Foltýn vytváří představu obrazného koncentračního tábora, pronesl Zeman
platy poslanců
Výpis příspěvků ke štítku „platy poslanců“
Platy politiků? Jste nenažraní, vmetl Okamura Výbornému. Ten opáčil „rejžováním“ na turistech
Předseda SPD Tomio Okamura během nedělní Partie na CNN Prima NEWS obvinil zástupce vládní koalice z nenažranosti. Podle opozičního politika mají poslanci příliš vysoké platy. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) naopak považuje Okamurův návrh zmrazit platy politiků za populistický a destruktivní. Šéf lidovců si také rýpl do jeho aktivit v soukromém sektoru.
Sněmovna podpořila zvýšení platů pro vrcholné politiky. K televizním poplatkům se nedostala
Sněmovna podpořila v úvodním kole spornou novelu, podle níž by platy vrcholných politiků vzrostly příští rok téměř o sedm procent. Opoziční kluby ANO a SPD zablokovaly možnost zrychleného schvalování předlohy už v nynějším prvním čtení, jak o to žádala vláda. K vetu se přidali i opoziční Piráti. Novela nyní zamíří k projednání do rozpočtového výboru. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že je nutné přijmout úpravu zákona „zhruba do konce ledna“. K projednání návrhu na zvýšení poplatků pro ČT a ČRo se Sněmovna nedostala.
Zdechovský: Debaty o navyšování platů politiků nesnáším. Hrnčíř vyzval k jejich zmrazení
Výše platů českých politiků by měla vycházet z nějakého algoritmu, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Debaty na toto téma dle svých slov nesnáší a dal za vzor situaci v Evropské unii. Platy politiků by se měly zmrazit, míní naproti tomu poslanec Jan Hrnčíř (SPD). Nejdříve by se však prý měly oddělit platy politiků od odměn soudců.
Okamura: Poslanci by měli brát 50 tisíc. Ušetřeme si trapné debaty o platech, vyzval Skopeček
SPD je pro zmrazení platů politiků, které jsou nyní vysoko nad průměrem. Adekvátní částka je 50 tisíc korun, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda hnutí Tomio Okamura. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka (ODS) by bylo nejlepší vrátit se k mechanismu, který bude určovat platy politiků automaticky. Na tom, že by politici neměli hlasovat o svých platech, se s nimi shodly také poslankyně Věra Kovářová (STAN) a předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.
Snížení platů politiků na obzoru. Vláda ho zahrne do balíčku úspor, předpokládá Blažek
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Partii na CNN Prima NEWS prohlásil, že součástí balíčku navrhovaných úspor bude dost možná snižování platů ústavních činitelů. Opatření by se dotklo politiků, soudců nebo státních zástupců. Poslanec Radek Vondráček (ANO) v rozhovoru prohlásil, že opozice už něco takového navrhovala dříve.
Zmrazí si politici platy? Vláda neřekla ani ano, ani ne, rozhodnou poslanci
Neutrální stanovisko zaujala vláda k poslaneckému návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit v příštím roce platy ústavních činitelů. Sociální demokraté před zasedáním podpořili myšlenku, aby odměny nestouply, kritizují ale snahu o změnu způsobu výpočtu platů.
Ferjenčík: Snížení platů soudců a poslanců Ústavní soud zamítne, zmrazení ne
Hraje se o peníze. Pokud by se platy ústavních činitelů příští rok nezvyšovaly, stát by ušetřil čtvrt miliardy korun. Piráti prosazují zmrazení platů. Druhý návrh pocházející od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by ušetřil ještě víc. Ministryně chce totiž platy veřejných činitelů razantně snížit. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o obou variantách debatovali náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robin Povšík (ČSSD) a místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Mikuláš Ferjenčík (Piráti).
Snižme platy poslancům až o 22 tisíc korun měsíčně, prosazuje ministryně Maláčová
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce snížit platy ústavních činitelů. V pondělí uvedla, že návrh, který představila už v květnu, poslala do připomínkového řízení do ostatních resortů. Očekává, že ho poté schválí vláda a podpoří ho i opoziční poslanci z řad Pirátů. Například poslancům by se tak plat snížil až o 22 tisíc korun měsíčně ze současných 90 800 korun.
Platy českých poslanců. Podívejte se, kolik berou ve srovnání se Slováky a Němci
Českou politickou scénu čeká další kolo debaty o snížení platů politiků. Návrh na snížení odměn pro poslance, senátory a ministry připravila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Jednat o tom bude koaliční rada vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. Návrhy týkající se platů politiků zaznívají v tuzemské politice poměrně často, málokdy se ale zrealizují.
Maláčová chce snížit platy ministrům i poslancům. Návrh posílá na koaliční radu
Je tady další návrh na snížení platů ministrů, poslanců a senátorů. Podobné požadavky se v české politice čas od času objevují, nyní ale nově přichází přímo z vlády, respektive od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). „Návrh je hotov, čeká se na projednání koaliční radou,“ uvedla Maláčová pro CNN Prima NEWS.
Komunisté nechtějí platy politiků vázat na minimální mzdu
Komunisté nechtějí vázat platy ústavních činitelů na výši minimální mzdy, jak v uplynulém týdnu navrhla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by pak odbory vyjednávaly mzdy politikům, což je nepřijatelné. „Chceme vázat plat ústavních činitelů tak, aby se vyvíjel v souladu s ekonomikou,“ uvedl Filip v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS. Přesnou formu výpočtu podle svých představ neuvedl.
ČSSD navrhne snížení platů ústavních činitelů
Vládní ČSSD navrhne v souvislosti s očekávaným hospodářským poklesem snížení platů ústavních činitelů. Návrh představí v nebližších dnech, změna by se měla týkat ministrů, poslanců a senátorů. Platová základna by měla dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy, uvedla dnes na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Nyní se platy ústavních činitelů odvíjejí od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.