reklama
CNN Prima News Michael Kretschmer

Michael Kretschmer

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Kretschmer“

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Odstupte, budete se zodpovídat za smrt lidí, čelí kritice Blatný za odmítnutí Německa

4. února 2021 21:53

Ministr zdravotnictví ve čtvrtek dopoledne navštívil chebskou nemocnici, která hlásí kritické přetížení kvůli pacientům s nemocí COVID-19. Nemocnice i Karlovarský kraj žádají, aby vláda umožnila přesun tamních pacientů do blízkých nemocnic na německé straně. To však Blatný i při nynější návštěvě odmítl. Kvůli tomu jej teď kritizuje řada politiků i vědců. Blatný dokonce čelí výzvám k rezignaci.

Nechceme zavírat hranice, zpřísníme ale kontroly, tvrdí saský premiér Kretschmer

28. ledna 2021 15:52

Sasko nechce zcela zavřít hranice s Českem, přesto však zpřísní kontroly a nadále bude vyžadovat častější testování pendlerů na koronavirus. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda saské vlády Michael Kretschmer. Zopakoval také nabídku české vládě na využití saských nemocnic pro léčení českých občanů v době pandemie koronaviru.

reklama