CNN Prima News Michael Kretschmer

Michael Kretschmer

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Kretschmer“

Odpůrci očkování měli plánovat vraždu premiéra. V Drážďanech zasahovaly speciální jednotky

Policie ve středu ráno v Drážďanech prohledala několik objektů, převážně bytů, kvůli pohrůžkám smrtí adresovaným na šifrované komunikační aplikaci Telegram saskému premiérovi Michaelu Kretschmerovi. Nasazeny byly i speciální jednotky zemského kriminálního úřadu (LKA), informovala agentura DPA. Z vyjádření některých členů telegramové skupiny vyplynulo podezření, že vlastní střelné zbraně a kuše, sdělila dnes na Twitteru policie.

Němci chtějí přeočkovat všechny dospělé. Expert: Zavřeme bary, jinak budou zničené Vánoce

Tvrdými opatřeními proti neočkovaným restrikce v Německu zřejmě neskončí. Respektovaný a obvykle velmi zdrženlivý odborník Lothar Wieler varuje před „zničenými Vánoci“ a volá po okamžitém řešení v podobě zavření barů a klubů. Očkovací komise pak vydala doporučení pro přeočkování všech dospělých, kterým od dokončení vakcinace uplynulo půl roku.

Sasko výrazně zpřísní podmínky pro pendlery, Bavorsko zvažuje hraniční kontroly

Sasko kvůli epidemické situaci v Česku výrazně zpřísní podmínky pro pendlery. Testovat se zřejmě budou muset každý den. Oznámil to dnes saský premiér Michael Kretschmer, informovala agentura DPA. Výjimku by podle něj měli dostat jen zdravotníci, pečovatelé a někteří pracovníci v zemědělství. Také bavorský premiér Söder reaguje na vývoj pandemie a uvedl, že požaduje označení Česka a rakouského Tyrolska za oblasti s výskytem zmutovaného koronaviru. Hrozí tedy hraniční kontroly.

Odstupte, budete se zodpovídat za smrt lidí, čelí kritice Blatný za odmítnutí Německa

Ministr zdravotnictví ve čtvrtek dopoledne navštívil chebskou nemocnici, která hlásí kritické přetížení kvůli pacientům s nemocí COVID-19. Nemocnice i Karlovarský kraj žádají, aby vláda umožnila přesun tamních pacientů do blízkých nemocnic na německé straně. To však Blatný i při nynější návštěvě odmítl. Kvůli tomu jej teď kritizuje řada politiků i vědců. Blatný dokonce čelí výzvám k rezignaci.