CNN Prima News Petr Pithart

Petr Pithart

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Pithart“

Kalousek: Budu volit Nerudovou. Fischer by byl skvělý, na druhé kolo ale nemá šanci

1. ledna 2023 12:23

Do prvního kola prezidentských voleb zbývají necelé dva týdny a většina politiků si zatím nechává pro sebe, koho bude volit. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek už má ovšem jasno. Nakonec v klání o Pražský hrad podpoří bývalou rektorku a ekonomku Danuši Nerudovou, ačkoliv dříve uvedl, že by volil senátora Pavla Fischera. O něm řekl, že by byl sice vynikající prezident, ale na druhé kolo voleb nemá šanci.

Lidovci si na víkendovém sjezdu zvolí předsedu strany. Obhájí Jurečka svůj post?

21. dubna 2022 10:31

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka bude na víkendovém sjezdu v Ostravě obhajovat post šéfa KDU-ČSL. Zatím nemá protikandidáta. Křeslo prvního místopředsedy chce obhájit senátorka Šárka Jelínková. O tento post ale usiluje i poslanec Jan Bartošek. Na řadové místopředsedy má nominace pět lidí. Lidovci si zvolí nové vedení po více než dvou letech.

Drulák: K abdikaci kvůli Rusku nutí Zemana aktivisté. Nerozumí mezinárodní politice

4. března 2022 06:27

Kvůli dlouhodobé náklonnosti k Rusku vyzývají někteří politici či diplomaté prezidenta Miloše Zemana k abdikaci. Podle politologa Petra Druláka se však jedná o aktivisty, kteří žijí ve světě, který s tím naším nemá nic společného. „Tyto hlasy nechápou podstatu mezinárodní politiky. To, že jsme na Rusku do určité míry závislí, vede racionální politiky ke snaze dohodnout se. Příkladem je Zeman i Klaus,“ podotkl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zeman by měl abdikovat. Podporou Putina se stal spoluviníkem ruské agrese, míní osobnosti

1. března 2022 13:34

Prezident Miloš Zeman se podporou ruského prezidenta Vladimira Putina stal spoluviníkem ruské agrese na Ukrajině a měl by abdikovat. Vyzvalo ho k tomu ve společném prohlášení osm bývalých politiků nebo signatářů Charty 77 včetně někdejšího předsedy vlády a Senátu Petra Pitharta, bývalé ombudsmanky Anny Šabatové nebo Zemanova protikandidáta z minulé volby hlavy státu Michala Horáčka. Neexistuje podle nich způsob, jak by mohl svou vinu odčinit. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ponechal výzvu bez komentáře.

Týrání, vyhazov i ztráta přátel. Podpisu Charty 77 přesto nelitujeme, shodli se signatáři

30. ledna 2022 21:51

Podepsání Charty 77 mělo pro řadu lidí nedozírné následky. I přesto, že tzv. chartisté s represemi, které ze strany státu později nastaly, nepočítali, svého činu nelitují. „Dostal jsem tehdy okamžitou výpověď,“ řekl historik a politik Petr Pithart. Spolu s ním na vznik občanské iniciativy na nedávné besedě pořádané Knihovnou Václava Havla a Muzea paměti XX. století. zavzpomínali někdejší vydavatel časopisu Vokno František „Čuňas“ Stárek a evangelický duchovní a jeden z mluvčích Miloš Rejchrt.

V objetí Babiše všichni zahynou. Komunisty a ČSSD zničil svou přízní, kritizuje Pečinka

12. října 2021 09:44

Sociální demokraty, komunisty i Přísahu zničil Andrej Babiš svou přízní, upozornil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Zároveň připomněl slova někdejšího premiéra Petra Pitharta, že v objetí Babiše všichni zahynou. Podle novináře to tak v případě levicových stran ve volbách do Poslanecké sněmovny dopadlo.

Voda jen dvakrát denně a psychologický nátlak, vzpomínají Pilip s Bubeníkem na Kubu

28. ledna 2021 19:49

Jeli na Kubu kvůli setkání s disidenty a nakonec si nedobrovolně prohlédli zevnitř místní vězení pro politické vězně. Řeč je o bývalých českých politicích Janu Bubeníkovi a Ivanu Pilipovi, které kubánský režim přesně před 20 lety zadržel a několik týdnů věznil. V celách následně strávili několik dní, přičemž nevěděli, zda o jejich zadržení doma vůbec někdo ví. Své strasti na Kubě nyní popsali v pořadu K věci s Lucií Hrdličkovou na CNN Prima NEWS.

Zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi bylo 83 let

6. listopadu 2020 16:35

Ve středu zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi a představiteli Občanského fóra a Občanského hnutí bylo 83 let. V pátek informoval mediální zástupce Vrbovy rodiny Ondřej Micka. Poslední rozloučení s ním se uskuteční v pátek 13. listopadu v obřadní síni krematoria v pražském Motole.

Přátelé Václava Havla odmítají film o něm. Nebyl slaboch, ale symbol rovné páteře, vzkazují

10. října 2020 10:24

Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů. Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře, uvedli signatáři, mezi nimiž je někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart, spisovatel Ivan Klíma, bývalý Havlův poradce a hudebník Michael Kocáb, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko.