ Daniely Kovářové: Holky, neblbněte a mějte děti. Co nejdřív
květ
Výpis příspěvků ke štítku „květ“
Svátek zamilovaných letos Čechům zhořkne. Třešně už budou odkvetlé, čekají se ale i výjimky
Zamilovaní si letos na první máj s největší pravděpodobností polibek pod rozkvetlou třešní nedají. Podle botaniků totiž bude tou dobou většina ovocných stromů kvůli nadprůměrným teplotám již odkvetlá, ne však všude.
Obří kytce páchnoucí po mrtvolách hrozí vyhynutí. V Asii z ní vyrábějí energy drinky
Parazitické rostlině, která má největší květy na světě a páchne jako hnijící maso, hrozí vyhynutí. O vzácnou raflézii se botanici zajímají po staletí, nyní se ale o budoucnost květiny obávají a vyzývají k její záchraně. Rostlinu s květy o průměru přes jeden metr a váze více než deset kilogramů se totiž nedaří rozmnožit a kvůli kácení lesů v jihovýchodní Asii zřejmě brzy nebude mít kde růst. Místní ji přitom využívají k výrobě léčiv nebo energetických nápojů. Píší o tom weby The Guardian či Sky News.
Koberce květů, kam se podíváš. Na Litovelsku září sněženkový les. Další podívaná má následovat
Nezvykle vysoké teploty, které se aktuálně pohybují až osm stupňů nad normálem, probouzí přírodu. Na Litovelsku například rozkvetl známý sněženkový les v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.
Zvláštní úkaz v pražských Riegrových sadech. I přes sníh a mráz rozkvetly stromy
V Česku platí výstrahy před náledím, očekává se první pořádná sněhová nadílka. V centru Prahy ale přitom kvetou sakury. Ty jsou v Japonsku národním stromem a obvykle rozkvétají od konce února do května. V listopadu jde o neobvyklý úkaz.
Připravte růže i traviny na nadcházející zimu
Péče o růže odkvětem na zimu nekončí. Najdeme je snad na každé zahradě a milovníci růží je pěstují i v bytech. Pěstovat můžete růže pnoucí, keříkové, stromkové, minirůže či růže plazivé. Většinou mají vícekvěté stonky a tvoří tak krásné kytice i samostatně. Jsou symbolem lásky a smyslnosti a rozhodně patří i na první rande.
Jednou z technik sušení květin je sušení pomocí silikagelu. Vyzkoušejte si ji!
Sušené kytky jsou vděčnou dekorací podzimního stolování. Květy můžete sušit tradičním způsobem, chemickou cestou nebo si můžete vyrobit netradiční květy z filcu. Vzájemnou kombinací pak získáte naprosto unikátní kyticky, která vám vydrží dlouhé týdny a měsíce.
Uvažte si pestrou podzimní kytici z toho, co právě kvete na zahrádce
Stoupnout si doprostřed pestré zahrady plné květů musí rozněžnit i největšího drsňáka. Záplava pestrých barev a tvarů a spousta zeleně nás pohladí na duši a zaručeně zvedne náladu. I tady můžeme být ekologičtí a zvolit místní nabídku české přírody. V dnešní době je už hodně lokálních pěstitelů a na výběr tak máme spoustu možností. Nechte se oslovit tradičními jiřinkami, něžnou verbenou či exoticky vypadajícím okrasným tabákem.
Krásu barevného kvítí si můžete užívat i na podzim
Když se během doby kvetení dobře připravíte, budete si moci na podzim vytvořit krásné dekorace, třeba věnec ze sušených květin. Bude vám k tomu stačit jen přírodní základ a svazečky usušených rostlin. Bude vám dělat radost na dveřích, v okně i na stole po dlouhou dobu.
Exotický vzhled a zářivé květy, to jsou bromélie
Bromeliovité rostliny tvoří velmi specifickou skupinu. Bromélie není jen jedna, ale spadá sem asi padesát druhů rostlin různých jmen. Co je spojuje dohromady, je podobný vzhled, fyziologie a stejné nároky na pěstování. Bromélie vypadají velmi atraktivně a v době jejich květu jsou v interiéru nepřehlédnutelné. Jejich exotický vzhled jim dodává na exkluzivitě a na zajímavosti.
Romantiku v zahradě vykouzlí květiny se zvonečkovými květy
Kdo by neznal zvonky. Oblíbená květina, která nechybí snad na žádné zahradě nebo za oknem. Zvonkovitý typ květu je velmi atraktivní, většinou nám evokuje něžnou krásu s romantickou atmosférou. Typ květu připomínající malý zvoneček ale nemají jenom zvonky a rostliny z čeledi zvonkovitých (Campanulaceae), najdeme jej i u celé řady dalších květin.
Tyto krásky venkovských zahrad si zaslouží vaši péči, za kterou se vám bohatě odmění
Venkovské zahrady kolem rodinných domů a především chalup lákají svým obrovským kouzlem. Při pečlivém plánování a vhodně provedené výsadbě máme k dispozici neuvěřitelnou záplavu květů po celé léto a podzim. Kromě své krásy také tvoří dobrý zdroj potravy pro drobný hmyz až do prvních mrazíků. Pojďte se podívat, které druhy nenáročných trvalek patří do každé zahrady, jak na jejich pěstování a co s nimi, když už se zima začne blížit mílovými kroky.
Nyní dodáte výživu, napřesrok se můžete radovat z bohaté a zdravé úrody
Výživa ovocných stromů zejména na podzim je velkou nutností pro samotnou dobrou kondici stromů, a následně i pro dostatečnou a zdravou úrodu. Naopak nedostatek výživy se projevuje v nejrůznějších fyziologických změnách, špatné násadě květů a malém výnosu při sklizni. Rozhodně je tedy lepší dodat ovocným stromům potřebnou výživu než později litovat a nesklízet.