Oliver Bierhoff se raduje po svém Zlatém gólu, který rozhodl finále Eura 1996 v Londýně proti Česku.

Zdroj: Getty Images

Oliver Bierhoff vyrovnává hlavou po pěti minutách na hřišti finále Euro 1996 ve Wembley na 1:1. Prodlužovalo se.

Jak padl Zlatý gól ve finále Eura 1996. Oliver Bierhoff střílí levačkou…

Oliver Bierhoff sleduje, stejně jako čeští fotbalisté Karel Rada, Michal Horňák a brankář Petr Kouba, let míče.

A sledují stále. Oliver Bierhoff z trávníku, kam padl po své střele. Češi už vědí, že…

… míč míří za Koubova záda do sítě a finále končí poprvé v historii tzv. Zlatým gólem, který okopíroval hokejovou náhlou smrt v prodloužení.

Oliver Bierhoff se již bez dresu raduje se spoluhráči Thomasem Häßlerem a Christianem Ziegem (zprava) z vítězství na mistrovství Evropy 1996 v Londýně.

Oliver Bierhoff se neslušně otáčí zády ke královně Alžbětě II. na londýnském stadionu ve Wembley po vítězném finále Euro 1996. Zcela vpravo v lóži Ivan Kočárník, tehdejší ministr financí, vedle něj zleva prezident Václav Havel. Po jeho boku britský premiér John Major. Zleva od královny stojí Lennart Johansson, bývalý prezident UEFA, královnin manžel princ Philip a zcela vlevo německý kancléře Helmut Kohl.

Oliver Bierhoff ukazuje fanouškům pohár mistrů Evropy 1996 z balkónu radnice ve Frankfurtu nad Mohanem.

Oliver Bierhoff dnes. Manažer německé seniorské reprezentace a ředitel národních týmů.