CNN Prima News osvěta

osvěta

Výpis příspěvků ke štítku „osvěta“

Děsivé fotky z boje s rakovinou: „Brenda“ z Beverly Hills ukázala, co jí nemoc způsobila

9. října 2021 12:44

V minulosti herečka Shannen Dohertyová zazářila v seriálu Beverly Hills 90210 coby Brenda nebo v magické sérii Čarodějky v roli nejstarší sestry Prue. V současnosti se však řeší zejména její zdravotní stav. Herečka již podruhé bojuje s agresivní formou rakoviny prsu, je ve čtvrtém stádiu nemoci. V rámci osvěty se rozhodla sdílel fotografie ze svého soukromí, díky nimž odhaluje, co boj s rakovinou obnáší.

Šéf Transparency: Korupce je univerzální a skrytá. V ČR postrádáme etické lídry

9. prosince 2020 15:10

Mezinárodní den boje proti korupci už 17 let připadá na 9. prosince. Česká vláda schválila v pořadí už čtvrtý akční plán boje s korupcí, kterým se zavázala k přijetí ambiciózních protikorupčních opatření na roky 2021 a 2022. Korupce je stále velké globální téma, jaké výzvy přinese následující období, přiblížil ve vysílaní pořadu Nový den na CNN Prima NEWS právník a ředitel české pobočky Transparency International (TI) Petr Leyer.

Včelař prosí o pomoc s dopadením zlodějů: „Ukradli mi čtyři roky práce!“

1. dubna 2020 06:00

Šedesát pět úlů a s nimi jednašedesát včelstev odcizili zatím neznámí pachatelé včelaři a stolaři Pavlu Buřinskému z Kroměříže. Ten poslední čtyři roky usilovně pracoval na „šlechtění“ včel, které by se staly odolnější vůči nemocem decimující včelí populaci. Kromě hmotné škody, která se odhaduje na čtyři sta padesát tisíc korun, tak Buřinskému vznikla nevyčíslitelná škoda právě díky jeho výzkumu.