Českému zemědělství chybí jasná vize. Zastavme propad, vyzývá předseda Martin Pýcha
mýty
Výpis příspěvků ke štítku „mýty“
Největší mýty o Izraeli a Palestině: 75 let okupace, Gaza jako velké vězení i činy osadníků
O vleklém izraelsko-palestinském konfliktu koluje mnoho mýtů, které ta či ona strana využívá ve svůj prospěch během informační války. Jaká jsou fakta v případě údajné 75leté okupace Palestiny, gigantického vězení v Pásmu Gazy nebo činnosti židovských osadníků na Západním břehu Jordánu?
Největším přítelem na investičních trzích je čas. Jak se správně jako investor chovat?
Začínající investor musí na trzích i ve svém okolí bojovat s celou řadou mýtů. Některé z nich se po generace dědí a finanční poradci s nimi musejí stále dokola bojovat. Jak na trzích zůstat v klidu? A které základní faktory ovlivní, zda si člověk při investování povede dobře? Radí finanční specialisté společnosti Amundi.
Zahřívání motoru a ředění nafty? Odborníci varují řidiče před „zaručenými radami“
Změna počasí by už tento týden mohla potrápit hlavně řidiče a jejich čtyřkolé mazlíky. „Zaručené“ rady, jak během zimy usnadnit provoz aut, však nemusejí vždy fungovat. Někdy mohou naopak uškodit. Na ty nejčastější zimní motoristické mýty si posvítil i reportér CNN Prima NEWS.
Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá
Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.
KVÍZ: Největší mýty o rakovině. Otestujte si, zda věříte i některým dezinformacím
Kolem onemocnění rakovinou panuje celá řada nejrůznějších mýtů a nepravd. A některé dokonce mohou člověku vážně ublížit. Otestujte své znalosti v kvízu, který pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS, a zjistěte, zda věříte vědecky podloženým informacím, či fámám.
Branišovský les halí řada tragédií i mýtů. Tajemné místo láká k dobrodružství i procházkám
Do Branišovského lesa se prý lidé bojí chodit i ve dne. Legendy z hvozdu na okraji Českých Budějovic vytvořily snad nejděsivější místo České republiky. Svůj konec tam prý našlo několik lidí. Hororové historky mnohé lákají, ti se pak vydávají o tísnivé atmosféře lesa přesvědčit na vlastní kůži. Jiní se mu raději vyhýbají jako čert kříži, ačkoli si temné příběhy s oblibou po večerech šeptají. Pro všechny je pak určená reportáž z dalšího dílu pořadu Prima Česko.
Hořejší: Neočkovaní si myslí, že bojují proti Babišovi. Přitom věří nesmyslům
Imunolog Václav Hořejší podpořil snahy ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) motivovat k očkování dosud nevakcinované Čechy. Ti se podle Hořejšího očkovat nechtějí, protože podlehli mýtům a dezinformacím o vakcíně, které kolují ve veřejném prostoru.
Sucháč v únoru, protože je nejkratší? Ani omylem, míní organizátoři bezalkoholové výzvy
Již osmý ročník akce „Suchej únor“ se pomalu ale jistě blíží. Organizátoři dali za ta léta dohromady pár mýtů, ze kterých je lidé často nařknou. Hlavu si z toho ale nedělají a na každý mají odpověď.
Nejnebezpečnější mýty o spánku. Můžete si kvůli nim zvýšit riziko řady nebezpečných chorob i zkrátit život
Mnoho lidí má poněkud zkreslené představy o spánku. Některé z nich mohou být dokonce zdraví škodlivé, a to i výrazně. Server CNN přinesl na základě nové studie publikované v časopise Sleep Health přehled nejnebezpečnějších mýtů.
Největší mýty o stravě a hubnutí. Věříte některým z nich? Díl třetí
Dietní magazíny, weby o hubnutí či sociální sítě jsou zdrojem velkého množství informací, které si často protiřečí nebo vyvrací to, co jsme o stejném tématu přečetli včera. Příčin vzniku mýtů o stravě a hubnutí je několik. Může se jednat o neznalost autora, špatně interpretované výsledky studií nebo záměrné zkreslení informací, například pro potřeby marketingu. Čemu tedy věřit?
Největší mýty o stravě a hubnutí. Věříte některým z nich? Díl druhý
Dietní magazíny, weby o hubnutí či sociální sítě jsou zdrojem velkého množství informací, které si často protiřečí nebo vyvrací to, co jsme o stejném tématu přečetli včera. Příčin vzniku mýtů o stravě a hubnutí je několik. Může se jednat o neznalost autora, špatně interpretované výsledky studií nebo záměrné zkreslení informací, například pro potřeba marketingu produktu. Jakým mýtům nevěřit?