reklama

Můj Bůh je pitbull a šli jsme po sto letech dělat ostudu na cvičák

Cvičáky jsou pro mě velmi zvláštní místa. Je to vesmír, kde nejde o vás. Nejde o to, kolik jste vydělali peněz, vystudovali škol nebo vychovali dětí. Na cvičák přicházíte jako nikdo. Kým se stanete se odvíjí od toho, jak se chováte ke svému psovi.

reklama

Cvičáky jsou pro mě velmi zvláštní místa. Je to vesmír, kde nejde o vás. Nejde o to, kolik jste vydělali peněz, vystudovali škol nebo vychovali dětí. Na cvičák přicházíte jako nikdo. Kým se stanete se odvíjí od toho, jak se chováte ke svému psovi.

Na větších cvičácích to není, nebo alespoň pro mě nebylo, na začátku jednoduché. Tady vám nikdo nebude poklonkovat za to, že jste si zaplatili základní kurz. Tady se s vámi nikdo párat nebude. Na cvičáku, kam jsem chodila nejdéle, ani nevěděli, jak se jmenuji. Zato Hanka zdravili už z dálky. Ale po roce poctivých návštěv mě alespoň začali zdravit taky. Jako každému egoistovi se mi to moc nelíbilo. Ale bylo to jedno. Když zjistili, že to s magorem nevzdám za žádnou cenu a makám, pomohli mi nejvíc na světě.

Upřímná psí duše

Pes totiž nemá vedlejší úmysly a neumí se přetvářet. Když ho týráte, rozmazlujete nebo necháváte růst jako dříví v lese, okamžitě to prozradí. Nepřestane mě fascinovat, jak my lidé nejsme schopni se dorozumět přes všechna ta slova a gesta a psi prozradí všechno jedním pohybem. Takže lidem na cvičácích jde především o psy. A jakmile to flinkáte, všichni to vědí a podle toho se k vám budou chovat.

Zrovna jsem šla ven a říkala si, že se Hankovi věnuju o dost méně než dřív a měli bychom něco podniknout. Třeba jít na cvičák! Vydala jsem se jako každé ráno do sadu. Hned u prvního stromu jsem potkala sousedku, o které vím jen tolik, že chová bernské salašnické psy. Zrovna venčila fenečku, tak jsem pustila Satana a ona berňačku. Zapředly jsme hovor.

Long story short: Paní se podílí na provozu cvičáku vedle ve vesnici a zrovna den potom byla v 8 ráno lekce. Musím být na přání opatrná. Plní se nějak moc rychle.

Chodit na cvičák vs. chodit na cvičák

Chodit s Hankem na cvičák je jako vodit tlusté děcko na balet - nemá to žádnou úspěšnou budoucnost, ale moc ho to baví. Na menších cvičácích je to fajn, protože je to osobní. Hank hnedka předvedl, jak neumí na povel stát a když mu dám lehni a ho to nudí, začne se válet na zádech.

Opět mi to taky připomnělo, jak málo lidí má se svým psem opravdu blízký vztah. Myslím takové jako napojení. Jestli nevíte, o čem mluvím, asi ho taky nemáte. Byla tam slečna s krásným německým ovčákem. A byli úplně mimo. Jak jsem se na ně tak koukala, blesklo mi: Ona je na cvičáku, aby byla na cvičáku. Ne aby se pochopili se svým psem. A podle toho to taky vypadalo.

Všechny roury světa, i ta má!

Jeden psí trenér říká něco ve smyslu: „Můžu vám radit, co chci, ale vy znáte svého psa nejlépe.“ Platí to, protože můžeme jít k jakémukoliv psímu kouči, psychologovi nebo znalci psí duše a stejně Hankovi vidím do hlavy nejlépe. Paní s berňáky se mu ale podařilo oblbnout.

Na ploše ke cvičení byly připravené různé propriety na trénink agility, který následoval hned po tréninku poslušnosti. Hank neustále pobíhal kolem takových dlouhých rour. Paní z toho usoudila, že by si jimi rád zkusil proběhnout. Jenže znám Hanka - buď to musí jít zničit nebo povalit. Nechala jsem se ze zvědavosti přesvědčit a k rouře ho pustila. Chvilku kolem ní poskakoval, pak dovnitř strčil hlavu, zakousl se a chystal si rouru odtáhnout na bezpečné místo, kde se jí může patřičně pověnovat.

Jsem ráda, že máme zase místo, kde si můžu ničit záda a Hank potrénovat poslušnost. Takže další storky z nedělních cvičáků vás neminou!

