květ

Výpis příspěvků ke štítku „květ“

Obří kytce páchnoucí po mrtvolách hrozí vyhynutí. V Asii z ní vyrábějí energy drinky

Parazitické rostlině, která má největší květy na světě a páchne jako hnijící maso, hrozí vyhynutí. O vzácnou raflézii se botanici zajímají po staletí, nyní se ale o budoucnost květiny obávají a vyzývají k její záchraně. Rostlinu s květy o průměru přes jeden metr a váze více než deset kilogramů se totiž nedaří rozmnožit a kvůli kácení lesů v jihovýchodní Asii zřejmě brzy nebude mít kde růst. Místní ji přitom využívají k výrobě léčiv nebo energetických nápojů. Píší o tom weby The Guardian či Sky News.

Připravte růže i traviny na nadcházející zimu

Péče o růže odkvětem na zimu nekončí. Najdeme je snad na každé zahradě a milovníci růží je pěstují i v bytech. Pěstovat můžete růže pnoucí, keříkové, stromkové, minirůže či růže plazivé. Většinou mají vícekvěté stonky a tvoří tak krásné kytice i samostatně. Jsou symbolem lásky a smyslnosti a rozhodně patří i na první rande.

Uvažte si pestrou podzimní kytici z toho, co právě kvete na zahrádce

Stoupnout si doprostřed pestré zahrady plné květů musí rozněžnit i největšího drsňáka. Záplava pestrých barev a tvarů a spousta zeleně nás pohladí na duši a zaručeně zvedne náladu. I tady můžeme být ekologičtí a zvolit místní nabídku české přírody. V dnešní době je už hodně lokálních pěstitelů a na výběr tak máme spoustu možností. Nechte se oslovit tradičními jiřinkami, něžnou verbenou či exoticky vypadajícím okrasným tabákem.

Exotický vzhled a zářivé květy, to jsou bromélie

Bromeliovité rostliny tvoří velmi specifickou skupinu. Bromélie není jen jedna, ale spadá sem asi padesát druhů rostlin různých jmen. Co je spojuje dohromady, je podobný vzhled, fyziologie a stejné nároky na pěstování. Bromélie vypadají velmi atraktivně a v době jejich květu jsou v interiéru nepřehlédnutelné. Jejich exotický vzhled jim dodává na exkluzivitě a na zajímavosti.

Romantiku v zahradě vykouzlí květiny se zvonečkovými květy

Kdo by neznal zvonky. Oblíbená květina, která nechybí snad na žádné zahradě nebo za oknem. Zvonkovitý typ květu je velmi atraktivní, většinou nám evokuje něžnou krásu s romantickou atmosférou. Typ květu připomínající malý zvoneček ale nemají jenom zvonky a rostliny z čeledi zvonkovitých (Campanulaceae), najdeme jej i u celé řady dalších květin.

Tyto krásky venkovských zahrad si zaslouží vaši péči, za kterou se vám bohatě odmění

Venkovské zahrady kolem rodinných domů a především chalup lákají svým obrovským kouzlem. Při pečlivém plánování a vhodně provedené výsadbě máme k dispozici neuvěřitelnou záplavu květů po celé léto a podzim. Kromě své krásy také tvoří dobrý zdroj potravy pro drobný hmyz až do prvních mrazíků. Pojďte se podívat, které druhy nenáročných trvalek patří do každé zahrady, jak na jejich pěstování a co s nimi, když už se zima začne blížit mílovými kroky.

Nyní dodáte výživu, napřesrok se můžete radovat z bohaté a zdravé úrody

Výživa ovocných stromů zejména na podzim je velkou nutností pro samotnou dobrou kondici stromů, a následně i pro dostatečnou a zdravou úrodu. Naopak nedostatek výživy se projevuje v nejrůznějších fyziologických změnách, špatné násadě květů a malém výnosu při sklizni. Rozhodně je tedy lepší dodat ovocným stromům potřebnou výživu než později litovat a nesklízet.