CNN Prima News podzemí

podzemí

Výpis příspěvků ke štítku „podzemí“

Krutá taktika Hamásu: Raději ochrání zbraně než civilisty, zajatý terorista popsal Metro Gaza

V Pásmu Gazy umírají civilisté zejména proto, že je teroristické uskupení Hamás používá jako živé štíty. Vládnoucí radikálové přitom mají k dispozici řadu bunkrů a podzemních tunelů, kam by je mohli ukrýt. Nevinní občané města jim tak slouží především k nepozorovaným přesunům a úkrytu vlastních vojáků či materiálu. Izraelská armáda (IDF) v této souvislosti zveřejnila animaci, jež ilustruje podzemní komplex pod nemocnicí Shifa.

Osmkrát rozlehlejší než pražské metro. Tunely v Gaze ukrývají pašeráky i špičky Hamásu

Pod hustě obydleným Pásmem Gazy se nachází obrovská a spletitá síť tunelů, kterou využívají teroristé z Hamásu k pašování zboží, plánování operací a útokům na Izrael. Podle americké CNN se odhaduje, že takzvané „Gaza metro“ měří zhruba 500 kilometrů – údajně je tak delší než metro v Londýně a téměř osmkrát větší než pražské metro.

Boj o život v jeskynním labyrintu: Záchranáři se k nemocnému muži prodírají už několik dní

Turci zahájili náročnou záchrannou misi, aby zachránili amerického dobrodruha, který zůstal uvězněný v jednom z nejhlubších jeskynních komplexů v zemi. Informuje o tom americká stanice CNN s odkazem na tureckou jeskyňářskou federaci. Američan, který během výpravy do podzemí vážně onemocněl, se podle Turků může dostat do bezpečí klidně až za několik dní. Do akce se zapojili i záchranáři z jiných zemí.