Tagy:
Čínské vakcíny? Radši zůstaneme v lockdownu, říkají Vietnamci. Za český dar děkují
Zahraničí

Čínské vakcíny? Radši zůstaneme v lockdownu, říkají Vietnamci. Za český dar děkují

Vietnam přešel do drsného lockdownu. Dosavadní koronavirový premiant se po roce zavřených hranic nevyhnul strmému nárůstu počtu nákaz, uzavřel proto i své hlavní metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město. Třebaže v jihoasijské zemi panuje nouze o vakcíny, Vietnamci odmítají čínské preparáty. Raději přetrpí lockdown, než aby se jimi nechali očkovat, řekli lidé oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Naopak jsou vděční za vakcíny, které poskytne mimo jiné i Česká republika.

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

Ne všechny vyvěšení barevných vlajek potěšilo. Je to ponižující, říká k Prague Pride Wolf

Vyvěšením duhové vlajky na pražské Nové radnici vedení města a organizátoři akce zahájili festival Prague Pride. Ten má za cíl mimo jiné přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT+). Jedenáctý ročník přehlídky nabídne 135 kulturních, zábavních a vzdělávacích akcí se společným tématem coming out. Vůči konání festivalu se ve facebookovém příspěvku vymezil podnikatel, člen KDU-ČSL a od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy Jan Wolf.

Slavia se vyhne další válce s Rangers, Sparta může v play-off LM potkat Genk i Šachtar

Fotbalisté Slavie si v případě postupu přes Ferencváros Budapešť zahrají ve 4. předkole Ligy mistrů s vítězem duelu mezi Young Boys Bern a Kluží, přes kterou přešli do skupiny předloni. Pokud Sparta ve 3. předkole vyřadí Monako, utká se v souboji o skupinu s lepším z dvojice Genk – Šachtar Doněck. Rozhodl o tom pondělní los ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu.

Úřady začaly vydávat nové občanské průkazy s čipem. První den provázely komplikace

Úřady začaly od prvního srpnového pondělí vydávat nový typ občanských průkazů vybavený zabezpečeným čipem s biometrickými údaji. Změnou, která vychází z evropského nařízení, se ztíží možnost doklady padělat a zneužívat. Z důvodu přípravy nebylo od čtvrtka do neděle možné žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu. O nové občanské průkazy požádalo během dopoledne zhruba 5 800 lidí. Dílčí potíže s jejich vydáváním byly odstraněny.

Krpálkův tchán Kaderka: Že se Lukáš pral s Bartošem? Tomu jsme se hodně zasmáli

Z pozice nejvyšší s radostí i trochou nervů sledoval, jak na olympiádě v Tokiu válí české hráčky, které do domoviny vezou jednu zlatou a stříbrnou medaili. A z pozice tchána prezident českého tenisového svazu Ivo Kaderka pořádně trpěl a pak se ohromně radoval z toho, co předvedl na tatami v chrámu Budókan Lukáš Krpálek. „Přepsal dějiny světového juda,“ říká pro CNN Prima NEWS Kaderka.

Cestování v době covidové: Vyplníte lejstra, jdete na test, ale nikoho to moc nezajímá

Poletíme? Nebo nepoletíme? A co všechno musíme splnit? Letošní dovolená byla pro všechny jiná než obvykle. Někdo raději kvůli covidu zůstal doma. Kdo se rozhodl vyrazit do ciziny, musel si ohlídat, aby splnil všechna nařízení. Pohlídat si, jak moc riziková je vybraná země, vyplnit lejstra, podstoupit test, stáhnout si aplikaci, stáhnout si QR kód. Jenže zajímá to vůbec někoho?

Čínu poprvé od Wu-chanu drtí nová varianta koronaviru. Asijské země propadají panice

Čínu zasáhla epidemie, kterou státní média označila za „nejrozsáhlejší od Wu-chanu“. Země, která se pyšní nulovou tolerancí vůči COVID-19, zaznamenala od 20. července více než 200 nových případů spojených s epidemií ve městě Nanking. Tato epidemie začala, když pracovníci letiště, kteří čistili letadlo přilétající z Ruska, měli pozitivní test na koronavirus. Od té doby se vir rozšířil do pěti provincií a nejméně 13 měst včetně hlavního – Pekingu.

reklama

Domácí zpravodajství

Důvěra ve vládu i prezidenta roste. Největší podpoře se ale těší starostové

Důvěra Čechů v ústavní instituce se v červenci meziměsíčně zvýšila. Prezidentovi a vládě důvěřuje shodně 37 procent lidí, zatímco v červnu byla jejich důvěryhodnost o osm, respektive devět procentních bodů nižší. Před rokem ale prezidentovi věřilo 43 procent lidí a vládě 41 procent. Největší důvěru si dál udržují starostové a obecní zastupitelstva, jimž věří přibližně dvě třetiny veřejnosti. Vyplynulo to z červencového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

reklama