Odešla na nákup a už se nevrátila. Policie pátrá po seniorce ze Záhub na Jičínsku
podzemí
Výpis příspěvků ke štítku „podzemí“
Krutá taktika Hamásu: Raději ochrání zbraně než civilisty, zajatý terorista popsal Metro Gaza
V Pásmu Gazy umírají civilisté zejména proto, že je teroristické uskupení Hamás používá jako živé štíty. Vládnoucí radikálové přitom mají k dispozici řadu bunkrů a podzemních tunelů, kam by je mohli ukrýt. Nevinní občané města jim tak slouží především k nepozorovaným přesunům a úkrytu vlastních vojáků či materiálu. Izraelská armáda (IDF) v této souvislosti zveřejnila animaci, jež ilustruje podzemní komplex pod nemocnicí Shifa.
Pomáhala Palestincům, přesto ji unesli teroristé. Bylo to peklo, líčí osvobozená Izraelka
Dlouhých 17 dní přežívala 85letá izraelská seniorka Jošabat Lifšicová, kterou unesl Hamás, v podzemí pod Gazou. Po jednáních Izraele a Hamásu, která zprostředkoval Egypt a Katar, byla žena propuštěna společně se 79letou Nurit Cooperovou. Po návratu domů Lifšicová vylíčila, jak věznění prožívala. Napsal o tom list The New York Times.
Osmkrát rozlehlejší než pražské metro. Tunely v Gaze ukrývají pašeráky i špičky Hamásu
Pod hustě obydleným Pásmem Gazy se nachází obrovská a spletitá síť tunelů, kterou využívají teroristé z Hamásu k pašování zboží, plánování operací a útokům na Izrael. Podle americké CNN se odhaduje, že takzvané „Gaza metro“ měří zhruba 500 kilometrů – údajně je tak delší než metro v Londýně a téměř osmkrát větší než pražské metro.
Úkryt před nacisty i inspirace pro Bonda. Londýn zpřístupní supertajné tunely
Velká Británie odkryje jeden z největších klenotů své historie. V Londýně se rozhodli zrekonstruovat a v podobě moderního muzea otevřít tajné tunely pod londýnským metrem. Komplex v minulosti sloužil jako vojenský kryt, plnil potřeby vlády i tajné služby. Muzeum by se mohlo otevřít v roce 2027, napsal web americké televize CNN.
Boj o život v jeskynním labyrintu: Záchranáři se k nemocnému muži prodírají už několik dní
Turci zahájili náročnou záchrannou misi, aby zachránili amerického dobrodruha, který zůstal uvězněný v jednom z nejhlubších jeskynních komplexů v zemi. Informuje o tom americká stanice CNN s odkazem na tureckou jeskyňářskou federaci. Američan, který během výpravy do podzemí vážně onemocněl, se podle Turků může dostat do bezpečí klidně až za několik dní. Do akce se zapojili i záchranáři z jiných zemí.
Rusové touží po gigantických tunelech pod Soledarem. Expert popsal, jak jim mají pomoci
I když Rusové od začátku týdne oslavují dobytí Soledaru, Ukrajinci údajně část města nadále kontrolují. Boje přitom mohou probíhat i v podzemí, protože pod Soledarem se nachází soustava rozlehlých tunelů. Vojenský analytik Lukáš Visingr pro CNN Prima NEWS vysvětlil, že katakomby nahrávají spíše obráncům.
CNN: Válka, která se řídí ze sklepení. Obranu Bachmutu Ukrajinci organizují z podzemí
Ukrajinské město Bachmut na Donbasu se v současnosti nachází v epicentru války. K oblasti se valí jeden ruský útok za druhým, jednotkám Kyjeva se zatím daří držet obranné linie. A to i díky podzemním velitelstvím, ze kterých se například řídí útoky drony. Jak to ve válečných sklepeních vypadá, zjišťovala americká CNN.
Pod Azovstalem je 24 kilometrů dlouhý labyrint bunkrů. Jak dlouho ho Ukrajinci udrží?
Šest podzemních podlaží, tunely rozpínající se do délky 24 kilometrů, bunkry, které žádné bombardování neochromí. Podzemní prostor pod ocelárnami Azovstal v Mariupolu je poslední pevností Ukrajinců ve městě. Mimo dosah slunečního svitu tu jsou vojáci i stovky civilistů. Jak dlouho může ukrajinský odpor vydržet?
Metro D se už staví. V jaké je fázi a kdy se jím Pražané projedou?
Zatímco na povrchu se o něm jen mluví, pod zemí se čile buduje. Reportéři televize CNN Prima NEWS prošli dvě téměř hotové průzkumné štoly nového pražského metra D. V podzemí je i eskalátor. Cestující se po něm ale budou moci projet nejdříve za osm let.
Pod nohama máme víc zlata, než se kdy v Česku vytěžilo. Vláda průzkum odmítá
Zlato je fenoménem jdoucím skrz staletí a české zlaté zásoby jsou nad očekávání velké. Současná vláda ale podle svého programového prohlášení neumožňuje průzkum ložisek a další těžbu.
Metro: Kde mají v podzemí barokní lustry a kde leží nejhlubší stanice světa?
Je rychlé, spolehlivé a odlehčuje povrchové dopravě. Jenže je také extrémně drahé. Podzemní doprava je v současnosti využívána celkem v 57 zemích. V jakém městě je vybudováno nejvíce stanic a jaké metro je nejstarší?