CNN Prima News Petr Dolínek

Petr Dolínek

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Dolínek“

Bém: Ideálního primátora v žádné straně nevidím. Spor cyklistů a motoristů je absurdní

19. srpna 2022 23:58

Do komunálních voleb v Česku zbývá necelý měsíc a tradičně velmi sledovanými budou výsledky v Praze. Bývalý primátor hlavního města za ODS Pavel Bém v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že silného kandidáta na nového primátora, jakého by si přál, mezi stranami nevidí. Podotkl, že další vedení Prahy se musí zaměřit hlavně na infrastrukturu a spor mezi cyklisty a motoristy označil za absurdní.

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

28. září 2021 15:58

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

27. září 2021 11:01

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

Schváleno. Řidiči budou muset objíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru

15. září 2021 18:04

Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2 000 korun. Ve středu to schválila Sněmovna se senátními změnami. Mezi ně patřilo snížení maximální výše pokuty na pětinu a odklad účinnosti nového předpisu až na polovinu příštího roku. Novelu o provozu na pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.

Neplatiči pokut přijdou o část dávek, prosadila ODS. Maláčová je proti

9. července 2021 14:42

Chudší lidé zřejmě přijdou o část doplatku na bydlení i příspěvku na živobytí, pokud opakovaně neplatí pokuty za vybrané závažné přestupky. Úřady by jim z těchto dávek neuhrazené pokuty strhávaly. Předpokládá to novela opoziční ODS, kterou v pátek schválila po několikahodinové diskusi Sněmovna. Piráti neprosadili zamítnutí předlohy a Jan Čižinský z lidoveckého klubu ani její vrácení k opětovnému projednání. Novela teď zamíří do Senátu.

Auta budou muset cyklisty míjet ve vzdálenosti 1,5 metru. Změnu schválili poslanci

14. dubna 2021 11:44

Motoristé zřejmě budou muset objíždět cyklisty ve vzdálenosti, která odpovídá zhruba polovině jízdního pruhu. Důvodem je snaha o vyšší bezpečnost cyklistů v silničním provozu. Návrh ve středu schválila Sněmovna navzdory námitkám, že nové opatření nebude možné dodržovat například na užších horských silnicích. Změnu nyní dostane k posouzení Senát.