květ

Výpis příspěvků ke štítku „květ“

Připravte růže i traviny na nadcházející zimu

17. listopadu 2021 10:00

Péče o růže odkvětem na zimu nekončí. Najdeme je snad na každé zahradě a milovníci růží je pěstují i v bytech. Pěstovat můžete růže pnoucí, keříkové, stromkové, minirůže či růže plazivé. Většinou mají vícekvěté stonky a tvoří tak krásné kytice i samostatně. Jsou symbolem lásky a smyslnosti a rozhodně patří i na první rande.

Uvažte si pestrou podzimní kytici z toho, co právě kvete na zahrádce

7. listopadu 2021 14:00

Stoupnout si doprostřed pestré zahrady plné květů musí rozněžnit i největšího drsňáka. Záplava pestrých barev a tvarů a spousta zeleně nás pohladí na duši a zaručeně zvedne náladu. I tady můžeme být ekologičtí a zvolit místní nabídku české přírody. V dnešní době je už hodně lokálních pěstitelů a na výběr tak máme spoustu možností. Nechte se oslovit tradičními jiřinkami, něžnou verbenou či exoticky vypadajícím okrasným tabákem.

Krásu barevného kvítí si můžete užívat i na podzim

31. října 2021 13:00

Když se během doby kvetení dobře připravíte, budete si moci na podzim vytvořit krásné dekorace, třeba věnec ze sušených květin. Bude vám k tomu stačit jen přírodní základ a svazečky usušených rostlin. Bude vám dělat radost na dveřích, v okně i na stole po dlouhou dobu.

Exotický vzhled a zářivé květy, to jsou bromélie

30. října 2021 12:00

Bromeliovité rostliny tvoří velmi specifickou skupinu. Bromélie není jen jedna, ale spadá sem asi padesát druhů rostlin různých jmen. Co je spojuje dohromady, je podobný vzhled, fyziologie a stejné nároky na pěstování. Bromélie vypadají velmi atraktivně a v době jejich květu jsou v interiéru nepřehlédnutelné. Jejich exotický vzhled jim dodává na exkluzivitě a na zajímavosti.

Romantiku v zahradě vykouzlí květiny se zvonečkovými květy

9. října 2021 09:30

Kdo by neznal zvonky. Oblíbená květina, která nechybí snad na žádné zahradě nebo za oknem. Zvonkovitý typ květu je velmi atraktivní, většinou nám evokuje něžnou krásu s romantickou atmosférou. Typ květu připomínající malý zvoneček ale nemají jenom zvonky a rostliny z čeledi zvonkovitých (Campanulaceae), najdeme jej i u celé řady dalších květin.

Tyto krásky venkovských zahrad si zaslouží vaši péči, za kterou se vám bohatě odmění

6. září 2021 12:00

Venkovské zahrady kolem rodinných domů a především chalup lákají svým obrovským kouzlem. Při pečlivém plánování a vhodně provedené výsadbě máme k dispozici neuvěřitelnou záplavu květů po celé léto a podzim. Kromě své krásy také tvoří dobrý zdroj potravy pro drobný hmyz až do prvních mrazíků. Pojďte se podívat, které druhy nenáročných trvalek patří do každé zahrady, jak na jejich pěstování a co s nimi, když už se zima začne blížit mílovými kroky.

Nyní dodáte výživu, napřesrok se můžete radovat z bohaté a zdravé úrody

1. září 2021 12:00

Výživa ovocných stromů zejména na podzim je velkou nutností pro samotnou dobrou kondici stromů, a následně i pro dostatečnou a zdravou úrodu. Naopak nedostatek výživy se projevuje v nejrůznějších fyziologických změnách, špatné násadě květů a malém výnosu při sklizni. Rozhodně je tedy lepší dodat ovocným stromům potřebnou výživu než později litovat a nesklízet.

Vypěstujte si na zahradě rostliny se sluníčkovým jménem

15. července 2021 13:50

Slunečnice původem pochází ze Severní Ameriky, do světa se rozšířily v 16. století, přičemž v potravinářském průmyslu se začaly využívat až v 18. století. Jsou to svým způsobem výjimečné květiny, které na sebe upoutají pozornost v jakékoliv zahradě – vyniknou jak u starých venkovských stavení, tak v městském parku.

Bodláky jsou pichlavé rostliny nezaměnitelné krásy

11. července 2021 11:47

Je celá řada rostlin s pichlavými listy či květy rostoucích nejen volně v přírodě, ale i na zahrádce, které stručně označujeme jako bodláky. Na zahrádku byly přinesené a vyšlechtěné z planých forem. Jsou převážně vytrvalé a vhodné pro všestranné využití. Bodláky, které známe z polí a luk, mohou být obtížným plevelem, ale i současně i významnými léčivými rostlinami. Přesto ale mají jedno společné – svou nenapodobitelnou a ničím nezaměnitelnou krásu.