reklama
CNN Prima News Marine Le Penová

Marine Le Penová

Výpis příspěvků ke štítku „Marine Le Penová“

Zemmour dál dotahuje Macrona. Brojí proti migraci a úpadku země, na novináře mířil zbraní

22. října 2021 13:49

Přednášky, které vypadají jako předvolební mítinky, první sponzorské dary, možný hlavní štáb a spojenectví - bývalý krajně pravicový novinář Éric Zemmour sice ještě oficiálně neohlásil svou kandidaturu na prezidenta Francie, ovšem kampaň na jeho podporu už jede na plné obrátky, píše AFP. Na Zemmoura se navíc nevztahují žádná omezení pro kandidáty, protože on jím ještě stále oficiálně není. To mu zajišťuje více volnosti i například prostor ve sdělovacích prostředcích bez limitů.

Kontroly covid pasů fungují. Francie během léta zvýšila proočkovanost o 20 procent

21. října 2021 09:16

Zavedení přísných kontrol covid pasů – jak očkování, tak testů – se zatím ukazuje jako nejúčinnější cesta k proočkování co největší části populace. Jako příklad lze uvést Francii, která neočkovaným velmi znepříjemnila život od poloviny července a přes masové protesty donutila od té doby přibližně 20 procent všech Francouzů k vakcinaci. Aktuálně tak má Francie naočkovaných 75 % obyvatel a řadí se k zemím, které mohou rozvolňovat. Vydá se Česko stejnou cestou?

Země, kde se po zemi kutálí hlava učitele? Občanská válka, říká Zemmour a burcuje Francouze

13. října 2021 09:12

Ve Francii vychází nová politická hvězda, která může výrazně zasáhnout do jarních prezidentských voleb. Není členem žádné strany a svou kandidaturu ještě ani oficiálně nepotvrdil. Třiašedesátiletý spisovatel a novinář Erik Zemmour v posledních průzkumech předběhl všechny známé politiky a ve volbách by se dostal do druhého kola – jako přímý soupeř Emmanuela Macrona. Čím Francouze uhranul?

Zatočím s migranty, slibuje Francouzům Zemmour. V průzkumech už šlape na paty Macronovi

8. října 2021 06:30

Už v květnu ve Francii rozhodnou ve volbách o novém šéfovi Elysejského paláce a současný prezident Emmanuel Macron rozhodně nemá obhajobu jistou. V září totiž nepřímo ohlásil kandidaturu pravicový ultranacionalista Éric Zemmour, který se za pouhý měsíc v průzkumech vyšvihl těsně za Macrona. Rétorika Zemmoura je jasná – chce Francii očistit od islámu.

Macrone, podej demisi! Přes 200 tisíc Francouzů protestovalo proti covidovým pasům

31. července 2021 23:55

V Paříži i řadě dalších francouzských měst se v sobotu konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle ministerstva vnitra vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, což je více než předchozí dvě protestní soboty. V Paříži se část demonstrantů střetla s policií. Na několika místech protestující útočili na novináře, uvedla agentura AFP.

Plukovník o migrantech ve Francii: Jako když přijde host do domu a lehne si na gauč

26. května 2021 20:45

Francie v minulosti přijala tolik migrantů, až došlo k přehlcení školství a celé národní infrastruktury. V pořadu Interview to řekl francouzský plukovník ve výslužbě a vystudovaný sociolog André Thiéblemont. Bývalý voják mimo jiné podepsal v dubnu otevřený dopis prezidentovi Emmanuelu Macronovi, který varuje před občanskou válkou a islamismem. Thiéblemont ale odmítá načasování spojené s takzvaným Alžírským pučem.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, varují před občanskou válkou

10. května 2021 19:31

Francie zažívá v posledních týdnech velmi neklidné období. Přednedávnem totiž skupina vysloužilých armádních generálů dopisem varovala prezidenta Emmanuela Macrona, aby zatočil s islamismem, jinak v zemi hrozí občanská válka. Nyní přišel další dopis, tentokrát od vojáků v aktivní službě. I ti hlavu státu upozorňují, že islamismus je pro Francii nebezpečím, ale zároveň ho obviňují ze „zbabělosti, lhaní a perverze“.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu

5. května 2021 22:14

Otevřený dopis z řad vysloužilých generálů je pro současnou Francii stále silným tématem. S názorem bývalých armádních špiček, že je třeba zatočit s islamismem, souzní většina Francouzů a zvedá se tak vlna proti prezidentu Macronovi. Tu se aktuálně daří ve svůj prospěch využít jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Marine Le Penová. Její popularita nyní strmě roste.

Dělobuchy, potyčky a zatýkání. Desítky tisíc Francouzů demonstrovaly proti Macronovi

1. května 2021 22:22

Desítky tisíc lidí se v sobotu zapojily do tradičních prvomájových demonstrací po celé Francii. Požadavkem protestů byla sociální spravedlnost a zrušení vládního plánu na snížení dávek v nezaměstnanosti. V Paříži se odborářského protestu účastnili mimo jiné pracovníci ze sektorů obzvláště zasažených pandemií COVID-19 a členové hnutí takzvaných Žlutých vest, které před třemi lety spustilo mohutnou vlnu protivládních demonstrací.

Varovali před radikálním islámem a laxní politikou. Francouzským vojákům hrozí vězení

30. dubna 2021 20:37

Skupina generálů ve výslužbě, která přišla s otevřeným dopisem varujícím před radikálním islámem a možnou občanskou válkou ve Francii, ztratí svou výsluhu a privilegia daná hodností, uvedl podle Daily Mail v pátek šéf francouzských ozbrojených sil. Osmnácti aktivním důstojníkům, kteří se pod dopis podepsali, pak hrozí v krajním případě i vězení.

Francouzští generálové varují Macrona: Zatočte s islamisty, nebo hrozí občanská válka

28. dubna 2021 00:26

Francouzi řeší otevřený dopis dvou desítek generálů ve výslužbě a desítek dalších důstojníků adresovaný prezidentovi a vládě. V textu, který jako první minulý týden otiskl pravicový týdeník Valeurs Actuelles, varují mimo jiné před občanskou válkou a islamismem. Dopis zabodoval u krajní pravice, zatímco levice a vláda ho odsoudily, uvedla agentura DPA. Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová označila text za nezodpovědný.

reklama