CNN Prima News polní nemocnice

polní nemocnice

Výpis příspěvků ke štítku „polní nemocnice“

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

28. července 2021 13:53

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se

3. března 2021 11:06

Miliardář a předseda Občanské demokratické aliance (ODA) Pavel Sehnal se nechal přednostně naočkovat proti koronaviru. Informuje o tom web Seznam Zprávy. Sehnal se hájí tím, že je majitelem zubní kliniky, a tudíž patří mezi zdravotnický personál, který očkování může využít. Podle Jana Kvačka, ředitele Fakultní nemocnice Bulovka, kde byl Sehnal očkován, však k očkování miliardáře došlo neoprávněně a přes jeho zákaz.

Likvidace polní nemocnice v Letňanech. Z 500 lůžek ani jedno pacienti nevyužili

6. února 2021 12:26

Správa státních hmotných rezerv začala s odvážením 500 lůžek ze rušené polní nemocnice v pražských Letňanech. V sobotu odjely tři první kamiony, poslední z 15 plánovaných vozů odveze lůžka v úterý. Novinářům to v sobotu před letňanským areálem řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Lůžka nebyla nikdy využita, v nemocnici žádní pacienti nebyli. Správa v současnosti propůjčuje dalších 999 lůžek jiným zdravotnickým zařízením, z toho je 700 standardních, zbytek pro intenzivní péči.

Marketing za 100 milionů korun. Armáda balí polní nemocnici v Letňanech

2. února 2021 15:05

Pražská Fakultní nemocnice Bulovka vyčíslila náklady na nevyužitou polní nemocnici v Letňanech, která pod Bulovku spadala, na téměř 100 milionů korun. Vedle nájmu prostor na letňanském výstavišti platila Bulovka i energie a další služby, sdělila mluvčí nemocnice Simona Krautová. Částka podle ní nezahrnuje náklady armády a Správy státních hmotných rezerv. Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli uvedl, že nemocnice skončí kvůli finanční náročnosti a že stát za pronájem zaplatil asi 51 milionů. Kromě financí vedl podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k rozhodnutí o zrušení polní nemocnice i fakt, že se personál přednostně posílal do stávajících nemocnic.

Vláda asi nepočítá s plošným očkováním. Jinak by polní nemocnici nerušila, tvrdí Baxa

1. února 2021 06:37

Co se zrušenou polní nemocnicí v pražských Letňanech? Místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa navrhnul, aby se namísto vyklizení stalo z areálu velké očkovací centrum. Prohlásil to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle poslance vládního hnutí ANO Jana Řehounka je však problém v tom, že stát za pronájem pozemku platí měsíčně miliony korun.

Polní nemocnice v Letňanech se ruší. Stála desítky milionů, nikdy se nevyužila

29. ledna 2021 14:36
Aktualizováno

Polní nemocnice v pražských Letňanech, vystavěná kvůli koronavirové pandemii, končí. Informoval o tom ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jeho náměstek Vladimír Černý navrhl zrušení proto, že v Česku není dostatek zdravotníků, kteří by v ní pracovali. Nemocnice nebyla od konce října, kdy ji armáda postavila, aktivována. Záložní nemocnice v Brně nadále zůstane.

Kdo může být očkovaný proti covidu? Těhotné jen v rizikových situacích, říká Prymula

29. prosince 2020 12:31

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince, vakcínu během neděle dostalo 1 260 lidí v Praze a v Brně, většinou zdravotníci. Další dodávka by měla do Česka dorazit poslední den roku, tedy 31. prosince. Od ledna se potom bude dovážet pravidelně každý čtvrtek. Kdo může být očkován? A kdy a pro koho je vakcína nevhodná?

Využití záložní nemocnice. Brno tam chce očkovat proti covidu, mrazáky už má

22. prosince 2020 09:30

Fakultní nemocnice Brno plánuje, že bude očkovat lidi vakcínou proti nemoci COVID-19 v záložní nemocnici na výstavišti. Zařízení vzniklo pro pacienty s covidem, kteří by se už nevešli do nemocnic v případě náporu během pandemie. Zatím ale zůstalo nevyužité. Teď by se tam dalo naočkovat až 1 400 lidí za den, věří náměstek nemocnice Ondřej Ludka.

Tři stovky záložních lůžek. Na výstavišti v Brně ráno otevřeli polní nemocnici

9. listopadu 2020 07:20

Na výstavišti v Brně dnes otevřeli záložní nemocnici s 300 lůžky pro pacienty s nemocí COVID-19. Zatím v ní pacienti nebudou, protože to není třeba, sdělil ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba. Podle něj má fakultní nemocnice v záloze ve svém areálu v Bohunicích přes 100 lůžek, další nemocnice v kraji mají jednotky až desítky volných lůžek. O pacienty se bude starat Emergency Medical Team fakultní nemocnice s dobrovolníky.