CNN Prima News platy poslanců

platy poslanců

Výpis příspěvků ke štítku „platy poslanců“

Ferjenčík: Snížení platů soudců a poslanců Ústavní soud zamítne, zmrazení ne

26. srpna 2020 22:39

Hraje se o peníze. Pokud by se platy ústavních činitelů příští rok nezvyšovaly, stát by ušetřil čtvrt miliardy korun. Piráti prosazují zmrazení platů. Druhý návrh pocházející od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by ušetřil ještě víc. Ministryně chce totiž platy veřejných činitelů razantně snížit. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o obou variantách debatovali náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robin Povšík (ČSSD) a místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Mikuláš Ferjenčík (Piráti).

Snižme platy poslancům až o 22 tisíc korun měsíčně, prosazuje ministryně Maláčová

17. srpna 2020 17:09

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce snížit platy ústavních činitelů. V pondělí uvedla, že návrh, který představila už v květnu, poslala do připomínkového řízení do ostatních resortů. Očekává, že ho poté schválí vláda a podpoří ho i opoziční poslanci z řad Pirátů. Například poslancům by se tak plat snížil až o 22 tisíc korun měsíčně ze současných 90 800 korun.

Platy českých poslanců. Podívejte se, kolik berou ve srovnání se Slováky a Němci

9. července 2020 05:02

Českou politickou scénu čeká další kolo debaty o snížení platů politiků. Návrh na snížení odměn pro poslance, senátory a ministry připravila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Jednat o tom bude koaliční rada vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. Návrhy týkající se platů politiků zaznívají v tuzemské politice poměrně často, málokdy se ale zrealizují.

Maláčová chce snížit platy ministrům i poslancům. Návrh posílá na koaliční radu

8. července 2020 07:44

Je tady další návrh na snížení platů ministrů, poslanců a senátorů. Podobné požadavky se v české politice čas od času objevují, nyní ale nově přichází přímo z vlády, respektive od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). „Návrh je hotov, čeká se na projednání koaliční radou,“ uvedla Maláčová pro CNN Prima NEWS.

Komunisté nechtějí platy politiků vázat na minimální mzdu

17. května 2020 19:04

Komunisté nechtějí vázat platy ústavních činitelů na výši minimální mzdy, jak v uplynulém týdnu navrhla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by pak odbory vyjednávaly mzdy politikům, což je nepřijatelné. „Chceme vázat plat ústavních činitelů tak, aby se vyvíjel v souladu s ekonomikou,“ uvedl Filip v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS. Přesnou formu výpočtu podle svých představ neuvedl.

ČSSD navrhne snížení platů ústavních činitelů

13. května 2020 13:38

Vládní ČSSD navrhne v souvislosti s očekávaným hospodářským poklesem snížení platů ústavních činitelů. Návrh představí v nebližších dnech, změna by se měla týkat ministrů, poslanců a senátorů. Platová základna by měla dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy, uvedla dnes na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Nyní se platy ústavních činitelů odvíjejí od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.

Sáhnout si na platy? Není důvod, pracujeme víc než kdy jindy, tvrdí poslanci

20. dubna 2020 12:55

Někteří lidé jsou kvůli koronaviru doma a pobírají ošetřovné ve výši 60 procent platu, jiní zaměstnanci dostávají 80 procent platu, další přišli o odměny. Redakce CNN Prima News oslovila poslance s dotazem, jestli nepřemýšlí o tom, že by si v rámci solidarity odhlasovali zkrácení platů například na 60 procent. Část zákonodárců k tomu nevidí důvod, prý pracují mnohem víc než kdy jindy.