Reportér přiblížil situaci na Ukrajině
Při ostřelování města Charkov bylo zabito pět lidí a 13 jich bylo zraněno, informovaly místní úřady. Ukrajinský poslanec Oleksij Gončarenko řekl BBC, že ukrajinští vojáci v Mariupolu se Rusku nevzdají. Rusové stříleli i po skupině dětí, tvrdí ukrajinský parlament. Papež František při nedělní mši o Velikonocích vyzval vedoucí představitele, aby vyslyšeli prosbu lidu o mír na Ukrajině.
AKTUÁLNÍ DĚNÍ NA UKRAJINĚ SLEDUJTE V NOVÉM ON-LINE ČLÁNKU ZDE.
Podle OSN trpí více než 100 tisíc civilistů v Mariupolu nedostatkem potravin, vody a chybějícím topením. „Je to katastrofální situace, lidé umírají hlady,“ řekl David Beasley, vedoucí Světového potravinového programu OSN (WFP).
Válka na Ukrajině
„Jejich jedinou šancí, jak si zachránit život, je dobrovolně složit zbraně a vzdát se,“ uvedlo ruské ministerstvo ohledně Mariupolu. Dodalo také, že 1 464 ukrajinských vojáků se již vzdalo. Ukrajinská strana dosud odmítá informace o tom, že by se v Mariupolu vzdávaly velké počty příslušníků jejích ozbrojených sil. Obránci města Moskvě vzkázali, že se nevzdají a budou Mariupol bránit dál.
Starosta Irpině Oleksandr Markušin uvedl, že ve městě bylo poškozeno více než tisíc budov, z nichž 115 bylo zcela zničeno ruským ostřelováním. Jedná se o 71 % všech budov v obci, většina obytných nebo civilních.
Posádka potopeného křižníku Moskva je podle ruského námořnictva naživu. Agentura TASS v sobotu v podvečer napsala, že s posádkou se setkal vrchní velitel námořnictva admirál Nikolaj Jevmenov a že zachránění hodlají i dál pracovat v řadách námořnictva.
Ukrajinská rozvědka tvrdí, že důstojníci ruské Federální služby bezpečnosti (FSB) zatkli a deportovali vůdce militantů Doněcké lidové republiky (DLR) Eduarda Basurina. Údajně prozradil plány na použití chemických zbraní v Mariupolu.