CNN Prima News Marine Le Penová

Marine Le Penová

Výpis příspěvků ke štítku „Marine Le Penová“

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

26. září 2022 13:40

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Zafungoval strach z Le Penové. Macronova většina je křehká, hodnotí bývalý velvyslanec

25. dubna 2022 11:49

Emmanuela Macrona volili často Francouzi, kteří jen nechtěli mít v čele země Marine Le Penovou. Shodli se na tom ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák a politolog Jan Kubáček. Ten vyjádřil domněnku, že Le Penová nedodrží své slovo, že to byla její poslední kandidatura na post hlavy státu. Pokud bude mít vůli a houževnatost, může být podle něj černým koněm příštích voleb.

Nepokoje ve Francii? V případě triumfu Le Penové by byly větší, popsala reportérka

25. dubna 2022 09:13

V Paříži protestovali po vyhlášení výsledků prezidentských voleb hlavně mladí, uvedla přímo z Francie reportérka CNN Prima NEWS Anna Kadavá. Dodala, že v případě vítězství neúspěšné kandidátky a krajně pravicové političky Marine Le Penové by ale byly demonstrace daleko větší. Nedělní vystoupení znovuzvolené hlavy státu Emmanuela Macrona pod Eiffelovou věží podle ní bylo teatrální a pečlivě připravené.

Vondra: Prezidenti se chtějí ve druhém období zapsat do dějin. Macron by rád byl lídr EU

25. dubna 2022 05:32

Místopředseda ODS Alexandr Vondra ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS k francouzským volbám řekl, že vítězství Emmanuela Macrona je méně impozantní než před pěti lety. Podle Vondry bývá zvykem, že se prezidenti během druhého funkčního období chtějí zapsat do dějin, Macron by tak chtěl zřejmě učinit coby lídr Evropské unie.

Chceme revoluci. Po celé Francii vypukly po oznámení výsledků voleb bouřlivé protesty

25. dubna 2022 00:25

V některých velkých francouzských městech v neděli vypukly po oznámení očekávaných výsledků prezidentských voleb protesty. V centru Paříže podle médií policie rozháněla demonstranty nespokojené s výsledkem slzným plynem stejně jako v Rennes, kde protestující i zapálili v ulicích barikádu. Demonstrace o několika stovkách lidí jsou hlášeny rovněž z Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, či ze Štrasburku.

Předběžné výsledky voleb ve Francii: Macron zřejmě vyhraje se ziskem 55 až 58 %

24. dubna 2022 19:09

Belgická televize LN24 zveřejnila krátce před uzavřením volebních místností výsledky čtyř průzkumů provedených během hlasování ve francouzských prezidentských volbách, podle nichž zatím vede stávající hlava státu Emmanuel Macron s 55 až 58 % hlasů nad svou soupeřkou Marine Le Penovou. Hlasování ve Francii končí ve 20:00, kdy francouzské televize zveřejní první projekce, jež obvykle bývají přesnější než průběžné sondáže.

Sledujte ZÁZNAM speciálu k volbám ve Francii. Hosty jsou Svoboda, Drulák i Vondra

24. dubna 2022 18:44

Druhé kolo souboje o Elysejský palác mezi Emanuelem Macronem a Marine Le Penovou, o kterém se mluví jako o historické volbě Francouzů. K příležitosti francouzských prezidentských voleb nabídne CNN Prima NEWS v neděli 24. dubna tříhodinový speciál. Přímo v Paříži bude sledovat dění reportérka Anna Kadavá. V pražském studiu pak rozebere aktuální situaci i průběžné výsledky s odborníky moderátorka Terezie Tománková. Sledujte živé vysílání od 19:59 na stanici CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.