CNN Prima News noviny

noviny

Výpis příspěvků ke štítku „noviny“

Kalousek si znovu rýpnul do Pirátů: Babiš jim bude tisknout noviny. Blbost a amatérismus

11. srpna 2022 13:53

Bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociálních sítích znovu ostře pustil do Pirátů. Tentokrát reagoval na článek Deníku N, podle něhož má předvolební Pirátské listy vytisknout společnost Mafra. Ta spadá do svěřenských fondů expremiéra Andreje Babiše (ANO). Podle Kalouska jde ze strany Pirátů o „nebetyčnou blbost a odzbrojující amatérismus“.

Tisíce obětí bouřek v Čechách: Blesky zabíjely v kostele, pod stromy a nešetřily ani četníky

5. srpna 2022 05:58

O víkendu mají Českou republiku opět ozářit blesky. Přírodní elektrické výboje ve světě každoročně usmrtí asi 24 tisíc lidí, v tuzemsku blesky zabijí jednu až dvě osoby. Počet obětí v českých zemích se v posledních sto letech neustále snižuje, v roce 1925 jich bylo 73. „Blesk sjel po řetízcích hodin do hlavy majitele domu, kterého rázem zabil,“ uvedly Lidové noviny 20. května 1925.

Všichni cestující na Titaniku byli naštěstí zachráněni, mýlil se český tisk před 110 lety

14. dubna 2022 06:29

Zprávy o potopení Titaniku v noci ze 14. na 15. dubna 1912 přicházely do Čech postupně a často si odporovaly. „Všech 1 380 cestujících na Titanicu na štěstí bylo zachráněno,“ mýlil se před 110 lety redaktor českobudějovického obdeníku Budivoj, který citovanou zprávu zveřejnil 16. dubna. Ve skutečnosti se utopilo 1514 cestujících a jen 710 se jich zachránilo.

Zemřel kreslíř Westergaard. Autor karikatury, která rozzuřila muslimy

19. července 2021 07:20

V Kodani zemřel ve věku 86 let dánský kreslíř Kurt Westergaard, jehož karikatura proroka Mohameda spolu s dalšími satirickými obrázky vyvolala před lety rozsáhlé protesty v řadě muslimských zemí. V pondělí o tom informoval web BBC s odvoláním na místní média. Karikaturista podle nich zemřel po dlouhé nemoci 14. července, den po svých narozeninách.

Pandemie zasáhla mediální svět. V Kosovu zanikly veškeré noviny

3. května 2021 21:45

Do března loňského roku vycházelo v Kosovu pět deníků, od začátku pandemie ale začal úpadek. Vše vyústilo až v současnou situaci, kdy se noviny fyzicky už netisknou. Redakce se tak musely přeorientovat na web, na což negativně reagují zejména starší generace. Novináři a odborníci se shodují, že hlavním důvodem jsou dlouhotrvající opatření proti šíření koronaviru, která nutí lidi zůstávat doma.

Z významného ruského deníku odchází pět zástupců šéfredaktora

17. června 2020 11:26

Všech pět zástupců šéfredaktora jednoho z nejvýznamnějších ruských ekonomických listů Vedomosti podalo výpověď na protest proti jmenování Andreje Šmarova šéfredaktorem deníku, informovaly tiskové agentury i sám deník. Se Šmarovem, kterého nyní nový vlastník potvrdil ve funkci, vedla redakce v uplynulých měsících tvrdý spor kvůli cenzurním zásahům, které sám Šmarov podle novinářů redakci vysvětloval jako pokyny z Kremlu.