CNN Prima News poradna

poradna

Výpis příspěvků ke štítku „poradna“

Blízký umírá, rodina je bezradná. Jak v podobné situaci pomáhá poradenská linka?

Přemýšlet o smrti a posledních týdnech či měsících života nepatří mezi běžná témata. Když k takové situaci dojde – ať už se týká přímo pacienta, nebo jeho nejbližších – mnohdy neví, jak si poradit. Nejen z toho důvodu existují specializované neziskové organizace, nadační fondy a poradenské linky. Jednu takovou již jedenáct let provozuje Nadační fond Umění doprovázet. Co je jejím cílem a kdo si může zažádat o pomoc?

Drama při zásahu proti domácímu násilí ve Střekově: Týraná partnerka chtěla skočit z okna

Dramatickou záchrannou akci mají za sebou ústečtí policisté. Ve čtvrti Střekov zasahovali v bytě, kde řádil agresivní násilník. Krátce po zajištění muže však došlo k nečekanému vývoji. Z okna se totiž chystala vyskočit jeho partnerka. Na poslední chvíli však ženu jeden z policistů zachytil a zachránil jí tak život. Podle dat odborníků vyjíždějí hlídky k domácímu násilí běžně a zhruba tisícovka agresorů je následně z obydlí vykázána.

PŘEHLEDNĚ: Trápí mě sebevražedné myšlenky, náhle jsem přišel o blízkého. Kam se obrátit?

Celosvětově patří sebevražda mezi nejčastější příčiny úmrtí mladých lidí. Počet těch, kteří si v Česku dobrovolně sáhli na život, dokonce za uplynulý rok stoupl, a to o více než pět procent, zejména mezi mladými. Smutná čísla lze přitom významně snížit především nabídkou relevantních informací a efektivní pomoci. Kam se mohou obrátit ti, již o ukončení svého života uvažují? A kde naleznou pomocnou ruku a podporu ti, kteří o své blízké takto náhle přišli? Redakce CNN Prima připravila přehled dostupných poraden, organizací a skupin, které mohou představovat mezník mezi životem a smrtí.

Nové zálohy za energie jsou pro seniory likvidační. Odbornice radí, jak postupovat

Konec Bohemia Energy ovlivnil životy statisíců lidí. Mezi nejpostiženější skupinu patří senioři, pro které je výše nových záloh často likvidační. Staří lidé si navíc často ani neuvědomují, že existují možnosti, jak nepříjemnou situaci zmírnit. Důležité je domluvit se s novým dodavatelem, mají také nárok na příspěvek na bydlení, říká Aneta Mundok Nitschová z organizace Život 90. Co dál seniorům radí?

Veterinární poradna s Michaelou Riedlovou

Naše zvířecí miláčky trápí stejně jako nás mnoho problémů. Ať už jsou to paraziti, nebo třeba nevolnost při cestování, je třeba jim ulevit a v případě potřeby je také včas léčit, aby nebyly důsledky závažnější. S některými vašimi problémy vám v dnešní listárně poradí veterinářka Michaela Riedlová.

Servis plynového kotle nechejte na nás, pošleme k vám odborníky, nabízí innogy

Téma: Komerční sdělení

Neodborně seřízený nebo dokonce špatně fungující plynový kotel může ohrozit lidské životy. Jeho provozování také stojí víc, než pokud je kotel zcela v pořádku. Proto dodavatel plynu, společnost innogy, přišla již před časem pro své zákazníky s nabídkou pravidelného servisu plynových spotřebičů.

Vánoce u vašeho mazlíčka: Jak je přežít bez úhony

Stromky na náměstích už stojí, dárkové šílenství už také začíná a to znamená jedno –⁠ blíží se období Vánoc. Každý z nás už pomalu začíná shánět vánoční dekorace, stromeček, vyrábět věnce, zapalovat svíčky a podobně. Pokud obýváte svůj domov společně s domácím mazlíčkem, je potřeba mít se o těchto dnech více na pozoru. Máme pro vás proto pár tipů, jak předejít vánoční pohromě.