reklama

Policisté našli aktéry bitky v centru Brna. Případ vyšetřují hned pro dva trestné činy

Policisté díky kamerovým záznamům našli oba hlavní aktéry srpnové rvačky na křižovatce v centru Brna. Případ si převzali kriminalisté. Televizi CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, že celou věc vyšetřují hned pro dva trestné činy.

reklama

„Řidič Fordu vyběhl a otevřeným okénkem plivnul do obličejem řidiči dodávky. Ten si to nenechal líbit a vznikla šarvátka, která následně přerostla v pěstní souboj,“ popsal mluvčí policie České republiky (PČR) Jihomoravského kraje David Chaloupka.

K tématu

Šofér osobního auta podle policistů nejspíš nepřekousl fakt, že ho řidič dodávky nepustil do jízdního pruhu a ještě na něj zatroubil. O kousek dál ho předjel, zastavil, a pak se strhla bitka.

Kdyby přestali, zasáhlo by to jejich ego

Podle psychologa Jiřího Brančíka muž, který šel k řidiči dodávky, nepočítal s tím, že se dotyčný řidič nechá vyprovokovat a vystoupí ven. „Asi si myslel, že to odbyde takzvaně chlapsky tím, že na něj plivne, ale to moc chlapské chování není. Pak už to zastavit nejde, protože to už by zasáhlo ego každého z nich,“ analyzoval situaci psycholog.

Policisté, kteří se incidentem už tři týdny zabývají, případ předali kriminalistům. „Věc si převzali kolegové z kriminální služby a vyšetřování šetří jako ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedla mluvčí PČR Jihomoravského kraje Petra Hrůzová.

Několikaleté vězení včetně náhrady škody

Kriminalistům, kteří na případu pracují, výraznou měrou pomohly právě kamerové záznamy. Dlouho se ale nevědělo, zda obviní jednoho řidiče, nebo oba. V současné chvíli by mělo být jasněji.

Podle informací televize CNN Prima NEWS totiž nelze vyloučit, že policisté nakonec z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví obviní jen řidiče osobního auta. Naopak šoféra dodávky mohou vnímat jen jako poškozeného. V případě odsouzení by pak řidiči osobního auta hrozilo i několikaleté vězení včetně náhrady škody.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama