reklama
CNN Prima News noviny

noviny

Výpis příspěvků ke štítku „noviny“

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

19. července 2021 07:20

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Pandemie zasáhla mediální svět. V Kosovu zanikly veškeré noviny

3. května 2021 21:45

Do března loňského roku vycházelo v Kosovu pět deníků, od začátku pandemie ale začal úpadek. Vše vyústilo až v současnou situaci, kdy se noviny fyzicky už netisknou. Redakce se tak musely přeorientovat na web, na což negativně reagují zejména starší generace. Novináři a odborníci se shodují, že hlavním důvodem jsou dlouhotrvající opatření proti šíření koronaviru, která nutí lidi zůstávat doma.

Z významného ruského deníku odchází pět zástupců šéfredaktora

17. června 2020 11:26

Všech pět zástupců šéfredaktora jednoho z nejvýznamnějších ruských ekonomických listů Vedomosti podalo výpověď na protest proti jmenování Andreje Šmarova šéfredaktorem deníku, informovaly tiskové agentury i sám deník. Se Šmarovem, kterého nyní nový vlastník potvrdil ve funkci, vedla redakce v uplynulých měsících tvrdý spor kvůli cenzurním zásahům, které sám Šmarov podle novinářů redakci vysvětloval jako pokyny z Kremlu.

reklama