CNN Prima News nakažení zdravotníci

nakažení zdravotníci

Výpis příspěvků ke štítku „nakažení zdravotníci“

V Česku chybí tři tisíce sester. Dalších osm tisíc je nakažených, tvrdí Šochmanová

2. listopadu 2020 20:11

Koronavirová krize už několik týdnů zásadně prověřuje kapacity a schopnosti českého zdravotnictví. V těžkých podmínkách sice dobře odolává, ale ukazuje se, že slabinou je nedostatek zdravotních sester. Hrozí někde kvůli nedostatku personálu kolaps? Jak sestřičky zvládají zátěž? Na tyto a další otázky odpovídala v pořadu K věci prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Koronavirem jsou nakaženy tisíce zdravotníků, mezi nimi téměř 800 lékařů

9. října 2020 14:37

Za jediný den se COVID-19 nakazilo 85 lékařů a téměř 200 zdravotních sester. Aktuální počet nakažených lidí ve zdravotnictví je rovněž alarmující, neboť jde o řády tisíců. Uvedli to na mimořádném brífinku premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten zároveň požádal o pomoc zdravotníky, kteří pracují v jiných oborech.

Čísla nakažených zdravotníků jsou alarmující. Budeme potřebovat každou ruku, burcuje Prymula

9. října 2020 13:35

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) začíná být situace v Česku kvůli koronaviru skutečně vážná. Počty nakažených zdravotníků jsou alarmující. Za jediný den se nakazilo 85 lékařů a téměř 200 sester a o pomoc žádá všechny ostatní zdravotníky, kteří mají ruce a nohy. Pokud nebude dostatek personálu, který by mohl lidi léčit, hrozí podle dřívějších slov odborníků ze zdravotnictví totální kolaps systému.